bugün

garip bir taraftar grubudur. bir fenerbahçelinin üç kelimesinden ikisi galatasaraydır derken kendilerinin durumunun bundan pek de farklı olmadığını farketmezler.
Asil taraftardır.
kalecisini dovmeyen taraftar grubudur.
her kulüp taraftarı gibi eleştirilecek yönleri elbette vardır, ancak sebepleri vardır bunun.

fanatik galatasaraylıyım, hiçbir fenerbahçeli ya da beşiktaşlı galatasaray tribününü benim kadar iyi bilmez, benden daha çok eleştirmez. ben, sorunların nerede olduğunu, ne olduğunu biliyorum, çünkü yaşıyorum. bu kanı, diğer kulüp taraftarları için de geçerli. ben bir galatasaraylı olarak fenerbahçe tribününü bir fenerbahçe taraftarı kadar iyi bilemem.

koreografi parasını yönetim veriyormuş... bir çarşı, bir gfb değilmiş...

çok mu biliyorsun sen?

yönetim o'nu para olarak vermiyor, sezon başında kombine olarak veriyor (300-500 adet) sonra özellikle büyük maçlarda 150-200 bilet veriyor; haliyle parası çıkıyor.

ve bu söylediğim şey türkiye'de istisnasız bütün tribünlerde geçerli, aksini iddia edenle her şekilde tartışmaya hazırım. ama tartışacağım kişi mümkünse en az 20 maça gitmiş olsun.

bir çarşı bir gfb nasıl olunuyor gerçekten merak ediyorum. hayır yani ne eksiği var, ne yanlışları var, neye göre beğenilmez, nedir yani... söylersin bilinir...

eksik bilmemek gerek bazı şeyleri, yanlış bilmemek gerek; bok atıcam diye rezil olmamak gerek.
adnan polat olayı gazetelerde, forumlarda, sözlüklerde, galatasaray kulübü resmi sitesinde defalarca açıklandığı halde hâlâ çıkıp adnan polat olayını gündeme getirenlerin saldırısına uğrayan taraftar.

kulüp açıklama yapıyor ve diyor ki; "tüm kayıtlar, tüm hareketler, içişleri bakanlığının denetim elemanları tarafından incelendi ve herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmadı". bak bunu herkesin gözünün önünde yapıyor, gizli gizli kimsenin kulağına fısıldayarak yapmıyor, bizzat kulübün resmi sitesinden yapıyor bu açıklamayı.

zaten burada mağdur durumda olan bir taraf varsa o da galatasaray kulübü. zaten konu şike, zart, zurt'ta değil.

bak diyorum hadi belki okumadın al oku diyorum; (bkz: #14731825) ayrıntılı olarak anlattık, izah ettik. konu dernekler kanununa aykırı hareket etmek fiili dedik. al sana savcının adnan polat için açtığı 7 yıllık davanın ilgili maddesi dedik;

--spoiler--
(2) suçun, meslek ve sanat, ticaret veya hizmet ilişkisinin ya da hangi nedenden doğmuş olursa olsun, başkasının mallarını idare etmek yetkisinin gereği olarak tevdi ve teslim edilmiş eşya hakkında işlenmesi halinde, bir yıldan yedi yıla kadar hapis ve üçbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.
--spoiler--

ortada olmayan bir para konusu değil dedik. bunu anlattık durduk. konu tamamen güveni kötüye kullanmak fiili dedik. bak görevi değil, güveni; tekrar söylüyorum güveni; bak heceliyorum; gü - ve - ni !

gelelim kelime oyunlarına...

