bugün

izlediğim en müthiş dizilerden biridir ilk sezon itibariyle. tavsiye ettiğim bütün insanlarda izledikten sonra benle aynı kanaaate varmıştır. bir game of thrones a bkıyorumm bir arka sıradakiler e bakıyorum da bizim dizilerimizde ondan aşağı kalır yanı yok diyorum.swh
fantastik kurgu olarak izlediğim en güzel dizidir. sonunda serinin ikinci kitabı krallar savaşı'da çıkmıştır. diziye bir yıl ara vermek ne demek teyallam.
Ikinci Sezon Trailer i : Turkce Altyazili

http://www.youtube.com/watch?v=bkouh01a_HQ&
winter is coming den the cold winds are rising e geçiş yapacak sloganıyla kendisini beklemekteyiz.
time dergisi tarafından 2011 yılının en iyi 5. dizisi seçilmiştir.

http://www.time.com/time/...4_2101126_2101131,00.html
aklınızdaki tüm mutlu kurguları yıkan bir senaryoya sahip. eserin kitaplarını okumadım. aslına bakılırsa diziden önce varlığından haberim dahi yoktu. yaşanacaklar az çok bellidir o yüzden. ama ilk sezonda şahit olduklarım ileriye dönük acı tahminler yapmamı engellemiyor. acı kehanetler; robb kuzeyin kralı olacak ve intikam alınacak umudu taşımıyorum yani. kuzeyin kralı olmuşken henüz bir iki bölüm içerisinde ölebilir. dağ gibi khal gözümüzün önünde eriyip gitti bir bölüm içersinde sen neden bahsediyorsun. filmin william wallace'ı eddard stark bir kötünün hakkından gelemeden dokuz bölüm boyunca izlerken saygı duyduğumuz onurunu ve kellesini iki dakika içinde kaybetti. o iki dakika boyunca nefes alamadım. güzel umutlar beslemeyin diyorum, iki dakikada diyorum, siz arya büyüyecek ve müthüş bir kılıç ustası olarak dönecek hepsinin anasını sikecek diye brezilya dizisi senaryosu yazıyorsunuz kafanızda. iki bölüm sonra 10 yaşındaki arya'ya dört barbarın tecavüz etmesi ve sonrada pişirip yemesi benide hüzne boğar emin olun. ulan ateşte yanmayan asırlık ejderhaların sahibi khalesi ye bile umut bağlamayın. ayrıca o piç kral rolündeki çocukla bir şekilde karşılaşırsam, diziymiş kurmacaymış demeyeceğim ve sert bir yumrukla burnunu içine çömerteceğim.

not: spolier içerir her haliyle.
dizinin her şeyini bir kenara bırakın sırf başlanğıçtaki jenerik muziği dahi izlenmesi gerektiği hususunda malumat veriyor.
dizideki yüzlerce orospu birleşse, o joffrey baratheon gibi orospu çocuğu karakteri doğuramaz. lan bir insan rolünü bu kadar mı iyi yapar. gülüşü bile mi piç olur bir tipin.

baksan melek gibi adamdır gerçekte.
bana ingilizcenin dalağını yardırtmış askeri mektep hocamın başını ağrıtmış dizidir. kendisini sevmezdim o da beni sevmezdi ama bilgi birikimine ve askerlik anlayışına belki de hiç bir zaman ulaşamayacağımı bildiğimden hayranlıkla karışık bir saygı duyardım. ve kızgınım anlamadığım nokta imzasız bir ihbar yüzünden belki de kendi alanında bu ülkede ki sayılı adamlardan birini nasıl harcarsın?

haber için :
http://www.haberturk.com/...877-4-subaya-dizi-surgunu
(bkz: overrated)
geçende izlemeye başlayayım dedim. tamam iyi hoş da.. izledikçe aşırı cinsellik içeren sahneler yüzünden soğuduğum izlemeyi bıraktığım dizi.

