bugün

Türk siyasetinde birine çok benzer.
görsel
görsel
görsel
karga burnuyla hafızalara kazınan şirinler çizgi dizisinin kötü karakteri.
Ben küçükken hep bunu desteklerdim
zikmisim şirinleri

Gargamel candır..
burun şekli kalıplaşmış ifadeye dönüşen karakter.
Şirin çorbası yapmak için türlü türlü planlar yapan kötü karakter.
Gargamel olmasaydı başka bir kötü karakter olurdu. E Gargamel de kötünün iyisi.
Yazik lan hep korkulan, sevilmeyen kisi oldu.
başka bir canlının yaşam hakkına mevcut bir zorunluluk olmadan saldırmak bana göre kötülüktür. şirinler düşünen, konuşan, insana benzer hayat yaşayan canlılardır. gargamel'in seçimi kuş veya tavşan avlamak kadar masum değildir, kuş veya insan avlamak arasında seçim yapmaya daha çok benzer.
gargamel'in kolayca yakalayabileceği şey varken şirinleri avlamak istemesi de onu kötü yapmaz. bu gargamelin seçimidir. yani bu " tüfekle kuş avlamak daha basitken binbir zahmetle tuzak kurup tavşan avlamak insanı kötü biri yapar " cümlesine benziyor. bu cümle manasızdır. kişi tüfekle kuş avlamayı değil de, tuzakla tavşan avlamayığ yeğlemiştir. niye kötü olsun bu seçimi yapınca ?

yahut şirinleri altına çevirip çok para kazanmak istemesi yine onu kötü yapmaz.

ayrıca şirinlerin rızıklarının peşinde koşmaları ve zararsız olmaları da gargameli kötü biri yapmaz. doğada tüm canlılar rızkının peşinde koşmaktadır.
geçimini sağlamak için değil, beslenmek için şirinleri yakalamaya çalışması onu kötü biri yapar. aç birinin kolaylıkla satın alabileceği ya da avlayabileceği onca şey varken, gözünü rızkının peşinde koşan bir avuç zararsız şirinin peşine dikmesi lükstür.
düşününce kötü biri olmayan karakterdir. yıllarca bize gargiyi kötü olarak tanıtanlar utansın.

bu gargamel efendi şirinleri yakalayıp yemek veya altına çevirmek için uğraşıp dururdu. bu gayet doğal bir şey. doğadaki mücadele bunun üzerine kurulu. biz insanoğlu da aynı şeyi yapıyoruz. geçimimizi sağlamak için avlandık, bir şeyleri ele geçirdik, onları sattık vs.

gargamel de bunları yapıyor. geçimini sağlamak için şirin yakalamaya çalışması onu niye kötü biri yapsın ?

edit: ayrıca sabahın köründe derdimi si..
http://m.uludagsozluk.com/e/33839692/
Şirinlerin azılı düşmanıdır.
Kötü olduğu halde şirinleri nasıl gördüğünü hala anlamadığım karakter.

(bkz: azman yakala yavrum)
şirinler onu hep aptal yerine koyar, aşağılardı. küçücük çocuk seyircilere karşı onu gülünç durumda bırakırlardı. oysa onun tek derdi; karnını doyurmak, bizler nasıl ızgara tavuk yiyorsak o da şirin şiş yiyip gerekli protein ihtiyacını sağlamaktı. aynı zamanda bir hayvanseverdi de. yoksa niçin yanında o aptal kediyi (bkz: azman) beslesin ki?
ama onu kimse anlamadı. ben seni hep anladım, üzülme gargamel bu da gelir bu da geçer. hepimiz gargameliz!
burnu büyük, azman adlı kedinin sahibi şirinler çizgi filminin kötü karakteri.
burnundan oturu hep dertdasim olarak aklimda kalmis kisilik.
kadınsızlıktan kafayı çizip şirinlere musallat olmuş ihtiyar bunak. Kedisi de bunun gibi ayrı manyaktır sinsidir.
Kadikoyde orjinal bir tukkan. Sirinlerin azili dusmani cocukken hep tarafini tuttugum bana gore sempatik cizgi film karakteri.
kadıköy'ün en baba tasarım eşyalarını satan mağazası.
ebeveynleri tarafından yanlış yetiştirilmiş bu yüzden şirinlere kafayı takmış bir kurbandır.
görsel
şirinler çizgi filminin sevilen kötü karakteridir. ekip arkadaşları; kedisi azman ve yardımcısı miskin' dir.
sevgisizlikten ne yapacağını şaşırmış şirinler kahramanı. *
azimle işeyip duvarı delememe örneğidir.