Filozoflar dunyayi sadece yorumlamislardir, oysa sorun onu değiştirmektir.
-Karl MARX
Ölüm,anlamsızlaştırıcılığıyla beraber tek tesellimiz.
nedir, dedim bu yaşamak?

bir düş, dedi; birkaç görüntü..

ömer hayyam.
Gittiğim yerlerde tanrılara rastladım ve kul olmaya razı olmayan insanlara.
hiç okulun ilk günü için heyecanlanmamış gibi kötüsünüz...
bir eş, dost, hısım akraba sözü.

Katranı kaynat olur mu şeker, cinsini sevdiğim cinsine çeker.
Lynch sendromu olarak da bilinen herediter nonpolipozis kolon karsinomunda (hnpcc) kanser; adenomatöz poliplerden gelişmez.**
Gecenin bilgi içerikli sözü olsun bu da.
Bencilliğim yine üzerimde noktakom.*

Not:yukarıdaki yücel'ler, meriç'ler, marx'lar dosto'lar için teşekkürler abiler ablalar kardeşler.. geneli enfesti!
hiç okulun ilk günü için heyecanlanmamış gibi kötüsünüz...
görsel
"insanın büyüdükçe mi artıyor dertleri, yoksa; insan büyüdükçe mi anlıyor gerçekleri !"
Büyüdük. Kollarımızı açtığımızda bir kişiyi bile sığdıramayacak hale geldik. Küçülene kadar büyüdük, çok büyüdük yani. Biz olamadık bir daha. Sen, ben olduk. Büyüklük lüks değildi, zenginlik değildi. Koşa koşa büyüdük. Büyürken ne de çok küçüldük.
Nazım hikmet
Ne kadar az insan, o kadar çok huzur.
görsel
"Yoksulluğu bitirmek hayır işi değildir. Adalettir." Nelson Mendela
görsel
''Normal insan gibi görünmeye çalış.''
''Biz napıyoz la bu hayatta? Birileri demiş, sınırları çizmiş, burda yaşayacan demiş. Birileri demiş ki bu maaşı alıcaksın demiş, bu okula gideceksin demiş, bunlara karşı çıkmayacaksın demiş. Amınakoyayım! Bunların hepsi ben söylemeden önce, ben yapmadan önce birileri tarafından söylenmiş. Ben istemedim ki bunların hiçbirini?”
herkesin inandığı bir şey vardır şu amına koyduğumun hayatında, benimki de sensin işte ne yapayım ?
insanın kendi kendisini sevmesi yetseydi kimse aşık olmazdı, bir kediyi bile sevemezdi. insan sevmek için var edilmiş..

yıldız tilbe.
"dünya bencildir.
dokuz saniyelik bir orgazm için,
bir çocuk altmış yıl ter döker."
Bir insanın kalitesi, sergilediği son tavırdır.

Ucuzlaşmayacaksın efendi.
görsel
Herkes kendi cukurunun derinliğini hisseder.
Vatan ve ilim adamı olunuz..
görsel