bugün

abartılmış olandır.
turkce meali taht kavgalari olup siddetle tavsiye ettigim ve izledigim yabanci dizi.
ilk sezonu izlerken arkadan da soy ağacı açılması dizi akışını tam olarak yakalamak adına şiddetle tavsiye edilir.
gereğinden fazla müstechen sahne barındıran , çok ağır bir temposu olan , doğru düzgün savaş sahnesi çekmeyen , çektikleri tek savaş sahnesini * sanki 200 kişilik iki grup birbirine girmiş gibi gösteren , ama yine de o taht oyunları için kendini zevkle izlettiren dizi.
favori karakterlerinin jon snow, robb stark veya ned stark olanları samimi bulmadığım dizi. tyrion lannister varken hepsi yalan ya, canım tyrion. krallığın en zeki adamı kendisi. ayrıca yapımcısının mı diyeyim her neyse tam bir allahsız olduğu dizi. 42 hafta sezon arası olmaz güzel kardeşim. bütün olacakları bilmemize rağmen bi haller geliyor bi bi şeyler oluyor, yapmayın etmeyin, nisan 2013 nedir allasen?
verilen 2198294204 aylık araya rağmen joffrey baratheonun puştluklarını unutmamamız gereken dizi.
ilk sezonu bir günde bitirmiştim, ikinci sezonu iki günde bitirdim. buda demek oluyor ki 3.sezonu 3 günde bitireceğim. *
tamam güldük eğlendik yeter. birde insan birden izleyip, sezon finalini yapınca kendini boşlukta hissediyor. nisan 2013 kadar mı bekleyeceğiz? Allahsızlar. *
güzel bir sezon oldu, ancak savaş sahneleri... nasıl desem biraz sikimsonikti. tywin'a üzülüyorum lan. adam gitti şehri kurtardı sonra kimsenin sikin de olmadı.
bunun dışında akgezenleri gördük sonunda. jon yabanilerle gitti. rob doktorla evlendi. tyrion eli şeyinde yine şehrine dönecek. bu arada joffrey amına koyayım. böyle bir sezondu işte. ama en iyisi arya'ya yardım eden adamın yüzünü değiştirmesiydi. birden dedim ki ne oluyor amk?
seriyi okuyup okumamakta kararsızım. he birde duydun mu game of thrones'un kitabı çıkmış?
1.sezonunu az önce bitirdiğim dizidir ikinci sezonu başlasın o zaman!
2. sezonda bitti 3. sezonda ejderhaların ve akgezeler yoğun olucak sanırım.Nisan'a kadar bekleyecek olmak ise tam bi eziyet.
bölüm ve sezon finalleriyle nefes kesen ve bana ilk defa komedi dışındaki bir tarzı sevdirebilmiş ABD yapımı dizi.
nisan 2013'de 3.sezonla ekranlarda olacakmış. böyle bir dizi için yılda bir sezon çok çok iyi. öyle ki bütçesi kabarık olan bir dizi. beklerken hiç gerilmeyelim. bu kadar süreceğine göre şahane bir sezon bizi bekliyor. eğer kitaba sadık kalınırsa 3.sezon fena olacak.
ilk sezonunu yeni bitirdiğim ve sonu harika bitmişti ikinci sezonun sûrükleyici olcağı belli zaten hepsini indirim bi günde bitircem hepsini bakalm kesin klasiklere grck yıllarca bıkılmadan izlenecek bi dizi bence.
http://a1.sphotos.ak.fbcd...83574516_1709802490_n.jpg
Aradıgım istedigim herseyi buldugum , seve seve zevkle bagımlısı oldugum dizidir. inanılmaz ve suan benım ıcın tum dizilerin en üstünde demir tahtında oturuyor.
yeni sezonun cnbc e'de eylülde başlayacağı duyurulan bağımlı olunası dizidir.

(bkz: http://www.cnbce.com/dizi/game-of-thrones)
sezon baslasin diye, guzelim yazin bitmesini istedigim dizi.
bu salak hanedanlar birbirlerini yesinler, bir yandan akgezenler bir yandan ejderhalar alayını zikecek.
muhtemelen dinlediğim en iyi jenerik müziğine sahip olan dizidir. jenerkikteki görüntüler de şahanedir. kendinizi bilgisayar oyununda sanarsınız. hele en sonundaki o ukulele ile çalınan kısmı.

http://www.youtube.com/watch?v=eEmil0PdwhA
takvimine tükürdüğüm dizisidir. ne lan bu yeni bölüm için bir yıl bekliyoruz.
--spoiler--
winter is coming diye diye beynimizi yediniz hakikaten de kış geldi memlekete koduumun dizisinde gelmedi bi' türlü. bir de ne boktan savaşmış o hep kötüler kazanıyor amnskym.
--spoiler--

başlasa da 2. dönem vize haftamızı piç etse diye beklediğimiz dizi.
türklere hitap eden entrika, yalan-dolan, kandırmaca, aşk, ihanet gibi öğeleri içinde barındırdığı için ülkemizde fazladan bir sevilen dizidir. Bir kitap uyarlaması olduğu için ve çoğunlukla kitaba bağlı kalınarak ilerleyen hikaye nedeniyle diziden sıyrılıp kitaba kanalize olunabilir. Ancak son serilerin türkçe çevirisi var mıdır bilemiyoruz tabi...
"Önümüzde dokuz günlük yol var,karanlık çökmek üzere" dedi Gared.
Sör Waymer Royce karanlık onu hiç ilgilendirmiyormuş gibi gökyüzüne baktı."Günün bu saatlerinde hep olan şey.Yoksa karanlıkta erkekliğin mi gidiyor Gared"

ilk kitabının ilk sayfasındaki bu sahnesiyle an itibariyle kopmamı sağlamış a song of ice and fire serisinin ilk kitabının orjinal ismi.

Daha ilk sayfasında muhteşem bir maceraya atıldığımı şimdiden anladım,bir ay buralarda değilim gençler.
gece gece orgazm olmak isteyenler için: http://youtu.be/tVyKssa9Cdc
Game Of Thrones 3.Sezon 31 Mart 2013'de başlayacakmıs ya da nisan ayında, gelde bekle şimdi.
edit: niye eksiliyorsun anlamadim, kotu haber diyemi.
3. sezon finali red wedding olabilirmiş. bence olmamalı kesinlikle. o zaman birçok önemli olay 4. sezona kalır.

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--

örneğin cofri'nin ölümü gibi. o kesinlikle 3. sezonda olmalı ki, mahkeme, dövüş, tywin lannister'ın ölümü falan 4. sezona güzelce yayılsın. biz de mutlu olmak için bir sene daha beklemeyelim.

--spoiler--

--spoiler--

--spoiler--
Şahsen "A small man can cast a big shadow" temasına sahip olan, izlendiğinde de imp'in zekasına hayran kalınan gerisinde de pek bi fark yaratmayan dizidir.
kesinlikle izlmeyi düşünüp de lan bu saatten sonra başlamıyım diyenlerin başlaması gereken dizidir. zaten toplam 20 bölüm var hepsi ortalama 1 saat zaten dizi saracağından ortalama 1 haftada bitirirsin.