bugün

her galatasaray taraftarının hissettiği duygudur.
şike olayları patlak verdiği günden itibaren sadece yasaların uygulanmasını isteyen, kimseye taviz vermeyen ve kararlı tutum sergileyen galatasaray yönetimi oyuncusuyla, yönetimiyle, taraftarıyla ne kadar onurlu olduğunu göstermiştir.
ne trabzonspor gibi fenerbahçe'ye saldırmış, ne de beşiktaş gibi fenerbahçe'yi kurtarma telaşına girmiştir. sadece adalet istemiştir.

işte bu yüzden büyüksün galatasaray.
galatasaray taraftarı olarak her zaman yaşadığımız sıradan bir duygudur.
van minüt. olmaz..
-ve fenerliler, mali olarak bizden iyisiniz. işiniz gücünüz galatasaraya saldırmak. biliyoruz ki götte şemsiye varken başkalarına atıp tutmak, suçu başkasında aramak, kendini durumdan soyutlamak, şerefsizlikten bile nemalanmak bir suçluluk psikolojisinin gereğidir. bizim sesimiz bu kadar yüksek çıkmayacak, şerefimizi iki paralık etmeyeceğiz. bunu da böyle bilesiniz.
şerefsizliğe, şikeye gelince siz bunları çok iyi bilirsiniz. kaç maçta şike yapıldığı, kaç maçta teşvik verildiği, kaç maçta bunlara teşebbüs ettiğini savcı ve mahkeme çok iyi biliyor. kulubünüzde başkanlık yapmış olan kişinin kamuya önemli açıklamaları vardır. yasadışı da olsa hizmet hizmettir diyen başkanlarınız vardır. şike ve teşvik için çete kuran yöneten başkanlarınız olmuştur. isim de veririm, merak edenleriniz vardır belki. bu şerefsizliğe göz yuman federasyon ve kulüpler birliğine de kınıyorum. öyle sanıyorum ki bu adiliğe göz yuman destekleyenlerde ayrı bir haysiyetsizlik profili çizmektedir.
federasyonu da tebrik ediyorum. benim için temiz futbol bitmiştir. daha konuşmayın inanmam.
(bkz: fenerbahçenin normal oturuşuyla içi gıdıklanmak)
fenerlilerin zeytinyağı duruşuna karşı onurunu sikeyim size bir şey olmasın duruşuna dönüşecek duygudur. fenerliler şunu bilmelidir ki, "canınız cehenneme civcivler. siz küme mi düştünüz ceza mı almadınız bizim zerre sikimizde değil. allah sizin belanızı vermiş zaten. biz federasyonu alacağı yanlış bir kararla uefa'nın tüm ülkeye ambargo uygulayarak bizi de seneye avrupa'ya almaması ihtimalini önlemeye çalışıyoruz."
soruşturmalar haluk ulusoy dönemine uzanırsa o duruşunu daha net göreceğimiz takım.

(bkz: o duruşu vuruş kaç kuruş)
süreç başladığında "bu ateş üfleyerek sönmez, çözüm zamana yayılamaz, savcıdan belgeler istensin, karar verilsin, gerekirse lig başlamasın, her şey hallolsun sonra lig başlasın" dedikten sonra tff ve fenerbahçe kulübü galatasaray'a tepki gösterip "türk futbolunu kaos'a sürüklüyor" demişti.

biz de hepsini okuduk...

şimdi ise türk futbolu harika bir noktada...
galatasaray'ın duruşuyla gurur duymaktır. o duruşa bir vuruş kaç kuruş diye anadoluda sıkça kullanılan bir deyim vardır. tabi galatasaray'ı tenzih ediyoruz. 28 şubat döneminde fransız duruşu ile galatasaray türkiye'de sporun duruşunu sikip atmıştır. dakika 98 penaltısı ile şampiyon olan bir takımdır galatasaray. istedikleri durarak şampiyon olmaktır ama durarak şampiyon olunmaz, koşmanız çalışmanız lazım. alıştınız bedava şampiyonluklara. bence geçen sene galatasaray'ın kümede nasıl kaldığı araştırılmalı. ben normal şartlarda bunun olabileceğine inanamıyorum. önüne gelenden 3-4 yemiş bir takım nasıl kümede kalır.
ortada onurlu bir duruş yok ki neyi ile gurur duyuyarlar anlamıyorum. bu duruşun onurla falan hiçbir alakası yoktur, bu takımın içinde bulunduğu hal tamamen fenerbahçe hazımsızlığı ile alakalıdır, temiz futbol mesajınızı sevsinler koçlarım benim siz misinz temiz olan, onurlu olan. kendi pisliğini örtmek için başka bir pisliği hedef göstermekten başka bir şey değil yaptığınız. eğer gerçekten onurlu iseniz çıkıp aslanlar(!) gibi biz de şu haltları yedik ama bundan sonrası için temiz bir düzen kurulsun dersiniz. neymiş efendim federasyon fenerbahçeyi kurtarmak için elinden geleni yapıyormuş. bu federasyonun fenerbahçeye verdiği en büyük zarar, fenerbahçe yönetimi bizzat bizi düşürün demesine rağmen fenerbahçeyi küme düşürmemek olmuştur. bu sayede fenerbahçe hedef tahtasındaki yerini alırken sözde onurlu bazı takımlara da yapacağı kıyağı yapmakta federasyon. neden mi bahsediyorum? bu yıl fenerbahçe haftasonu toplam beş maç yaparken hangi takımlar hafta sonu oniki maç yapmış bi bakın bakalım, ve bu takım onurlu bir duruş sergileyip arakadaş bu bizim en büyük rakibimiz olsa da eşit şartlarda mücalade etmek isteriz diyerek tepkisini koymuş mu bi de buna bakın.
ergün gürsoy' un, malatyaspor 18' ine tofaş marka otomobil almasıyla, ankaragücü' ne 8 gol atmakla, denizli-fener maçı öncesi, denizli' ye giden çantayla, saat kaç adnan' la, bülent korkmazlar, hasan şaşlar' la gurur duymaktır.

