bugün

sözlükte gece mesaisini bekleyen yazarların gündüz yazan yazarlara nazaran daha kaliteli yazılar yazmasıdır.

gündüzcü yazarların gündüz vakti dikkatlerini dağıtabilecek çok fazla olay olmasından dolayı gerekli konsantrasyonu sağlayıp yazmakta zorluk çekmektetirler. gece yazarları ise bunun aksine sessiz ve sakin ortamlarında rahatça konsantre olup düşüncelerini yazıya dökebilmektedirler. açarlar müziklerini, koyarlar kahvelerini ve sigaracı olanlar da yakarlar sigaralarını başlarlar döktürmeye.

edit: aklıma gelmişken, liselilerin uyuması da büyük avantaj tabii ki.
kesinlikle katıldığım bir öneridir.

(bkz: gece yazarları)
gündüz vakti ergenlerin yoğun olduğu saat olduğu için olabilir.
belki gündüz uyuyor gece sözlüğe takılıyor olabilen yazarlardır.
hayır katılmadığım tespittir. sadece gece insanı sakinleştirip dinginleştiriyor. saat gereğiyle çocuklar çekiliyor ve olgun bir zaman oluşuyor. günün yorgunluğu zaten yetiyor kafa dinlemek paylaşmak ve öğrenmek ön plana çıkıyor. sen beni birde gündüz gözüyle gör bana trol diyorlar aslında. gecenini bu sakin vakti insanı olgunlaştırıyor.
"günler birbirinden ayrılır, fakat gecenin tek bir adı vardır." E. Canetti
kesinlikle onayladığım gerçektir. bu arada kesinlikle dediğim için hemen kız yaftası yapıştırın lan helal olsun. olmuyor böyle sözlük, biraz kıralım şu zincirlerimizi lütfen. ha bir de gececi yazarlar candır lan.
yada gece yazan insanların gecenin ilhamından (sessizlik, karanlık..vs) beslendiği durumdur.
gececi yazarları toplama adı altında açılmasını beklediğim bir başlık.
gecenin bu saatinde liselilerin uyuduğundan ve genellikle üniversite öğrencilerinin online oluğundan dolayıdır.
okunmadıktan sonra en kalitelisini yazsan neye yarar? gececiler iyidir. okuyunuz, okutturunuz.
böyle bir genelleme yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama şu bir gerçek: gece yazanlar daha seçici olabiliyor. gündüz ya da öğlen vaktinde sık yapılan bir davranış örneği olarak, en dikkat çekici başlıklara entry gireyim, biraz atatürk'e, biraz din'e, biraz fener'e cimbom'a beşiktaş'a giydireyim kaygıları olmuyor. daha seçerek özenerek yazılıyor entryler, bana öyle geliyor en azından.

hadi bunları da geçtim. gece 03 00 da ateşlenen sigara başlığında, kendimi samimi ve ruhani bir topluluk içinde hissediyorum ben. Daha ne olsun.
son birkaç saattir; bir siyasiye, bir peygambere, bir inanca yada inanmamaya saldırı olmamışsa, bu gece uykusunu seven kişilerde nefret psikolojisinin daha yoğun yaşandığını gösteriyor gibi.
tartışmasız bir gerçektir.
(bkz: sözlükten öğrenilenler)
en kısa zamanda gece 03 00 da ateşlenen sigara topluluğuna biat ederek daha da faydalı gececilerden olmayı hedefliyorum.
(bkz: gündüzleri sözlüğün liseli kaynaması sorunsalı)
gece kuru kalabalığın olmamasından dolayı yazarlar ve entryleri seçilebiliyor ve gece yazarlar geyik yapmak yada takılmak için değil düşüncelerini bilgilerini aksetmek için yazıyorlar kalite de burda kendini gösteriyor.
(bkz: kalite dediler geldik)
gece yarısından sonra dış dünyaya duyularının daha histerik olduğu gerçeğidir.
sürekli ama sürekli farkına vardığım durum, sessizlikten midir nedir?

bir öğle saatinde girin bir de on iki bir gibi çok fark var çok.
*
sol frameden belli olan durumdur.
gece her nedense ergenlerin ciddi şekilde azaldığı bellidir.
uludağın esas kaliteli yüzünü görebileceğimiz zamandır.
daha kaliteli yazıların okunmadığı ve gece oy veren kimesinin olmadığı gerçeğinin yanında duran gerçektir. belki de ilk iki sebep üçüncüsünü doğuruyordur.
sabah okula gidecek ergenlerin erkenden sütünü içip yatmasından kaynaklanan durumdur. gececiler de olmasa sözlüğe girilmez. zira bugün öğlende girmemle çıkmam bir olmuştur.
dün akşam "sikkafa/#13736668" entry ile özetlemeye çalıştığım durumdur.
muhtemelen kafaları güzelken yazdıkları içindir. *