bugün

bir zamanlar flash tv de yayınlanan ''tüm zamanların en muhteşem futbol programı'' ünvanını fazlasıyla haketmiş başyapıt.. programın en büyük özelliği dört katılımcının hiçbirisinin zerre kadar futboldan anlamamasıydı ve bu çok güzel oluyordu.. fenerbahçeyi levent inanır'ın, galatasaray'ı aydemir akbaş'ın, beşiktaşı aykut oray'ın trabzonu ise ismini hatırlayamadığım bir amcanın * temsil ettiği programın amacı ise futbolun teknik yönlerini tartışmaktan çok böyle kahvehane sıcaklığında bir sohbet ortamı yaratmaktı.. hatta aykut oray'ın zırt pırt çalan cep telefonuda bu sıcaklığın bir enstantanesiydi sanırım..
gelmiş geçmiş en bomba televizyon programı olduğunu kanıtlamış program. hiç unutmam... bir programda aydemir akbaşın, levent inanırın üstüne yürümesi, levent inanır ve erdinç akbaşın çalan cep telefonlarıyla konuşması gibi müthiş olaylar oldu. aydemir akbaş da kazım kanat'ın bir sözü üzerine kazım kanat haklı diye yoruma başlayıp sözlerinin sonunda ben kazıma haklımı haksız mı demiştim ya diyerek hem stüdyodaki konuşmacıları hemde ekran başındaki milyonları kırdı geçirdi. süperdiler süper...
defansta duran 4 futbolcuya verilen ad.
minibüslerin en arkasındaki bölüm.ilk önce şöförün arkasına gelen kısmına sonra tam simetriğine oturulur.o turacak kişlerin bedenleride çok önemlidir, dört tane yağız adamın oturması sonucunda ciddi problemler yaratır, çünkü bir kişi arkasına yaslanamaz. bir de geri dörtlüde sıkça kol savaşları yaşanır,bir anlık gaflet ile kolunuzu öne doğru uzatırsanız, bir daa asla yerine koyamıyacaksınızdır.
şimdi bile aklıma gelince yeterince yardıran, tüm zamanların en bomba programlarını yayınlamış olan flash tv'nin, zamanında aydemir akbaş, yanında yamağı gibi duran erdinç akbaş, aykut oray ve de levent inanır dörtlüsünden oluşmuş bir adet çin işkencesi, telegol'un atası; ''olsa da izlesek'' dedirten süper spor programı. canlı yayında küfür etmeler, tebrik mesajları atmalar, sinirlenmeler, araya girmeden ''reklam arasına girmiş gibi'' davranmalar. yok böyle bir program!
çevresinde oturdukları masanın üstünde futbolcularıyla beraber bir futbol sahası münyatürü vardı...

erdinç akbaş bir programda gol sonrası sevinmeleri canlandırmak isteyince masanın üstüne oturarak fıtbolcularıavucuna almış ve lol lal lol lal lal lol laaa diye bağırarak münyatür futbolcuları hoplatmıştı...

komedi programı olarak izlerdim gülerdim güzeldi...
flash tv'nin bomba programları arasında yer etmiş, diz boyunda bir masa etrafında çekilen program. link vereyim de tam olsun;

http://www.youtube.com/watch?v=E_FH0VmmAe8&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=nWKvPi3yhMw&feature=related
http://www.youtube.com/wa...h_QMk&feature=related
gerizekalı okey manyağı grup.
futbol terimi olarak kullanılacak olursa 4-4-2 lik sistemde stoper anlamına gelir.
gece gece aklıma gelmiş, beni kahkalara boğması için ismi bile yeterli olan spor programı.
programın yorumcularıda;

fb adına : levent inanır
gs adına : aydemir akbaş
bjk adına: aykut oray.

aydemir akbaş ın canlı yayında sinirlenip sigara yaktığı bu programı unutmak çok zordur.
küçükken kimdir nedir diye merak ederdim. devamlı bahsederdi spikerler. ben de önemli birileri sanardım. *
Daha geçenlerde haberim olan efsane program.

Beyaz futbol filan hikaye.