1. 1.
  buhran altıntop dilinde geri anlamına gelen söz.
  1 ... ya cok aciyo ama ya
 2. 2.
  (bkz: hey gerry what s going on)
  1 ... gokhann
 3. 3.
  matt damon ve casey affleck tarafından yazılmış ve oynanmış 2002 yılı gus van sant filmi. çölde kaybolan gerry adlı iki genci anlatır. cok dingin bir film olduğundan genellikle beğenilmese de simgesel anlatımları ve doğal güzellikleri işleyişi ile bence dikkate değerdir.
  1 ... hafiye
 4. 4.
  (bkz: gary)
  ... scarface
 5. 5.
  (bkz: burhan altintop)
  1 ... juansebastianveron
 6. 6.
  gus vant sant'ın sinema anlatımını / sinema dilini bilmeyenler ya da sevmeyenlerin zor beğeneceği bir filmdir. hele ki hollywood sineması izleyicilerinin filmi beğenme olasılığı çok çok azdır. yönetmen filmlerini gerçek hayata tutulan bi kamera gözünden bakar. kurgusal gözükmesini istememektedir sanki. olan her şey gerçekten oluyormuş da, bi kamera da bize bunu aynen yansıtıyormuş gibidir. o yüzden gerçek hayatta ki gibi genelde durağan, ağır ilerleyen bi olay dizisi vardır. uzun planlar, az diyalog, büyük sessizlikler.. tıpkı gerçek hayattan kesitler gibidir. bence yönetmeni diğer yönetmenlerden ayırdedici kılan da budur. o yüzden ya bu yönetmenin bütün filmlerini seversiniz ya da hiçbi filmini muhtemelen beğenmezsiniz.

  gerry de tıpkı elephant gibi paranoid park gibi aynı dili konuşan bir filmdir. neler olacağını kestirirsiniz, fakat kaçınılmaz sona ağır ağır ilerleyen karakterlerin çaresizliği sinirinizi de bozar. engel olunacak bir şey yoktur. son, bütün mutsuzluğuyla yaklaşmaktadır.. iyi seyirler.
  ... no soporto el rap
 7. 7.
  geçen akşam tv de inatla sonuna kadar izlediğim, insanın içine fenalıklar getiren, 90 dakikalık film. filmin 75 - 80 dakikası iki adamın adımlarının haşırtısıyla seslendirilmiş yürüyüş görüntüleriyle geçiyor. bu filmi sonuna kadar seyretme sabrıma halen hayret ediyorum.
  ... abdulcanbaz07
 8. 8.
  yamulmuyorsam sponge bob'taki karakterlerden birinin ismidir ayrıca.
  1 ... abot