bugün

18 yasından buyuk her turkiye vatandasının oy kullanarak katılması gereken secimdir, zira müdahalede bulunmadıkca yorum yapma hakkı da yoktur
her seferinde sonucu hüsran olan seçim,umarım halkımız yeterli eğitim seviyesine ulaşır da seçim yapma gücü ve iradesi bilinçli bir toplumun elinde olur önümüzdeki yüzyılda.
mevcut seçim sistemi nedeni ile halkın iradesinin hiçbir zaman tam olarak yansımadığı milletvekili seçimleridir.
Genel seçim;demokrasilerde insanların kendini yönetmesini istediği kişiyi seçmesidir
bugün meclisten geçen yasa ile artık ülkemizde 4 yılda bir yapılacaktır.
4 yılda bir olması ile daha da demokratikleşecegimiz, m.vekilliği rantının az da olsa cazibesini kaybettiği seçimlerdir. efendim 30 yılda bir seçim olsun, ne geregi var zırt pırt halkın karşısına çıkmaya.
yeni soyguncuların seçilme dönemi.
22 temmuz'da yapılacak olanı ekim 2007'de tekrarlanacak olan etkinlik .
demokrasi ile yönetilen bir ülkede halkın kendini yönetecekleri seçmesi için düzenlenen organizasyondur.

çok partili hayata geçildikten sonra, Türkiye'de yapılan seçimler ve sonuçları için lütfen bkz; http://www.konrad.org.tr/secim/ayrinti.php?yil_id=8.

dikkatli incelendiğinde 1954'ten bu yana sadece 1977 seçimlerinde meclise giren partiler içinde en çok oyu alanın bir sol parti olduğu ayrıntısı dikkat çekecektir. türkiyenin siyaset sosyolojisi açısından önemli bir nottur.
(bkz: genel secimler)
Parti başkanlarının %90'ı doğru beyanat vermediğinden dolayı halkın kandırıldığı, sokakların afiş çöplüğüne döndüğü ve ses kirliliğinin olduğu bir dönemdir.
bir dahakinin ne zaman yapılacağı merak edilen, milletvekillerinin koltuk kapma yarışıdır. atmosferi şampiyonlar ligininki gibi bir ayrıdır. evet atmosferi için istiyorum ben.

(bkz: hastalıklı yazarlar)
Bir an önce yapılması gereken seçimdir. gidilmez ise allah korusun neler ile karşılaşıcamızı bilemiyoruz.
Yeni bir uygulamaya gidilmiştir. Önceden 4 senede bir yapılan seçimler artık akp'nin tek başına iktidar olacağı sonuç çıkana tekrarlanacakmış.
güncel Önemli Başlıklar