bugün

öğlen 15:00 gibi giriş yaptığım festival.

fiyatları aşırı pahalı örnek vermek gerekirse bir tavuk dönere 10tl, kolaya da 5tl veriyorsunuz ama neden! verginiz yok bir şeyiniz yok amk.

aynı şekilde köfte ekmek 15 kola 5tl

su 2tl!!!!

neyse

inanılmaz ve çoğu sallama bir pr çalışması olmuş örnek vermek gerekirse 1600 çeşit yemek çeşidi olacak denildi hepsini topla 5 ile çarp değil 1600, 1000 bile olmaz.

organizasyon berbat örnek vermek gerekirse daha 16:00 gibi girdiğimde boyalar yapılıyordu, çoğu stand daha açılmamıştı. üstüne üstlük yemek almanız için bize uygun gördükleri kart sistemi şuan saat 19:30 halen çalışmıyor.

organizasyona bir örnek daha veriyim alan yetmedi... koskoca festival yönetimi alanın yetmeyeceğini düşünemedi mi...

sigara için sadece nakit gerekiyormuş(önceden duyursalar amenne dicem de öyle bir duyuru yapılmadı) bu yüzden kart ile gelenler iptal.

alkol fiyatları pahalı örnek vermek gerekirse trakyafest de biralar 12tl ve votka enerji 20tl iken burada bira 15 votka enerji 25.

en çok kızdığım noktaya geliyorum:

abi ne bu ingilizce ve ingiliz özentiliği... görevlilerin ismi crew olmuş bizim bildiğimiz taşıma servislerin ismi shuttle daha bunun gibi nice türk dili katliamı yaşanıyor.

fiyatlara kızmamım sebebi 2 ay boyunca en ucuz festival biz olucaz diye reklam çalışmaları yapmaları. en ucuz biz olucaz demeseydi bir gram laf etmezdim.

şuan saat 19:30 ilerleyen saatlerde editlerim belki.

he şunu da söyliyim kimse ama bu açılış partisii asıl yarın başlıyor demesin böyle olucaksa hiç yapma abi açılış partisi felan.
Bugün 2. Günü olan festival.
Bugün akşam orda olacağım festival. Gelme diyen arkadaşlarım var, çadır için yer yok diyorlar.

Gidelim göreceğiz.
Kilyosta olan 4 gün boyunca bulunduğum festival. Evet başlıyorum değerlendirmeye.

Berbat berbat berbat.

1- tuvaletler o kadar leş ve yetersiz ki size bu iğrençliği anlatmak istemiyorum. Kakabüsler çok iyiydi o konuda hakkını veriyim ama sayısı azdı.

2-50 tane duş olucak dediler toplam duş sayısı 20 felandır ki binlerce kişi için bu sayı çok ama çok az zaten duş kuyruğu bir ara konser alanına gidecekti fakat duş dedim de açık havada duş yani herkes sizi izlerken siz şampuanınızı döküyor saçınızı yıkamaya çalışıyorsunuz mahrem bölgelerinizi eğer utanmazsanız elinizi sokup temizleyebilirsiniz tabi.
Hadi duş sayısını da geçtim sular kesiliyor, sular damla damla akıyor şaka yapmıyorum damla damla akıyor.

3- Bitmek bilmeyen gürültü: evet festivaldeyiz ses olucak fakat öğleden sonra 2’den gece 5:30’a kadar ses mi olur amk.

4- Sanatçılar saatinde çıkamıyordu yani inanılmaz bir aksaklık vardı.

5- sahile 10-15 tane çöp kovası koysaydınız da çöpümüzü yere atıp insanlığımızdan utanmasaydık.

6-Yemekler aha geldik en zevkli kısıma.

gençlik festivalindeyiz festival olmadan önce en ucuz biz olucaz diye bas bas bas bas bağırdılar bir geldik ki su 2Tl kola,fanta 5Tl, çay 2Tl, tavuk döner 10TL, ufacık gözleme 10TL en komiği de dışarıda 5Tl olsa yine almam dediğim kahvaltı tabağı 15TL... bira 15TL(efendim sanırsınız mekandayız ne bu pahalılık vergi yok bir şey yok)

Hadi fiyatları geçiyorum ulan bir festivalde hiç mi çorba,pilav,nohut,kuru fasülye, bulgur,poğaça olmaz bunlar da sanıyor ki biz her gün tezyemek yiyoruz yemin ederim 4 gün boyunca o iğrenç tavuk tezyemeklerden yedim. Fiyatı birinin 10 diğerleri 15,20,25 TL.

7- atölyelerin bazıları açılmadı.

8- şezlong sayısı aşırı yetersizdi ve güneşlik yoktu herkes cayır cayır yandı.

9- Alan o kadar dolu ki artık 5-10 kişi bile alamaz derecede ama bizim efendiler doymadılar tabi hop hemen ek kontenjan açtılar ulan zaten doluyuz aq. Bir de sahile yani bildiğimiz kumsala kamp açtılar.

10- havalı ve iş bilmez yeşil tişörtlüler: alanda sarı tişörtlü gariban canım benim gibi gelmiş oraya olaydan habersiz kardeşilerim vardı onları tenzih ederek söylüyorum diğer yeşil tişörtlü görevliler bir halttan anladıkları yoktu ne olayları yönetebildiler ne de başka bir şeyi.

11- Herkes sadece konserler çok iyiydi demiş ben pek katılamıcam yani katılıyorum ama eksik şöyle açıklıyım. her gençlik festivalinin olmazsa olmazı sanatçılar vardır mesela pentagram,duman,mfö,manga,zakkum,Fatma turgut,bulutsuzluk özlemi vs. Bunların hiçbiri yoktu sanki böyle 3 tane ana parça almışlar(teoman,haluk levent,feridün düzağaç) gerisi yan parça.

iyi tarafları ne vardı diye zorluyorum gelen sanatçılar hakkını verdi yani adamlar/kadınlar çıktı çatır çatır söylediler(gerçi parayı bassam benim evimde de söylerler orası ayrı da neyse hadi)

Siz bir daha festival düzenlemeyin interrail grubu zaten bir daha düzenlerseniz kimse gelmeyecek. Hadi hayırlı sözlükler.
Türkiye'de sonu Fest ile biten kelime gördünüz mü bilin ki biz sevişecez ama kılıf arıyoruzdur uzak durun. ha festival yapıyorsa buyur katıl.
idealistadam’ın yazısına +4 ile katılıyorum.

Ben hala sigara satışının neden saat 11’de başladığını merak ediyorum.

Duş sırasında gelinen son nokta, insanlar bidonlardan bira bardaklarıyla su çekiyorlardı.

Atölyelerin etkinliği sıfıra yakındı.

Geldi ve geçti.