bugün

şu sıralar italya serie b'de mücadele eden futbol takımı.
mükemmel bir stada sahip olan futbol takımı.

görsel
serie a'ya yükselmiş takımdır...
1897'de kurulup 1898'de ilk italya serie a şampiyonu olan futbol takımı.

http://www.genoacfc.it/
serie a 'da bu sezon sahasında ilk 6 maçta 6 galiyet alan tek takımdır.

diego milito gollerine devam etmektedir.
kadrosuna bakıldığından palladino dan tut motta ya diego milito ya Vanden Borre ye Matteo Ferrari ye varan kadro genişliğine sahip bu yüzdende figueroa 'ya di vaio ya varan oyuncularını kiralık göndermek zorunda kalmışlardır. serie a 'da üst sıralara oynamaktadırlar.
bu sezonu başarıyla tamamlamış fakat uefaya gidecek bir takım için şimdilik büyük yanlış yapmış takımdır sen git diego milito yu thiago mottayı sat sonra militonun yerine 34 lük crespoyu al iş mi bu?
serie b'de en çok şampiyonluğu bulunan takım. 6 kez şampiyon olmuşlardır serie b'de.
son saniyelerde bazı iddaa severleri sevindirmiş bazı iddaa severleri üzmüştür. beni üzdüğün için kahrol genoa al sana bomba.
genoa derbisindeki rakibi sampdoria'dır.
italyanın genoa şehrinin iki büyük futbol takımından biridir . diğeri sampdoriadır. maçlarını luigi ferrari statdında oynar . çok orjinal bir şekle sahip şahane bir stattır . derbilerde ve büyük maçlarda dolduğu zaman nefis bir atmosfer olur . genoanın renkleri kırmızı-laciverttir . şahsi kanaatimce düşman kardeşi sampdoriadan daha sağlam ve ateşli bir taraftar kitlesine sahiptir . avrupada en çok maç izlemek istediğim statlardan biridir . konuyu çok dağıttım , hatta .mına kodum ama idare edin artık .
bu sezon evinde oynadığı son 9 maçın 8 i üst bitmiş takımdır. *
bu sezon uefa'ya kalma mücadelesi veren ve an itibariyle kümede kalma mücadelesi veren renktaşı bologna'yla karşılaşan takım. maç şu an 3-3. neler kaçırıyosunuz, neler !

edit: bologna 4-3 öne geçti.
"Genoa Cricket and Football Club", Türkçe'si ile Cenova Kriket ve Futbol Kulübü 1893 yılında adını aldığı italya'nın Cenova semtinde kurulan Serie A kulübüdür.

wiki böyle diyor, biz de adını kısaca "genoa" olarak kullanıyoruz bu güzide italyan futbol kulübünün.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Genoa_CFC

(bkz: genoa)
7+ ile 22 oran kazandıran italya takımı.
bugün bari'yi 2-1 mağlup eden, cenova şehrinin mükemmel takımı.

nasıl mağlup ettiklerini ve bu maçın bana faydasını söylersem daha iyi anlaşılır niye bu kadar sevdiğim. 36'da palacio'nun golüyle öne geçtiler her şey güzel giderken, 51'de moretti kırmızı kart gördü, 52'de penaltıdan atılan golle skor 1-1 oldu. 45 dakika kadar 10 kişi oynayan genoa pes etmedi, gol yemedi ve aslan parçası luca toni'nin duraklama dakikalarında kaydettiği golle 2-1 kazandı.

bana da 40 küsür lira kazandırdı. bu maç berabere bitseydi ya da bari 3 puanı alan taraf olsaydı, kızmazdım. niyeyse kırmızı kart gören takımlara "niye gördünüz ipneler?" diyemiyorum, "10 kişiyle yenemezlerdi tabi ki" deyip geçiyorum, öyle fantastik bir huyum var.

velhasıl kelam, sampdoria bunların daşağını yesin. genoa ulan!
(bkz: 2 aralık 2011 genoa-milan maçı)
bu haftaki inter maçında 3 penaltı kullanıp, 3ünüde gole çeviren fakat 5-4 mağlup olan italyan şehri takımı.
9 şampiyonluğu bulunup yıldızı bulunmayan italyan serie a kulübü. Cimbomun kazma pandevi almışlardır.
bir dönem italyada fırtına gibi esen takımların başında gelirdi, parma ve verona ile birlikte.

her ne kadar eski gücünde olmasa bile her zamankinin bir iki tık üstünde bir kadroyla sezona giriş yapıyorlar.

bunun etkilerini an itibariyle oynanan cesena maçında kupada da göstermeye başladılar. maçta durum 1-1 olsa da şu an tek kale oynuyorlar ve golü atmaları işten bile değil.

son 15 dakikaya girilirken avonbet te genoa nın maçı almasına 3.75 veriyor, bence değerli bir oran.