halbuki biraz umudum vardı.
Yeni sezonda hollywood'un ağır toplarına sahne olması beklenen, hbo kanalının göz bebeği olan, türünde tek olan başyapıt dizi.
2. sezonda sibel kekilli' nin daha fazla görüneceği diziymiş.
sibel kekilli'yi daha çok görmek isteyen hayranlarına torrenti önerebileceğim dizi.
ikinci sezonun nisanda başlayacağı aylar öncesinden duyurulan efsaneleşme yolundaki dizi.
benden duymuş olmayın, ikinci sezonun nisanda başlayacağı söyleniyor.
burda kış geldi götümüz donuyo bu dizide hala gelemedi i.ne kış. bu kadar da bekletilmez arkadaş.madem bekleteceksin bu kadar sürükleyici yapma.
verdiği uzun ara nedeniyle tyrion lannister abiyi özleten dizidir. *
şu karlı istanbul günlerinde, karlar içerisinde yürürken içten geçen "winter is coming" replikleri ile kendini hatırlatan ve çokça özleten dizidir. ne yazıktır ki biz sıcak havanın etkilerini hafif hafif hissetmeye başlarken, nisan ayında karşımıza karlar altında bir dizi olarak çıkacaktır. bundan da beteri, yine 10 bölüm sonrasında terkedip, hayran bırakıp gidecektir. yine de 2012'ye dair merak listemin 2. sırasında yer almaktadır.
ne güzel, ne kaliteli bir dizidir bu. artık başlasa da bitse bu hasret bitse dediğimiz dizidir. yeni sezona 1 nisanda başlanacakmış. 'the cold winds are rising' ikinci sezonun repliği olsa gerek. her ne kadar dizi yapımcıları karakterlere fazla bağlanmaması tembih etseler de, şimdiden jon snow'a bağlanmış bulunmaktayız. karakter analizlerim:

jon snow: dizinin en dışlanmış karakteri. ikinci sezonda şansının daha döneceğine inanıyorum şahsen. arya karakteri ve tyrion iyi davranmıştır bu karaktere. sur'a gittiğinde bile zorluklardan tek bahseden tyrion olmuştur heralde.

eddard stark: sen en onurlusuydun bu dizinin. kızların için onurunu feda ettin. ne için? boş yere. yazık oldu be sana. üzdün bizi eddard.

tyrion lannister: bu adamı seviyorum, zekasını, kendiyle barışık olmasını. gerçeklerden kaçmamasını. o her şeyden önce bir yalancı değil. en iyi özelliği de bu galiba.

arya stark: en sevdiğim karakterlerden. snow'a davranışlarını en çok beğendiğim karaktersin. baban öldüğünde sana gerçekten acıdım. sansa'nın aksine sen tam bir stark'sın.

sansa: salak. bildiğiniz salak. joffrey'in gerçek yüzünü gördün ya, oh olsun sana. ayrıca senden nefret etmemin nedenlerinden biri de snow'a olan davranışların. sen jon snow'dan daha piçsin.

catelyn: iyi hoş kadınsın da jon snow'a karşı triplerini çekemiyorum be kadın senin. kendine çeki düzen ver. çocuk kardeşiyle vedalaşmaya gelmiş, taa sura gidiyor, sen hala triplerdesin. sansa'nın senin kızın olduğuna şaşmamak gerek.

khal drago: 'dağ gibi bir yiğide, kıydı geçti sanki vakit' diyorum senin için sadece.

cersei lannister: tam bir pislik. geberesice. en az joffrey kadar.

daenerys targaryen: çok seviyorum bu kızı. ikinci sezonda aslında en çok merak ettiğim karaktersin çünkü. çok akıllı ve çok güzel.
2. sezonun ilk bölümü 16 nisandan 1 nisana alınmış dizidir. 15gün çok değil ama yine de 15gündür.
--spoiler--
6 bölüm sonu ile sarsmış dizidir.

sarı sümsüğün hak ettiğini bulması süper miydi yoksa hak ettiğinden biraz daha fazlasını bulması mı korkunçtu yoksa sarı küçük hatunun bildiğin ejder kanı çıkması mı daha şaşırtıcıydı karar vermedim.
c hepsi diyorum.
--spoiler--
genel.
--spoiler--
keşke spoilerların bölümünü belirtseniz.
evet 1 nisanı bekliyoruz, görücez bakalım neler olucak.
en güzel sahneleri bence, yolların kesiştiği yerdeki sahne (bar sahnesi), robb u kuzeydeki kral ilan etmeleri.
robb ile sancaktarının öncü kuvvet kapışması, nedin gregor u idama mahkum etmesi ile başlayan sahne, jon snow' un
kaçışının akabininde yakalandığı sahne, daha varda aklıma gelmiyor şuan.

--spoiler--
yeni sezonu büyük bir sabırsızlıkla beklenen dizi.

--spoiler--
bence snowla ejder hatun evlensin.
--spoiler--
merakla ,sabırsızlıkla bekleniyor kendileri.