bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    annesi kendisini doğururken vefat eden, hafif acıların çocuğu tadında japon boksör bir çocuğun boksa olan ilgisini ve başarılarını anlatan çizgi film. okul çıkışında eve koşarak gelme ve önlükle televizyon izleme sebebiydi.
    (bkz: doksanların başında çocuk olmak)
    4 ... kemalettin şentürk
  2. 2.
    babasida boksor olan bu veledin acilariyla büyüdük. babasi öldükten sonra dedesine ve ninesine "beni babamin hatiralariyla birakin, gidin basimdan" gibi birseyler deyisi hala aklimdadir,o sahnede ondan cok aglamisimdir.velhasil boksu bize sevdiren ama ayni zamanda kücücük dimalarimizi gereksiz üzüntüyle dolduran bir cizgi filmdi. simdi olsa izler miyim, izlesemde aglar miyim bilmiyorum.
    ... kaiserstuhl
  3. 3.
    trenlerin camlarına bakıp icindeki insanlari gorerek,gorme yetenegini gelistirme gibi ilginc ozelliklere sahip,severek izledigimiz eski japon cizgi kahramanı.
    1 ... optimus prime
  4. 4.
    japonlarin (tabi bu giriş yılları fransızlar ile ortak) butun spor dallarinin cizgi filmini yapacagim, dünya beni hatırlayacak diyerek başlattığı eylemlerin ilklerindendir, ki hatırlanır da..

şarkısı içinde : cenki cenki jan döyoo papiii , diye nakarat geçer.

özet olarak, genki japonca enerjik demektir.
    3 ... sengitbalikgelsin
  5. 5.
    annesiz büyüyen bir çocuğun hikayesidir. babasının beş kuruş parası olmaz, genki acıktım der yemek bulur yedirir. kendi üç gün yemek yemeden o yılan suratlı rakibiyle maça çıkmıştı bir keresinde, çok ağlamıştım.
    hatırlamak isteyenler için,

--spoiler--
    https://video.uludagsozluk.com/v/genki-5791/

&mode=related&search=
    --spoiler--
    1 ... thor
  6. 6.
    bildiğim tek arabesk tadında çizgi film. babasıyla son kez lunaparka gidişlerini, babasının ölümüne yol açan adama küçük elleriyle saldırıp burnunu kanatmasını hatırlıyorum da, hala gözlerim doluyor. ama büyüyünce p.çleşmişti biraz sanki, tadı kalmamıştı pek.
    1 ... holy idle
  7. 7.
    beni salya sümük ağlatan ilk çizgi (diğeri de aslan kral'dı) fimdir. o da tabii ki genki'nin lunaparkta bankta babası ile otururken babasının öldüğü sahnedir.
    2 ... boreas
  8. 8.
    uçan sineği yumrukla düşüren bir kahramandı. beni tv karşısında çokokremli ekmeğimi yerken hügnür hüngür ağlatmışlığı vardır.
    1 ... earendur calafalas
  9. 9.
    Hüzün dolu animelerden birisi. Çocukluğumuzda bizleri REMi ile birlikte pek bir ağlatmıştır... (bkz: http://eskicizgifilmlerim.blogspot.com/)
    1 ... cicos82
  10. 10.
    ağlatan tek çizgi filmdir. marco da buna bir örnektir fakat marco bu acı dramın yanında, bugs bunny gibi kalır.

ulan küçücük velettim, herkes tsubasa manyağıydı. ben gizli gizli genki'yi izlerdim. annesi genki'yi doğarken ölmüştü, babası da bir boksördü. fakat bırakın zengin olmayı, yiyecek yemek bulamıyorlardı. genki'nin de boksa büyük bir ilgisi vardı. okula gider gelir, ara sıra koşardı.

o lunaparkta babasını ölü bulduğunda, izleyip de ağlamayan insan evladı yoktur herhalde. babasının ölmeden önce genki'ye yaptığı fedakarlıklar da öyledir. babası 2-3 gün yemek yemez, genki acıktığında ona yemek yedirirdi. fakat ben bu animenin sonraki bölümlerini görmedim. genki sonra büyüyüp koca adam oluyor ve sağlam bir boksör oluyordu.

netten arayıp bulup baştan sona bir izlemeyi düşünüyorum. ciddi anlamda süperdi bu anime serisi. gideyim de izleyip bir ağlayayım salya sümük. opening them'ini izledim az evvel o bile duygulandırdı. yok aslında öyle çok hoş bir şarkıyla açılıyor, genki babasıyla mutlu mesut falan. nostalji oldu birden. ah ulan genki.

http://www.facebook.com/p...video.php?v=1149877461528
    1 ... dark jedi in da house