bugün

sokak köpekleriyle karşılaşma ihtimalinden dolayı cesaret edilemeyen eylem. bir tanesi bile insanı korkutmaya yeterken puştlar sürüyle geziyor bir de.
yolların size ait olduğunu bilmektir. yalnızlıktır. düşünmektir. bazen unutmaya, bazen hatırlamaya çalışmaktır.
--spoiler--
''bir adım daha atsam çıkıcaktım. sadece insanlıktan değil, bütün dünyadan. insanın kendi imkanlarıyla bir uzay mekiği inşa etmesi böyle oluyor işte. önce deneme mahiyetinde fırlatılan maymunlar gibi birkaç duygu bindiriliyor mekiğe. sonra da bütün beden, bütün beyin hazırlanıyor, dünyanın dışına yollanmaya. tek amaç, ay'a benzeyen bir uydu olmak.
dünya güzel ama çok uzaktan diyebilmek...''

''terk ettiklerimi dikiz aynalarında aramak artık acıtmıyordu beni...''

''ama birden farkettim ki ne ben, ne de başka birisi hiçbir yere ait değildi. aidiyet bir kandırmacaydı küçük çocuklara anlatılan. hiçbir yerde hiç kimse beklemiyordu beni.''

''nasıl bu hale geldim? nasıl bu kadar insanlıktan çıkabildim? seyrettiğim filmlerdeki kahramanların gerçek olabileceklerine nasıl inandım? romanların, tuvalette okumak için yazılmış olabileceklerini nasıl düşünemedim?''

''bütün hayatımız boyunca beklediğimiz ve nereden geleceğini bilmediğimiz huzuru arıyoruz. ve tükenmez huzur arayışımız hayatta kalmamızı sağlıyor. aslında yalan söylüyorum. ben hiçbir şey aramıyorum ve beklemiyorum. sadece duruyorum. kaçanı da durduruyorum. ''durun!'' diyorum, ''gitmenize gerek yok. onlar size gelirler.'' ''
--spoiler--

kinyas ve kayra
insanı yalnız ve huzurlu hissettirir.
ey tacavüzcüler, ey karanlıkçılar rüzgarın sevgisni siz mi hissedeceksiniz hep ?!
biz de hissedelim, geceyle biz de sevişelim eğer böyleyse
geceler de özgür olalım!
her gece hem de gibi.
Sıkıcıdır. bi araçla çıkıp uzak ve daha huzurlu biyerlere gidilebilir
Rahatlık veren eylemdir. Coğunlukla akılda milyon tane düşünceyle gezilir. Hatta dalgın yürünür etrafta olan olaylar pek ilgi çekmez.
Cansıkıntısıdır, yalnızlıktır veya yalnız olmak istemektir ama gerçek olan şey bazen huzur bazen keder getirdiğidir.
insanın ruh halini iyileştirebilir tabi. Ama bahçeye çıkmak , ağaçaların yapraklarının çıkardığı sesleri dinlemek daha huzurludur.
O gecenin sabahında önemli bir karar alacaksan veya hayatında önemli sayılacak bir şey yapacaksan o kadar süper ve rahatlatıcı ki. Zaten, insanlar yürüdüğü zaman daha fazla ve bir o kadar da verimli olarak düşünüyorlarmış. Bunun üstüne, ay'ın o muazzam ışığı ve yıldızların parıltısı altında yaptığınızı düşünsenize! (bkz: çokzel)
hanım kızlarımızın yapmaması gereken aktivite.
gece saat 2-3 ise, sevgilinizden yeni ayrıldıysanız, mevsim kış lapa lapa kar yağarken ayağınızı bastığınız yerdeki karın gıcırtısını duyuyorsanız, hele bir de bunun üstüne sigarayı tüttürüyorsanız muhteşem birşeydir. ben hiç bitmesin isterdim.
Huzur verici en güzel olay fakat tek başına olma kısmı tehlikeli olabilir. Bu yüzden her ne kadar huzur vereceği düşünülse de cesaret edilemeyen bir eylemdir.
Söylenince huzur vermesi gereken fakat ülkemiz şartlarında sinir bozucu şekilde gerginlik veren eylem.
önemli bir şeyi sakin kafayla düşünüp, karar vermenizde yardımcı olan eylemdir.
gece saat 4te balatta yürürsen kalp ritmini yusuf yusuf diye duymana sebep olan olay. site içinde evin varsa çık dolaş özellikle yaz geceleri muhteşem duygu.
güzeldir güzel. bir nevi psikolojik ilaç gibidir, kendiniz ile hesaplaşmak için tercih edilesidir.

yanınıza sigara ve mp3'ünüzü de aldınız mı demeyin keyfinize.
Küçük bir şehir için tehlikeli olabilir.
Sonra bıçağı arkadan yediğinizde tüm huzurunuz bozulacaktır .
Şu soğukta, hele ki Gece 12 den sonra yapılması g*t isteyen eylem.
Sizden başka kimse yoktur yürüyen.
Kalabalık bir şehrin haddinden fazla hareketli bir semtindeyseniz kafa dinlemek için yapabileceğiniz bir aktivite. Kaldı ki yazın gece 4te bile trafik ve korna sesleri olduğu için kışın daha tercih edilesi.
Şu an yapmakta olduğum aktivite. Elimde evden çıkmadan önce hazırladığım kahvemi koyduğum termus bardak ve arada şarkıyı değiştirmek için cebimden çıkardığım telefon. Her 100 metrede bir sarı ışıklı sokak lambaları, nadiren caddeden geçen arabalar, bomboş kaldırımlar ve düşüncelerinde kaybolmuş ben...
tinerci ve apaçiler varken biraz zor.
Nereye çıktığınıza göre değişebilir. Odadan eve de çıkılabilir.
Şu serin yaz gecelerinde yapılması keyifli olabilecek eylem.