o nasıl bir gurur anlayışıysa, varın siz hesap edin...
(bkz: 24 mayis 1987 malatyaspor besiktas maci)

(bkz: 30 mayıs 1993 ankaragücü-galatasaray maci)

gerçekler gözününe konulduğunda gavatasaraylılar' ı öfkelendiren onurlu duruş ve gurur paradoksudur.
(bkz: 24 mayıs 1987 malatyaspor beşiktaş maçı)

http://postimage.org/image/4m1q035o1/
her galatasaraylı'nın gurur duyması gerekir. biz demiyoruz ki galatasaray zamanında şike yapmadı elbette yapmıştır herkes yaptı çünkü. ama hiçbir zaman o kirli işe bulaşan karaktersizlerin arkasında hiçbir zaman durmadı ve durmayacakta. ve hiçbir zaman bir şahsın peşinden koşmadı hep ama hep armanın peşindeydik işte bu yüzden galatasaray bir başkadır kanımca.
(bkz: ünal aysal)
1987 ve 1993 yıllarında henüz doğmamış liselilerin inandığı duruştur.
aynı kişi, galatasaray'ın son maçta 8 atarak şampiyon olması ile de gurur duyuyordur kesin.

(bkz: galatasaray taraftarı)

(bkz: zalad)

(bkz: 8 0)
(bkz: ne sandın yarram)
tüm taraftarın duyduğu gururdur.
bu duruşuyla tüm taraftarlarını gururlandıran duruştur. ha bir de galatasaray ın ankaragücü nü 8-0 yendiği sezonda beşiktaş da ankaragücü nü 6-0 yenmiştir. karşıyaka 5-0 yenmiştir. bir şeyi daha gözlerinizin önüne sermek isterim. o sezon son maçlardan önceki tabloya bakalım:
galatasaray ın attığı 66 yediği 21 averajı 45.
beşiktaş ın attığı 65 yediği 22 averajı ise 43.
galatasaray ın hem 2 gol artı averajı hem de gol fazlası avantajı vardı.
son maçlarda galatasaray ankaragücü'ne 2 fark yapsa beşiktaş ın gençlerbirliği ne 5 fark yapması gerekiyordu.
yani averaja ihtiyacı olan beşiktaş tı.
galatasaray'ın adı yeter gurur duymak için.
yaptıkları ile her daim örnek olabileceğini göstermiştir. yönetiminden, teknik heyetine, sporcularından, taraftarına kadar kadar herkes bu duyguyu yaşar. nesiller boyu da yaşayacaktır.
galatasaraylı olmak bir ayrıcalık, bir hayat felsefesidir.
yürüyedur!!!!
Bedelsiz bir duygudur
Fiyakalı duruştur
Galatasaraylı olmak
Şeref, Onur, Gururdur !!!

Başka söze gerek var mı bilmem.
fb plakalı arabaları çizecek kadar vandallaşmış insanların duruşu da anca kendine müslüman duruşudur. kendini kandırmanın 1001 yolundan biridir.
şike soruşturmasından alnının akıyla çıkmış, kararlı duruşuyla herkese örnek olmuştur. başkaları gibi 'bok at, izi kalsın' mantığıyla hareket etmemiştir. şike soruşturması kapsamında sadece yasaların uygulanmasını, suçluların cezalandırılmasını isteyen, kimseye taviz vermeyen kararlı duruşuyla her galatasaraylı'nın gurur duyduğu bir duruş şeklidir.

her zaman, her yerde büyüksün Galatasaray.
(bkz: galatasaray taraftarı)