bugün

getirdiği yemek ve içeceklerin tadına baktıktan hemen sonra, fakir garsonu aşağılamakla ve müdüre şikayet etme tehdidiyle yapılır. kesinlikle çok zevkli bir olaydır.
çorbanızın içinde bir kuble tükürük ile size servis edilmesiyle sonuçlanabilir. bir diğeri için sümük.
çağrı merkezindekileri azarlamaktan farkı yoktur. boş yere kalp kırarsınız. asıl lafı hizmeti veren en baştakine söylemeniz yerinde bir karar olur.
piçliktir.
Aşağılık olmanın verdiği hafiflik zaar.
ikinci biranın bol köpüğünün sebebinin bilinmesiyle pişmanlikla sonuçlanır...
şerefsizlerin yaptığı eylem. Ulan adamı kötülüyon, adamın çoluğu çocuğu var. belki senin yüzünden kovulacak bunları düşünsene.
gereksizdir.

o yemeği garson yapmıyor, aşçı yapıyor. yemeği, tatlıyı, atıştırmalığı beğenmediyseniz adam gibi uygun bir dille kalp kırmadan şikayetinizi yaparsınız. orada ekmek parası için 12 saat ayakta dikilen gariban garsonu azarlamak gibi sonradan görmeliğin hiç gereği yoktur.
2 tür çeşit insan yapar.
hayatta hep ezilmiş, dur ulan birazda ben ezeyim demiş, ezecek kimse bulamamış, bin tl için ses çıkarmayan garsonu ezmeye çalışan tip.
götü tavan yapmış zengin piji dediğimiz tipler.
bence gereksiz bişey boş yere laf işitiyorlar ben acıyorum onlara.
Suçsuz bir insanı aşağılamaktan zevk duyabilen birinin insanlığından şüphe ederim. Biraz empati yapın.
tahrik ve cinayet sebebi bile olabilir. Dikkatli aşağılayınız.
Genellemek yanlış olur ama bazı garsonlar hak ediyor bunu .hizmet etmekle görevli, bunun için maaş alan adamlar bir şey istediğinizde dövecek gibi yaklaşıyorlar. Mına koduğum ben para vermesem ne bok yiyeceksiniz diyesi geliyor insanın ama istanbul beyfendiliğimden taviz vermek istemiyorum.
götverenliğin dayanılmaz hafifliği gibidir.
allahini seven bu adama oy vermesin.

bir troll dusuncesi.
(bkz: anan da garsondu)
böyle hisseden insanın karakterinin hafif olduğunun göstergesidir.
sonucuna katlanılmayacak hafifliktir.

bkz: müşteriye tükürüklü yemek yedirmenin dayanılmaz hafifliği
o.ç olmanın yansıtılmasıdır.

edibüdü: garson muyum?
yoooo!
kişiliğimden ötürü her mesleğe saygı duyarım. Hele icra ettiği mesleğin hakkını veren insanın önünde ceketimi iliklerim.

ekmek parası kazanmanın ayıbı olmaz güzel kardeşim öncelikle bir insanı çalıştığı için aşağılamaya çalışan canlının yeryüzünde solucan kadar faaliyeti yoktur.
düzenli olarak yapılması gereken, stres azaltıcı aktivite.
şeref ve empati yoksunu olanların yaptığı aktivitedir. insanlık nerenizde diye sormak gereklidir bunlara.
Zenginliğin güzel yanıdır. Evet.
inanılmaz hafiflik durumudur.
Yalnız bir garson olarak belirtmek isterim ki, aşağıladıktan sonra yemek yemeden kalkmalısınız yoksa garson tabağınızdaki beşamel soslu et yemeğine kendi çeşmesinden salep koyabilir ve bunu tebessümle izleyebilir.

Not: Yapan arkadaşlarım var ama ben henüz tükürmekten öteye geçmedim yalan olmasın.