1. 1.
  dandik bir cikolata markasi, bayram cikolatasi.
  1 -1 ... laz pacino
 2. 2.
  aseksüel olan salvador dali'nin sevgilisidir. bunuel ve lorca bu hanımın kendisinden pek haz etmezdi. hatta bir keresinde bunuel boğarak öldürmek üzereyken, dali yetişmiş ve gala'yı kurtarmıştır.
  1 ... calderon de la barca
 3. 3.
  (bkz: come into my life)
  1 ... vincent vega
 4. 4.
  bir tv kanalı. eskiden gece yarısından sonra aydemir akbaş vs.nin erotik filmlerini gösterirdi. isminin gala konulmasının nedeni yerli türk filmleri vermek üzerine bir kanal olmasıydı. fakat artık maksadından çıkarak çeşitli müzikler ve saçma sapan programlar verilmeye başlandı. ayrıca kimse yazıyı okuyup ta gece yarısından sonra açmasın kanalı çünkü o erotik kuşak artık yok.
  ... rabbit
 5. 5.
  24 saatin 20 saatini yurtseven kardeşler'in kanka adlı şarkısını çalarak zaman harcayan kanal. yalnız, hakem topun oyunda olmadığı dakikaları da süreye ekler yani.
  1 ... kasgarli tost
 6. 6.
  turksat daki en dandik müzik kanalı.
  ... tekyoldevrim
 7. 7.
  come into my life--freed from disere gibi muhteşem şarkılara imza atmış olan kişilik...
  ... flyo
 8. 8.
  yabancı basında galatasaray'ın lakabı.
  4 ... nerval
 9. 9.
  zamanında cine digital platformu için kurulmuş ama erol aksoy un batması ve akabinde cine digital projesinin iflası ile türksat uydusunun karanlık transponderlerinde kaybolan kanal.
  1 ... imhotep
 10. 9.
  salvador dali'nin yavuklusudur.

  bugün gittigimiz "istanbul'da bir sürrealist" adlı salvador dali'nin eserlerinin sergilendigi sergide görülmüştür ki; aşk cidden menem bir şeymiş arkadaşlar. yahu göz var, mizan var. kendinden 10 yaş büyük, saçı-başı yamuk hatunla nasil evlendin sen be adam. aşktır sanırım bu başka ne denir ki? ama cidden ugruna bu derece maymun olunan meşhur gala bu ise ben bir şey demiyorum. bu şarkı da dali için gelsin...

  bu gala daşlı gala
  cıngıllı daşlı gala
  korkarım yar gelmeye
  gözlerim yaşlı gala.
  3 ... melankolik