bugün

Bir içten gelen sorudur.
Beyaz tenli melistir.
Onun başkası ile mutluluğu seni mutlu ediyorsa gerçek sevgi vardır. Ikiniz de mutsuz olacağına varsın o başkası ile mutlu olsun. Sen zaten alıştın mutsuzluğa.
Gerçek sevgi nedir bilir misin, karşılıksız sevgidir. Karşındaki sana sevgi duymasa bile, senin ona karşı hissettiğin sevgidir. Bu; yaşlı dedeniz, veya yan dairede yaşayan tatsız teyze olabilir.
(bkz: sevgi/#23878859)
gerektiğinde o mutlu olsun diye kendinden vazgeçebilmektir.

edit: eksilemişler, bunu da eksilemişler...
tabii ki;emektir. sevgi neydi? sevgi emekti. sevgiler...?
Fedakârlıktır. Net. Tartışmasız. Ama isteyenle tartışıladabilir *
dunyasini ve ahiretini dusunerek onun yararina olacak her turlu eylem.
dün gece bir yazarın özel mesajla sorduğu sorudur. şöyle yanıtladım:

ne kadar kaçıp gitmek, uzaklaşmak istesen de zaman zaman, kurtulmak istesen de bunları yapmayıp kaldığı yerden devam etmek.

edit: yazar bu başlığın sahibiymiş zaten.
sevginin gerçekliğini sorgulamamaktır. doğası gereği vuku bulan içselleştirilmiş mutluluk paylaşımıdır.
Sinan akçıldır.
fedakarlıktır.
sevginin gerçeği, yalanı yoktur. çünkü sevgi ya vardır ya yoktur.
bok gibi bir günde tek gülümsemesi ile derdi kederi unutturan şeydir.
annenin evlada duyduğu sevgidir. ötesi yok.
Koşulsuzca çıkarsızca saf bir duygudur gerçek sevgi. Zor da bulunur. Hatta bulunmaz.
yalnızca ve yalnızca kişinin kendisine duyduğu sevgidir. diğer sevgi çeşitlerinin tamamı buna bağlı olarak gerçeklik kazanır ya da kazanmaz.
birinin kendinden iyi olmasını dileyebilmektir.
(bkz: cengiz aytmatov)

(bkz: sevgi neydi)

(bkz: sevgi emektir)
yaptığı tüm kötü şeyler için ben yanlış anlıyorum deyip kendini kandırıp kendini yanlış anladığın için suçlamaktır..

yanılmadığını anladığında acı olur ama...
bence karşındaki insanı koşulsuz sevme değil, her ne koşulda olursa olsun birlikte olabilmekdir.
Günün her saatinin her dakikasının her saniyesi hep onu düşünmek, iyi olmasını istemek, daha iyi olması için yapılabilecek herşeyi yapmak istemektir. Ve malesef asla karşılık bulmaz. asla.
-sevgi neydi?
Sevgi emekti.
gercek sevgi katlanabilmektir. gozlerinle katlanabilmektir. kulaklarinla katlanabilmektir. fikrinle katlanabilmektir ama kalbinle katlanmak degildir. sevgilinin her hatasini kapatmaktir. onu yargilamamaktir. onu korumaktir.
(bkz: sevgi içimizde)
güç nedir?
(bkz: güç içimizde)