gece geç saatlerde vuku bulan eylemdir. insanı sıkıntıya sokar karında büyük bir boşluk hissettirir. daha önce yarım bırakılmış güzel yemekler akla gelir. açlığı bastırmak için sigara içilir ama o da bir süre sonra boğazı yakar yatıp uymakla kurturulabilir bu durumdan.
Uyku kaçması sonucu sabahlayan bünyenin karın ağrısından kıvranma eylemidir. Bir şeyler yesen ağrı devam edecektir, yemesen açlıktan kıvranacaksın. En iyisi yat uyu denir buna.
kalkıp birşeyler hazırlanırsa, o an için dünyanın en keyifli yemeği olur, herkes uykudayken, bilmemkaç bininci rüyasını görürken sen ayaktasın ve tıkınıyorsun, bu ne büyük mutluluk bu ne büyük zevktir.

heeeaaa tabi alınacak kilolar, artacak kollestrol, ileride başına gelecek hastalıklar evet bunlar da var ama, bunlar düşünülerek o anın keyfini bozmaya değmez, hem her gece değil ya, ayda yılda bir kere yapılırsa da sağlığa da çok büyük bir zararı yoktur aslında.
sabahin 6sında cig kofte yemek zorunda kalmaktir.
daha iyisi için:

(bkz: gecenin bir vakti çorbacıya gitmek)
(bkz: gecenin bir vakti karının acıkması)
(bkz: aşermek)
neredeyse her gece yapmama rağmen birtürlü kilomda veya sağlığımda aksama yaşamadığım olay.hergece yer içer uyurum,kilo yapma korkusu bana hiçbir zaman sökmemiştir.
bu öyle lanet bir şeydir ki; ekmeğin arasına mutfağı koyasın gelir. kiloluysan zararlıdır da yatmadan önce yemek yemek. bazen de yiyecek bi şey bulamazsın buzdolabında, hüzne boğulup aç karnına yatarsın.
(bkz: urfa)
(bkz: adana)
(bkz: kavurma)
(bkz: küfür yemek)
en kötü tarafı artık sigaranın boş mideyle tat vermez oluşudur.
sabahlayan bünyede oluşan durumdur. işin yoksa gevur izmir de boyoz yemeyi bekle şimdi. bekle beni istanbul.
zor bir durumdur sabahlayan biri için dahada zordur bir bardak su ve bi sigara daha...
insan yese pisman olur yemese aklinda kalir. Cok aci cekiyorum sozluk..
insanın boş boş buzdolabının kapağını açıp bakmasına sebep olan durum.
aç olarak uyulmayacağından dert olur. neticede bir şeyler yenir ve yatılır.
yataktan kalkmaya üşenmektir, kalkılsa bile buzdolabı bomboştur uyumak gerekir.
Yesen vicdan azabı çekersin, yemesen açlıktan ölürsün.
dolapları karıştırıp yiyecek bulamayınca üzülmekle sonuçlanan insani dürtüdür.
Bunun çözümü evde değişik atıştırmalıklar bulundurmak. Bazen çiğköfte, bazen hazır sarma, bazen küçük bir tosta yetebilecek malzeme, bazen de bebiş maması.

Yoksa bir hevesle mutfağa koştuğuna pişman olup elin boş dönüyorsun.
sıklıkla karşılaşılan bir durum. bir tavsiye olarak " yoğurt" en iyi ve sağlıklı bir çözüm.
mideyi yormaz ve tok tutar.
Karnın acıkmaz yahu suçu atma zavallıya belli ki sen acıkmışsın.
Domates,peynir ve tereden oluşan salata hem hafif hem besleyici
benim gibi yiyip yiyip kilo almayan, hep fit kalan insanlar için hayvan gibi yemeğe gömülmenin vaktinin geldiğini belirten durumdur.
Davar gibi olmama sebep olan durum.
Hic usenmem patates bile kizatirim....