bugün

bir eren.

(bkz: menzil cemaati)
(bkz: abdulbaki erol)
Bir din tüccari Müsrik..cübbelerinde cennete sofi tasiyorlar,tevbe alip günah cikaryolar.klise yapinca gavurlarrr
Adıyaman-menzil'deki veliyyullahtır. Seyyiddir. Günah çıkarmaz; cemaatiyle birlikte onun önderliğinde tövbe edilir.

"Ya rabbi! Bütün yapmış olduğum günahlardan ben pişmanım,
Keşke yapmasaydım.
inşaallah bir daha yapmayacağım."
Menzil Şeyhi.
ziyaret edilmesi faydalı bir Allah dostu.
insan bilmediğine düşmandır . menzil için insanlara tavsiyem kendi gözünüzle görün sonra karar verin . bunca yıldır gavs hz , sultan hz zamanından beri ümmeti muhammed in tevbe edip müslümanca yaşamasına vesile olan bu mübarek insanlara mürid olmanın insanlara çok şey katacağını düşünüyorum .bedbaht odurki allah cc dostlarına düşmanlık eder ,ahirette hüsrana uğrayanlardan olur .allah cc onları başımızdan eksik etmesin . bu can tende oldukça o mübarek eşiğe gidip gelmeyi ,kapılarında kıtmir olmayı bize nasip eylesin .
(bkz: şirk)
Yolunda kendisini ilahlaştıranlar muşriktir. Cehennem odunudur.
şişirilmiş balondur.
Fatiha suresi: iyyake nabudu ve iyyake nestağıyn

Yalnız! Sana inanır yalnız! Senden medet umarız.

Hadi şimdi mektirin gidin siz de şeyhiniz de cehenneme kadar yolun var
ermiş bir kişi. tabi bir fethullah gülen değil. *
Gavs tasavvufun sapık dallarında kendisinden medet umulunca gelen başı sıkışana yardım eden yuce ruhlu eren evliya kişi demektir. Kuranda ayeti kerimede yeri yoktur. Açık şirktir. Peygamberin dahi böyle bir yeri yoktur islamda. Gavsı azam, gavsı sani, gibi sekik sukuk tabirler büyük günahtır. Kişinin tevhide inanıp yeniden şehadet getirmeden, tevbe etmeden muşrik olarak kalmasına. islam inancına göre kafir olmasına sebep verir. Gotunden koştuğunuz şeytani adamları bilin de öyle iman edin
yakın bir tartihte yüzyüze konuşma imkanı bulacağım kişi.
tabi ki türkçe bilen cemaat lideri.
"Kalp bir çocuk gibidir. ne öğretirsen onu söyler."

Gavs-ı sani hazretleri.
Bırakacağımız eli tutmayız,
tuttuğumuz eli bırakmayız.
gavs-ı sani ksa.
adıyaman menzil tarikatının şeyhi abdülbaki erol'un bilenen ismidir. misal abdülbaki erol derseniz kimse bilmez lakin gays-ı sani hazretleri dediğiniz durumda herkes tarafından bilinir...
islâm adı altında milleti yiyen müşrik. kadınlara, boşayıp bana gelin diyen yavşak. başka da bi' şey demiyorum.
Burada o kadar yalan dolan yazılar yazılmış ki hayret etmemek mümkün değil. Ben yıllardır menzile gider gelirim. Vallahi de billahi de bir şeriatsizlige şahit olmadım, olani da görmedim. allahın emirlerinden zerre kadar sapma olsa tarikatın içinde infial olur. Böyle yalanlara itibar etmeyin. Bu Kapı tertemiz bir kapıdır. Burada çemkirenler de bu kapıya zarar veremez. Kadınlara boşayıp bana gelin diyen dallama! o kadar yalan söyluyorsun ki!
bir kere islamda kadın boşayamaz. ikincisi gavs hz.lerinin bırakın konuşmayı, kadınlar ile göz göze geldiğine bile kimse şahit olmamıştır. iftira atmanızın nedenini anlayabiliyorum. insanlar nasıl oluyorda bu kadar ragbet gösteriyorlar, anlayamıyorsunuz. Anlayamayacaksınız da. Içinizdeki fitne fesat buna izin vermiyor.
Allah akıl fikir versin size.
hakkında bir çok efsanevi şeyler söyleyen sofiler çoktur yağmur işlemez gece tüm sofilerden haberdardır vs gibi tabi bu kişiye laf söylerseniz sorgulamaya kalkarsanız sofiler tarafından imanınız sorgulanır öyle ki Allah peygamber sevginize laf atarlar en kötüsü tarikata bağlı olmayan birisi için kalbi şeytandadır diyorlar.
Müritleri genelde müptezeldir.
allah dostudur. en büyük kerameti ise kör olduğu halde görmesidir.
gidenlerin tövbe etmelerine vesile olan allah dostu. imtihan dünyasındaki akil kişi, rehber.
herkesin görmek istemediği, dışladığı, dünyanın en dertli insanlarıyla da uğraşmak, onlara çare olmak gibi zor bir misyonun da altından kalkabilen, dünyadaki tek kişi.

