Belki o her şeye değecek kadar değerli senin için; ama sen de, onun için kendini hiç edecek kadar değersiz değilsin. - Cemal süreya
görsel
ağzında ise her gün latte mocha
istiyor demekki light koca.
görsel
Girdiğin bütün savaşlardan mağlup ayrılmışsın ama hala cam kenarı çiçeklerine önem veriyorsun. Buradan sonrası naiflik, büyük kırılmışlık.
"Peşinden gittiğin, ardında bbıraktıına değmeli"
Kelimeler bazen çok nazlıdır. Bir türlü dökülmez dudaklardan. Keşke insanın kalbinin sesi duyulsa kelimelere gerek kalmasa ama olmuyordu işte. şairin dediği gibi; yine kalbimiz cömert, dudaklar cimri. Bir gün daha kaybetti bu aşk hikayesi.
Az önce duydum canım acıdı şöyle diyordu biri başımızı okşasa hüngür hüngür ağlayacağız..
Herkese çiçek yağdırır gibi gülme...ruhu güzel olmayan bilmez çiçek sevmenin naifliğini.bigün bin parçaya bölerler gülüşünden düşen çiçekleri. gülme öyle çiçek yağdırır gibi. incinirsin...
Hayat bir bakıma uyuşmazlıklarla doluydu. O yüzden bazı şeyleri çok düşünmeye gerek yoktu ama bu düşünmekten vazgeçmek için bir neden olamazdı. Adı Güven olduğu için bir adama güvenemezdiniz ve adı Sevil olan bir kız hayatı boyunca hiç sevilmeyebilirdi. Ankara'da deniz olmamasını anlayabilirdik elbette çünkü Denizli'de bile deniz yoktu. Bir kahve iyi gelirdi. Zaten ne demişti Oğuz Atay “Okumayı bıraktım, düşünmeyi bırakamadım.” insan düşünmeliydi. Ne düşüneceği kendi bileceği işti. Ben seni düşündüm.

Ahmet Batman
Kendine mukayyet ol.
Oysa ben, ' ayak parmaklarının üstünde yükselip uzanmaya çalıştığın erik dalları ' kadar erişilmez de değildim; parmakların acımasın diye, hep ben sana yüreğimi eğdim..
Ümit, öfkeli ve mahzun,
ümit, sapına kadar namuslu.
demirin tuncuna insanın picine kaldık.
Seversin dünyayı doludizgin
ama o bunun farkında değildir
ayrılmak istemezsin dünyadan
ama o senden ayrılacak.
sonunu düşünen kahraman olamaz.
''
Mesele otomatik davranmak değil.
Otomatik olmayan bir eylem bulmak.
Resim yapmaktan, nefes almaya, konuşmaya, sevişmeye...
Aşık olmaya kadar.
''

ex machina.
görsel
Bir kadın size soru soruyorsa doğruyu söyleyin çünkü muhtemelen cevabı biliyordur.
hayatımızda hiç kimseyi suçsuz olduğunuz halde özür dileyecek kadar çok sevmeyin.
"biliyorum sana giden yollar kapalı
üstelik sen de hiç bir zaman sevmedin beni"
- cemal süreya.
Bence, şeytan diye bir şey gerçekte yoksa, insanoğlu uydurmuşsa onu; kendine bakarak, kendisini örnek alarak uydurmuştur.
-Karamazov Kardeşler-
Birden kaldırımlardan taşan kalabalıkta onunda olabileceği aklıma geldi. Içimdeki sıkıntı eridi.
Dizlerine dağılsam yine kirpiklerinden, köprüler kursam kör aşıklara.
Gün içinde kiminle gezdiğin, nereye gittiğin, ne yaptığın senin yalnız olmadığını göstermez. Eve gelip telefonu eline aldığında tek bir bildirim gelmemesi senin yalnız olduğunu gösterir.