1. 1.
  pilli bebek.
  3 ... jikase
 2. 2.
  bi aralar çok popüler olan garip yaratık, ben daha çok gremlins filmindeki gremlinlere benzetirim bu ne idügü belirsiz oyuncağı. garip oyuncaktır yemek yedirirsin gegirir, ses duymaya başlayınca saçma sapan bir şekilde dans etmeye başlar, uyurken horlar, kısacası çekilcek dert degildir. bir de kullanma kulavuzunda furbişçe kelimeler vardır, adamı hasta eder..

  garip seslerde çıkartır bu yaratık hala daha kulağımda çınlar ara ara; *
  -oeeh oeeh oeehh..
  -yaumm hungry!!
  -meee lovee youu!!!
  -me sleep again..**
  7 ... manson
 3. 3.
  daha üst modeli çıkan oyuncak. konuştuklarınızı duyuyor ve cevap veriyor. tabi tepki verdiği şeyler kısıtlı. ama olsun ona da şükür.
  2 ... witch
 4. 4.
  hatırlarım bundan chosen'da da vardı. tanımayanlar için hemen söyleyeyim kendisi şimdi 35 yaşındadır*.
  1 ... solid_snake
 5. 5.
  küçükken birisine tükenmez kalemden pipi takıp, diğerine bikini giydirip evlendirdiğim oyuncaklar.

  annem görünce boşanmak zorunda kalmışlardı.

  oysa çok sevmişlerdi birbirlerini.
  10 -1 ... deep
 6. 6.
  bir devrin efsanevi oyuncagı.
  2 ... anil teknik
 7. 7.
  yeni versiyonları hala satılan, ama eski tadı vermeyen oyuncak. ilk versiyonu ile, bir dönemin furby sahipleri, çoğu zaman, iki oyuncağı etkileşime sokabilmek için başka furby sahipleri aramıştır.
  2 ... thedewil
 8. 8.
  yavşak mı yavşak bir oyuncak. bundan bilmem kaç sene önce bu oyuncak ilk çıktığında, kardeşimin israrlarına dayanamayarak eve bir tane almışlardı. dolayısıyla eşşolueşeği çok iyi tanıyorum. huylarını anlatayım hemen;

  1) bağırır.., sürekli bağırır. havaya atarsınız bağırır. ters çevirirsiniz bağırır. gıdıklarsınız bağırır. ilgilenmezsiniz bağırır. beslemezseniz bağırır. hatta bir gece hiç unutmam, bangır bangır bağırmıştı dolaptan, acıkmış, uyanmış sanırsam, ailece kardeşimle beraber recmedecektik aleti. (bkz: bağırma be adam)

  2) feci ilgi ister, diline bastırıp yemek vermezseniz ağlamaya başlar, oyun oynamazsanız küser, gıdıklamazsanız surat asar, kucağınıza almazsanız arkanızdan konuşur..

  3) uyku düzeni bozuktur, gece gece uyanır ve birinci maddeyi gerçekleştirir. pilini çıkartırsanız anca susar at kafası.

  4) karşı cinsten başka bir furby gördü mü bittiniz siz, allahım bir kur yapmalar, bir bağırmalar çağırmalar, dansetmeler, yazarlar birbirlerine, ancak şu ana kadar icraatlarını da görebilmiş değilim. o kızılötesi bağlantıyla o kadar tabi..

  5) hayvan gibi pil yer, baba iflas ettirir, 4 kalem pille çalışıyor eşşek. Sanırsınız terminator.

  velhasıl kelam uzak durulası bir oyuncak efendim. kendisini 10 senedir görmüyorum, görmemekten de gayet memnunum*
  10 ... double cross
 9. 9.
  pokemona benzeyen çirkin bok.
  4 ... double cross
 10. 10.
  eve gelip çalıştırdığım andan itibaren hapşurmaya başlayan yaratık, hastalıklı çıktı diye anasının evine gönderesimin geldiği mekanizma.

  (bkz: kız bozuk çıktı)
  3 -1 ... wildy