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanın ne kadar ahmakça konuşmalara sebebiyet verdiğini üzülerek görüyorum.

bilindiği gibi, Menzil cemaati silahlı bir örgüt değil. Ehli sünnet inancının dışında bir hareketleri de yok. Kimseyi zorla çağırmadıklarını da biliyorum. Türkiye nin çözüm süreci ile beceremediğini, mensuplarının ırk-dil ayrımı yapmadan, birbirlerini müslüman kardeşi olarak görerek bunu becermiş olması, başlı başına bir olay. doğudaki materyalist ve sapkın kürt milliyetçiliği karşısında, insanları hakka, doğruya ve güzele çağıran en güçlü oluşum olduğu da yine aşikar. yine uyuşturucu müptelalarının, alkoliklerin bir çoğunun bu illetten kurtulduğu istatistiksel olarak tesbit edilmiş.

daha ne olsun?
bu yönleriylele sosyal anlamda mükemmel bir fayda merkezi. kimseden zorla para istenmiyor. Menzile gelenden giriş parası, çorba parası, yatacak yer parası istendiğini duymadım.

ahlaki normları ülkenin ötesinde bir yerde olan, insanların birbirini sadece allah için sevdiği, devletle, siyasilerle işlerinin olmadığı* bir mekan menzil.

Zorla kimse gidin demiyor, kimse kimseyi bu konuda zorlayamaz fakat tercih etmemekle hakaret etmek, münkirlik etmek aynı şeyler değildir. zarar etmeyin diye söylüyorum. Gerçekten Allah(cc) yolunda hizmet eden, gecesini gündüzünü, malını mülkünü peygamber ümmetinin hizmetine seren kişilere münkir olabilmek büyük nasipsizlik. aman o zümreden olmayın. başınız öyle bir belaya girer ki; dünyayı boşverin ahiretinizi yakar kül edersiniz. Dünya da cezası kesilen de çoktur.

Kimse kimseyi zorlamıyor ama siz de ateşe atlamak için kendinizi bu kadar zorlamayın.
Eteğinin öpülmesine tekabül gözyaşlarının boşalmasıyla sonuçlanan bir olayı dinlemiştim babamdan adam adıyamancı oğlu ateist ha öğrense evlatlıktan reddedebilir.
yanında bir tane kur an okuyan adam yoktur. yani olmamalıdır. olamaz. ya da aklı evvel. kur an okuyupta o adamın hatta nerdeyse tümmm tasavvufun şirk küfür ve bidat içinde olduklarını anlamadıysa yeterli kafası yok demektir. ya yok abi kafa bile lazım değil mal okusa anlar mal mal! şu kitabı süs gibi asmayın okuyun okuyun.
güncel Önemli Başlıklar