bugün

ramazan ayında ders anlatırken karşınıza geçip kahve yudumlayabilecek kadar inancınıza saygılı at kuyruklu profösör. aşağıdaki linkteki makalesinin tek bir cümlesini anlayan varsa beri gelsin. yarın sınavım var.

http://www.sav.org.tr/yaz...10_Kapitalizm_f_Ercan.htm
marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat bölümü birinci sınıf birinci dönem iktisat sosyolojisi dersi hocasıdır. kendisi beni çok sever. ne zaman bir sınav yapsa ben oradayımdır. üç senede toplam 9 tane sınavına girmişimdir. kendisinin dersinden ancak üç sene sonucunda geçebilmişimdir. bunun sebebi de dördüncü sınıfta kendisinin tekrardan dersinin olmasıdır. şimdiden dersine girecek olan arkadaşlara allahtan kolaylık dilerim.

(bkz: marx sizi korusun)
marxist bir iktisat profesörüdür. marxist bir iktisat profesörü olmadan önce uzun süre kaportacı çırağı olarak çalışmıştır.

http://www.mavidefter.org adresinde yayınlanan müslüm baba marx ın kapitalini öğretiyor başlıklı yazı dizisi oldukça keyiflidir, okunmalıdır.
"mazhar" olan ön adını kullanmaktan imtina eden hocamız.
mavidefter.org adresinde "kriz, sermayenin krizi isci sinifi cozum olmayacak" baslikli guzel bir yazisi yayinlanan iktisat profesoru.

http://mavidefter.org/ind...0:fuatercan&Itemid=88
Marmara iktisatin şüphesiz en kaliteli hocasıdır.her ne kadar derslerine kırk dakika kadar gec kalsa da sevimliliği,mütevazıliği, ders anlatısı,verdiği güncel örnekler ve bilgi birikimi ile öğrenciyi kendisine hayran bırakır.acayip okuyan araştıran haftada iki gün Van'a ders vermeye giden mukaddes insandır.derslerinde sürekli ben venedik'teyken, kanada'da hocayken,surdayken burdayken diyerek öğrencisini "ya bu adam insan mi"diye düşündüren hocamız iktisat dördüncü sınıflardan sinav kağıdında 'anadolu sermayesi göbeğini kesti' ifadesini mutlaka istemektedir,zira her ders bu cümleyi söyler.
işsizlik ile ilgili bir konferansta tanıdığım marksist yorumlar yapan ama asla Marksist olmayan akademisyen. işsizlik ile teknoloji, makineleşme arasındaki tezatlığı açıkladıktan sonra küçük emrah'tan "hey hey hey taksi" şarkısını sunumunda çaldıran bünyedir.

hes'ler ile ilgili uzun uzun uzadıya sohbetten sonra uzun saçlı solcu bir gencin "peki hocam ne yapmalıyız?" sorusuna valla ben bilemem cevabıyla... evet gerçekten bu adam bir akademisyen dedirtmiştir.
marmara üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi 1. sınıf iktisat sosyoljisi 4. sınıf iktisadi büyüme derslerime gelen, normal olarak totalde 4 sınavına girilecek ama 5 6 7 9 olmadı 10 kere sınavına girmek zorunda olduğunuz, hala o sınav kağıdını nasıl okuduğunu anlayamadığım, inşallah bu sene kurtulurum dediğim, at kuyruklu kavruk tenli eğitimci.

derslere geldiği de yoktur. zimbabwe, mozambik senin granada, nikaragua benim gezen, bi hocadır kendisi aynı zamanda.
Hayatımda tanıdığım en kaliteli ve seviyeli hoca. iktisadı bana sevdiren tek insan da diyebilirim.
hocaların hocası marksizme yakın insan.

özellikle iktisat sosyolojisi ve iktisadi kalkınma derslerinde zirvelerde dolaşır.
marmara üniversitesi'nin en kaliteli eğitimcileri listesinde başlara yazılması gerekir.

derslerinden geçmek,sınav kağıtlarında onu tatmin etmek oldukça zordur. her nasılsa benim kağıtlarımı her zaman iyi değerlendirmiştir ve derslerinden zorlanmadan geçen şanslı insanlardan olmuşumdur. zira özellikle son sınıf öncesi,derslerindeki ilk seferde geçebilme oranı oranı %30-40'larda dolaşmaktadır. ne istediğini bilirseniz o da size ne şekilde sorun çıkartmayacağını bilir.