bugün

Muhafazakarlığın iki Yüzü isimli kitabın yazarıdır. kocaeli üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesinden mezun olmuş ve -yanlış hatırlamıyorsam- mimar sinan'da yüksek lisansını yapmıştır. ankarada saatlerce kapitalizme dair çözümlemeler yapmıştık. nurettin topçu ile ilgili bir çok araştırması mevcuttur.
"türkiye'de liberal muhafazakarlık ve nurettin topçu" ve "anadolu sosyalizmine bir katkı : nurettin topçu üzerine yazılar" adlı iki kitabı daha mevcut olan güzel insan.
en son bursa'da bir kitapçıda karşılaşmış hasbihal etmiştik.
kitaplarını imzalayıp hala bana ulaştıracak...*
uludağ üniversitesi kamu yönetimi hocasıdır. dersine girmediğim birisidir. zira fi tarihinde mezun oldum. ancak twitterdan takip ettiğim kadarı ile derdi öğrenmek ve öğretmek olan birisidir. karantina günlerinde dahi youtube ta hesap açarak siyasi ideolojilerin anlatısını yaparak interaktif ders ortamını yakalamaya çalışmaktadır.

benim öğrenci olduğum zamanlarda hocalar bir öğrenci kitap sayfasını hızlı çevirdi diye 100 kişilik sınıfın dersini daha başlamadan bırakıp giderdi. ne de olsa isimleri vardı. evet, derinlikleri de vardı belki ancak egoları derinliklerinden daha fazla idi.

şimdi twitterdan bu hocayı takip edince insan geçmiş üniversite günlerine dönüyor ve bu gibi hocaların değerini daha iyi anlıyor.