bugün

(bkz: pkk lılar vururken komutanların izlemesi/#8869273)
taraf gazetesi tarafından yayınlanan klasik bir "at yalanı sikeyim inananı" tarzı haberdir.

(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
(bkz: bir kaynak olarak taraf gazetesi)
generallerin artık "bbg" izlemekten bıkıp biraz da "değişik" bir şeyler izlemek istemeleri sonucu ortaya çıktığını düşünüyor insan. daha mantıklı bir açıklama bulamadım haberi okuduktan beri.
genelkurmay tarafından görüntü ilzeme yetkisi olan birimlerdeki perasonele yönelik kapsamlı bir sızdırma soruşturması başlatıldığı iddia ediliyor. bu soruşturma bile başlı başına bir skandaldır. askeri belgeleri sızdırdılar diye görevini yapmayan komutanlara emir-komuta zinciri içerisinde müdahale edemeyip basından yardım isteyenleri suçlayıp olayın asıl sorumlularına dokunmama stratejisi sadece orduya olan güveni azaltır. ordu, polis vs. gibi kurumlara güven yitirilmesi ise vahim sonuçlar doğurur.

http://www.internethaber....dev-operasyon-279501h.htm
görevini kötüye kullanan kanı bozuklar şimdi ordunun düştüğü durumdan çok mutludur eminim.
türk halkının güvendiği tek kaleyi de yüreği yaralıların üzerinden düşürmeye çalışanlara yeter diyorum.
halkı sağduyulu olmaya, elmalarla armutları ayırması gerekene de görev ahlakı diliyorum.
bu ülkenin kötü duruma düşmesinde kimlerin çıkarı olur sözlük?
adı üstünde taraf
(bkz: bsg çay koy lan)
(bkz: heron görüntüleri şifreli verilsin)
o değil de, bu olayın sorumlularının üstüne gitmesi gereken askeriye, bu görüntüleri kim basına sızdırdı diye, bir çok personeline ani baskınlar düzenlemiştir.

bu da gösteriyor ki, olandan ziyade, olanların halka sunulmasından daha çok rahatsız olmuştur tsk.
hala cevap yok. sukut ikrardan gelir desek mi artık.
(bkz: koltuk hesabını bırakın terörle mücadele edin)
ortada koordinat olmadan, tarih olmadan hiçbir şey olmadan yine hiçbir gazetenin yapamadığını yapan taraf gazetecilik örneği göstererek tsk ya nasıl çamur atarım düşüncesini yine harekete geçirmiştir!
genelkurmay başkanının oğlunun fotoğraf çektrdiği kişi dahil hemen her iddiaya anında açıklama yapanlar neden bri haftadır susuyor ve sadece kim siızdırdı bu görüntüleri soruşturması başlatıp birimlerde personeli aileleri dahil sorguluyorlar o zaman?

önce tsk mayınıyla şehit olan askerlerin soruşturması ne aşamada bakın ibret alın! sonra yayınlayanı suçlarsınız. terörle mücadele devam ederken komutanlar ankara'da koltuk hesabı yapıyor maalesef.
ne bileyim, bir 10 sene önce inanmayacağım, inanamayacağım bir iddia olan bu korkunç durum, insanların kafasında sürekli oluşan soru işaretlerinin birikmesi yüzünden artık "acaba mı" diye düşündürmeye başladı. daha geçenlerde sınırı geçen pkklıların insansız hava araçlarınca tespit edilmiş görüntüleri internette bile görülürken, nasıl olmuşsa bizim komutanlarca fark edilememiş, sonucunda sınırı geçen pkklılar karakolumuza saldırıp şehit vermemize neden olmuştur. bilemiyorum, aklım karışık.