neymiş efendim aziz yıldırım meselesi işaret ediliyormuş bak bak bak... sen ortada olmadığı her şeyiyle kanıtlanmış bir suçla; ki konuyu da kendi yöneticimiz bülent tulun gündeme getirdi... zira bu kısım çok önemli çünkü... aynı bülent tulun'un savcılıktaki ifadesi de ortada... sen şimdi bu konuyla ortada duran şike itiraflarını, telefon konuşmalarını, tarlaları, inşaat işçilerini, federasyondan gelen kılıfına uydurulmuş paracıkları, göksel gümüşdağ, aziz yıldırım, mahmut özgener şeytan üçgenini, korcan'ı, ibrahim akın'ı, kahe'yi, 8 aydır nasıl düşürülmediğini, eyyamı, 58. madde değişmesin deyip (ki nihat özdemir değişmezse türk futbolu batar demişti) kulüpler birliği'nde 15 kulüple birlikte değişiklik imzası verdiğini aynı sepete koyarsan zaten konuşmamız gereken şeyler bunlardan önce; okuduğunu anlama, anladığını hafızada tutma, zihin cimlastiği yapma konularında eğitim vermem gerekir ki hiç vaktim yok, üzgünüm.
liberal kesim imajı vermektedir.
kendi kendini rezil eden taraftardır. bir derbiden, özellikle 6 kasım'dan bir hafta önce böyle pankart açılır mı?:

görsel

takımının neyine güveniyorsun da, böyle pankart açıyorsun. sonra müslüman bu demez, acımaz elalemin takımı işte sana. nah böyle:

görsel
2009'da beşiktaş,2010'da bursaspor ve 2011'de trabzonspor'a gönül vermişlerdi.
fenerbahçe' nin rakibi tebrik etmeyen sevimsiz başkanı aziz yıldırım ve kibirli fenerbahçe fanatiklerine duydukları haklı antipati, bahsi geçen fanatiklerce çekememezlik olarak tanımlanan taraftar.
tuttukları takımın başkanı şike soruşturması kapsamında hapiste değildir, elle gol atan futbolcuları olmamıştır.

not: kızmak, darılmak yok. kısasa kısas...
(bkz: temiz lig isteyen bukalemunspor taraftarı)
tuttukları takımın eski başkanı, anelka ve nobre' nin elle gol attığı, kale çizgisinden elle toplarının çıkarıldığı, buz gibi karşı karşıya pozisyonlarının saçma ofsayt bayraklarıyla kesildiği bir sezonun son maçından dolayı sorgulanmış taraftar.
ironiye gel.
(bkz: welcome to hell)

görsel

bu taraftar öyle bir taraftardır ki;

en büyük rakipleri avrupa'da maç yapsa, sahada galatasaray var gibi heyecanlanır. galatasaraylıdır, ama avrupada mücadele eden takımın formasında yer alan türk bayrağına gönül vermiştir.

takımına kim zarar verirse versin, isterse padişahın oğlu olsun siktir etmesini çok iyi bilir.

galatasaray formasını terleten her futbolcuyu her zaman saygı ile anar, vedasında faydası dokunsa da dokunmasa da yüreğini burkar.

avrupa kupasını aldığında beşikteki bebeğini unutup sokaklara galatasaray diye bağırmaya çıkar.

yıllardır şampiyonluğa hasret olunsa da, arma için, forma için der; takımını destekler.

ve bu taraftar öyle bir taraftardır ki;

ali samiyen stadı yıkılırken; evladını kaybetmiş gibi ağlar.

bir stada bağlanır, bir futbolcuya bağlanır, bir başkana asla ve asla bağlanmaz. kulübüne zarar veren her kimse, arma için bozuk para gibi adam harcar.

arma için, formaya akıttığınız ter için 1905 yılından bu yana galatasaraya emek verdiğiniz için tüm camiaya helal olsun.
18 mart 2012 fenerbahçe galatasaray maçınında galatasarayın şansı olduğuna inanmaktadırlar.

kendi kendilerini kandirmakta üstlerine olmayan taraftardır.
bütün bestelerini beşiktaş taraftarından araklamış taraftar topluluğu.

