bugün

(bkz: 1991 mayhem izmir konseri)
eşine bir daha rastlamanın imkansız olduğu bir albüm. hellhammer'ı geçtik euronymous hatta dead bile vardı o konserde. gitmrk için neler vermezdim, ama o yıllarda legolardan şato yapmakla meşguldüm malesef.
(bkz: woodstock 69)
http://www.youtube.com/watch?v=OFj5qhcKuxo[/link
bir çoğumuza pek baba gelmeyebilir ama duman'ın 2005 te yedikulede verdiği konserdir bence. çok fazla olmasada bir kaç elin parmak sayısını geçecek kadar konser izlemişliğim var ben böylesini görmedim. konser normalde 2 saat sürecekti ama tam 3 saat 45 dakika sürdü. ve konserin uzamasını isteyen seyirciler değil gurbun kendisiydi. demek adamların çalacakları tutmuş. konserin normal süresinin bitiminde, kaan ;
- tamam devam mı arkadaşlar?
diye sordu ee izleyenlerde tabiki devam dedi. ve devam ettiler. aslında devam etmediler vitesi yükseltip tam gaz başka bir konser verdiler. haberin yok ölüyorum parçasını tam 15 dakikada bitirdiler siz hesap edin artık. batuhan mutlugil o şarkının sonuna yaklaşık 5 dakikalık bir doğaçlama ekledi. sanırım kendileri bir daha isteseler bile bir daha o havayı yakalamaycaklar.
tüm zamanların en büyük konseri live aid'dir.
2006 ağustosunda tarkan'ın karadeniz ereğli'de verdiği konserdir. konserden sonra hayatında verdiği en kalabalık konser olduğunu açıklamıştır, ağzı kulaklarına varmıştır.
beşiktaş-fenerbahçe maçının ikinci yarısının ortalarında, normal bir ses ile ancak 140.000 kişi tarafından ulaşılabilecek 132 db ses sınırını kartal gol gol gol tezahüratı ile aşan asil taraftarın verdiği muhteşem konser.

(#42522)
(bkz: 3 temmuz 2005 in flames istanbul konseri)
pink floyd - pulse**
(bkz: 20 haziran 2006 roger waters konseri)
10 eylül 2006 wasp konseri
5 Temmuz 1997 Pentagram istanbul konseri nam-ı değer popçular dışarı konseri
(bkz: 23 eylul michael jackson istanbul konseri)
Ahmet Kaya - resitaller.
Ali Ekber Eren - Türkülerde biz de varız.
Mehmet Gümüş - GüLyangını Ömrümüz 2 { HaLk Konseri } 1992.
Zülfü Livaneli - efsane konserler.
(bkz: 27 temmuz 2008 metallica istanbul konseri)
(bkz: 6 agustos 2005 manowar istanbul konseri)
istanbul için sayacak olursak

konser,
judas priest 2008
metallica 2008
amon amarth 2008

festival,
uni rock fest 2008

en bereketli yıl 2008.
queen Londra Hyde Park da bedava bir konser düzenlemiş ve konseri izlemeye yaklaşık 150-200 bin kişi gelmiştir. Bugüne kadar Queen`in Hyde Park rekorunu kimse kıramamış.
yarım milyon insanın katılımıyla bir demokrasi ve ozgurluk cıglıgına donusen, resmi adı güneşle geliyoruz, zülfi livaneli konseri olan 19 mayıs 1997 zülfi livaneli ankara konseridir en babası.
tabi ki müslüm baba konserleridir. bu iğrenç espriyi ilk yazan olduğumdan kendimi de ayrıca tebrik ederim.
(bkz: the birthday party)
monsters of rock, moscow 1991
metallica
pantera
ac/dc
(bkz: 2003 placebo paris konseri) *