1. 1.
  komple öğrencilerin yaşadığı, "köy" seklinde de tabir edilen ütopya.

  edit: görükle entrysiz uludagsözluk mü olur be.
  28 -2 ... sazan
 2. 2.
  ilk geldiğimde sıcağın anlında ev aradığımız ve bir kola alıp gölgeye oturup terliklerleriyle uyku semesi markete girenlere imrenip "ulan adamın evi var" deyip yas tutmamızı sağlayan yer. şimdilerde o terlikli eleman mezun olmuştur belki bize "terlikli" diyip imreniyorlardır.

  görüklenin yazı tatil köyü kıvamında, kışı ise dağ evi kıvamındadır yazları ekin marketin caddesinde yürürken binalardan gelen her çeşit müzik sesleri ve birbirine camdan cama bağırarak muhabbetleşen öğrencileri görmek, akşam üstü yanan mangal dumanlarını izleyip izmir yoluna yürümenin keyfi başkadır.

  biriken bulaşıklara bakıp "sıra kimde" deyip ses alamadığınızda çıkıp kuzenler kafede kadın budu köfte yenen, film kiralamak için gidip yüzlerce filme bakıp karar veremeyip oraya bakan ablaya sormak, fikir almak ve sonunda iki filmle çıkılabilen, köylüler ile öğrenci kesiminin ayrı yerlerde oluşu nedeniyle iki ayrı kutubun yaşadığı, bursalı abazaların modifiye yapılmış florasanlı doğanlarıyla kız avına gelip jandarmanın kışt dediği, sabahın 5:00'inde umut pastanesinden sıcak poğaçaların yenilebileceği, petrol ofisinden 24 saat kola ve sigara ikmali yapılabilineceği, artık sokaklarda 2.el eşya satanların afişlerini göremenin yanı sıra bilgisayar, ipod gibi çeşitli mamüllerin de afişlerinin görülebileceği, otostopla okula gidilesi en güzel yerdir.

  yerleşim parkının yeni düzenlenmesinden sonra daha bir güzel olmuş akşam üstleri en az 6-7 evcil köpeğin hoplayıp zıplamalarını, şakalaşmalarını izleyebileceğiniz, bau denen kelli felli boş kafeye bakıp "vah yazık... " denilen, öğrenciden para kazanmanın derdine düşmüş yüzlerce ticaretçinin gözlerini diktiği yerdir.

  ne olursa olsun farklı bir kültürü olan bir yerdir. köyde yaşayanlar merkezde yaşayanlara göre daha bir iç huzurludur. bu iç huzur belki de okula yakın olmak, telefon açtımı eksik fotokopileri yarım saat içinde temin edebilmek ve onlarca tanıdığa güvenip anahtarı evde unutmanın sitresini yaşamamaktır.
  21 -4 ... rs ne la
 3. 3.
  bursa dışında yaşayan her erkek ögrencinin bursaya gitme sebebi.
  4 -2 ... freeplayer
 4. 3.
  karı kızın bol oldugu,burası köy değil "Paris" dedirtecek kadar güzel bir öğrenci yerleşkesi.
  6 -14 ... djlethal
 5. 4.
  2001 2004 yılları arasında kaldığım, bi daha gelsem yine burda kalırım dediğim, tikisi kadar rockcısı, metalcisi, arabeskcisi olan, hala durup durmadığını bilmediğim ama friends cafe si; onun içinde de ali abi si olan, yine hala durup durmadığını bilmediğim seray internet cafesi si -onun içindekileri saymama gerek yok zaten saysam da bitmez*- olan, ömrümün en güzel yıllarını geçirdiğim, ömrümün en güzel yıllarının bana geçirdiği, yaşamadan sevil(e)meyecek köy-yerleşim-kasaba.
  12 -3 ... redwinemania
 6. 5.
  1 sene kaldığım ve sonuçta gırgır,kart oyunları,internet cafe,bilgisayar,öğrenciye geçirelimde ne olursa olsun zihneniyeti v.b gibi boş işlerden ötesinin yapılamayacağını anladığım ertesi senede depar atarak merkeze göçmemizi sağlayan mekan. evet çok güzel eğlenceli vakitlerimizde oldu burada fakat bi yere kadar değil mi?.
  (bkz: nilüfer)
  9 -1 ... emperor
 7. 6.
  Öğrencilerin nasıl beğendiğini anlamadığım yer.en fazla Friendse gidersin,kağıt oynarsın,internet cafeye gidersin başka da bişey yok okula yakın olmanın dışında.bi arapşükrüye gidemezsin mesela yada gidersin de gecenin bi vakti geri dönemezsin.öğrenci Şöyle çarşamba ,altıparmak gibi yerelerde oturmalıdır ki gece yürüye yürüye evine gitsin.
  Aslında Tüm görükledeki öğrecileri çarşamabaya taşıyacaksın sen ozaman gör curcunayı.
  5 ... commodore64
 8. 7.
  komşuluk ilişkilerinin güçlendiği ama anlamsızlaştığı toplama kampı.
  3 -1 ... miracle
 9. 8.
  bir grup açıkgöz mütahitin keşvedip geliştirmek için adım attığını düşünüyorum aslıda, dünyada ailelerin susup öğrencilerin söz sahibi olduğu apartmanlar sadece orada görülmüştür,gece 12 oldumu birasını alan en yakın eve kendini atar köpeklerin saati gelir.. sıkıyorsa çık dışarı. (eğer final zamanıysa ve üst komşunun finalleri senden önce bittiyse o zaman sona kalan final dona kalır).
  4 -1 ... lezard
 10. 9.
  Geyik Öğrencilerin Rağbeti Üzerine Kurulmuş Lüzumlu Evler.
  (bkz: akrostiş)
  12 -2 ... rsbrnch