edit: oleyyy saldır galatasaray oleyyy.
bu öyle bir taraftardır ki; fenerbahçe nin sadece kadınlar ve çocuklar alındığı maçta ulaştığı seyirci sayısına ancak ve ancak derbi maçlarda ulaşabilir. hatta belki de ulaşamaz. *

bu öyle bir taraftardır ki; ağlar. yazık lan gariplerim.

http://www.youtube.com/watch?v=c4uxmo2Nea8

(bkz: bir cinconlu ağlıyor gözleri yaşlı yaşlı)*
bir yıl önce kadıköy'de yapılan 0-0 biten fenerbahçe galatasaray maçı sonrası dakikalarca ''I love you hagi'' tezahüratlarında bulunan taraftardır.
küçük melo diye diye ortalıkta dolanan seviyesiz taraftarlardır.
alex diyince altlarına sıçan taraftarlardır. bu yüzdendir ki bir kaç gündür "alex ceza alsın amaaaaa" diye ortalıkta dudaklarını büzerek dolanırlar, ibneler gibi.

http://galeri.uludagsozlu...ay-taraftar%C4%B1-235473/

(bkz: korkunun ecele faydası yok)
türkiye'nin en kötü taraftarı.
dünden beri buse terim olayı vasıtasıyla fenerbahçe taraftarına içlerinde biriktirdiklerini kusan taraftardır.

öncelikle o olay için (bkz: #14802512)

güya fenerbahçe taraftarına ahlak dersi verecekler. önce kendiniz bi insan olun da millete sonra ders verirsiniz o göt kadar beyinlerinizle. http://galeri.uludagsozlu...ay-taraftar%C4%B1-235484/ bu fotoğrafı twitterda paylaşıp oh olsun" "beter olsun "gebersin" şeklinde yorumlar yapan çok "şerefli" galatasaray taraftarını unutmadık.

hele şu http://galeri.uludagsozlu.../r/volkan-demirel-146751/ pankartı açan orospu çocuğu galatasaray taraftarını hiç unutmadık.

bize adamlık öğretecek en son insanlar sizlersiniz.

ve de eğer (bkz: #14802512) bu entryde bahsettiğim buse terim in ilk attığı tweet doğruysa, ciddi cidi "buseterimkadıköyegelsinateşimizi alsın".

(bkz: öyle göte böyle yarrak)
aşırı fanatik olmalarına ramen, yurdumuzun çoğu takımlarının taraftarları gibi vahşi değillerdir. genelleme olarak söylemiyorum tabiki. fakat beşiktaş, trabzon ve ankaragücü gibi takımların özel taraftar grupları gibi holigan değillerdir. buna paralel olarak stada gelen en çok bayan taraftarı bu takımdadır. bildiğim kadarıyla tabiki. fenerbahçe taraftarları gibi kinci değillerdir. fakat fenerbahçe taraftarları bu kinciliklerine ramen vahşi değillerdir tabiki.*
büyük taraftardır. çok severiz kendilerini:

https://www.facebook.com/...o.php?v=10150490823458640
Twitter'da çoğunluğunu ergen kızların oluşturduğu taraftar grubu,bide sürekli Fenerbahçe'ye küfretmesinden mütevellit takipçi sayısı 10binleri bulan cahil arkadaşlarımızda var.Bunun yanında ergen kızlarımızı pür dikkat izleyenler azımsanmayacak kadar çoklar sözlükteki çoğunluğu da bu profilin oluşturduğunu düşünmekteyim..Tabiki aklı selim taraftarları yok değildir ama o ergen kızlar yok mu nasıl komikler belli değil insanı futboldan soğutan cinsten..
umutlu taraftarlardır. takımları 12 senede 1 beraberlik alsada fark atacaklarını düşünürler.
stadı doldurmaya başlamıştır galatasaray taraftarları. şunu anladık ki galatasaray iyi top oynayınca iyi sonuçlar alınca stadımızın yol sorunu da olsa doldurmayı başarıyormuş demek. bugun gençlerbirliği maçını 46 bine oynadı galatasaray.