bugün

hangi erkek olsa lou salome karşısında abaza olurdu o sebeple bütün suçu freud'a yüklemek haksızlıktır.
bastan asagi sacmaliktir. Freud bilimin kalbidir, abazada degildir.
abaza bilimcidir.
aslında tüm insanların abaza olması sorunsalının bir parçasıdır. abazalık erkek veya kadın tanımaz malumunuz, libido denen bir olay var...
söylenmeyenleri söyleyen ve söylenmemesi gerekenleri söyleyen arasındaki ince çizgi sorunsalıdır.
yalan içerir, yahudidir.
Bugünkü yetişkin film sektörünün temellerini felsefi temellere dayandıran bilim adamının hakkında üretilen yansız, tarafsız, açık, mert, korkusuz dedikodudur.
abaza olsa yine iyi. ağır abazanın ta kendisi.
freud'un malum ünü o zaman da var imis. efenim bir gün bu puro icerken bir adam gelip, bay freud, siz herseyi kukuya çüke baglıyorsunuz peki içtiginiz puro neyi simgeliyor ? diye sormus. freud hic istifini bozmadan bazen bir puro sadece bir purodur dostum. demis.
kaldı ki insan faaliyetlerinin hepsinin temelinde hayvansal icgüdü ve üreme arzusu var. freud da sadece bunu soylemis fekat abazaya çıkmış adı.
a dangerous method filminde görüldüğü kadarıyla yemek masasının etrafını donatacak kadar çoluk çocuğu olduğuna göre doğruluk ihtimali düşük bir önerme. öte yandan mevzuları sürekli sekse bağlama konusunda yer yer has talebesi carl jung ile ayrı düşmüşler, o ayrı konu.
filozof damgalayan orta okul mezunu temalı komedi türünde çok başarılı bir tiyatro oyunudur. sözkonusu tiyatroda ortaokul mezunları sözlüklerde filozof ve bilim adamlarını eleştirirler. bir de bilmeden eleştirirler ki komediyi ikiye katlar. en güzel örneklerinden biri oyuna da adını veren "freud un abaza olması sorunsalı"dır. darwin in maymun sevici olduğu gerçeği, einstein ın siyonist bir gavat olması sorunsalı, newton un tembel bir orospu çocuğu olması, da diğer güzide skeçlerdendir. gidin görün, ben gülmekten çatladım herkese tavsiye ederim.

not: çıkışta da çok güzel bir kitap hediye ediyorlar: http://www.insanokur.org/?p=41913
bilim insanları geleceğe ve şimdinin gelecek haline gelmesine katkılarıyla vardır. gündem ünlüleri gibi cinsel hayatıyla değil. psikoloji nedir, ne işe yarar, nasıl kabul görmüş onu öğrenmeye bakmalı insanlar. pardon cehaletinden memnun olmayan insanlar.
"ben bilimsellikten hiçbir şey anlamıyorum." diye bangır bangır bağıran insan tespiti.
insanın yaptığı her faaliyetin altında cinsel nedenler vardır bu su götürmez bi gerçek. Tabularına karşı koyabilen her insan bunun farkına varabilir. Freud sapık değil, haklıdır.
Freud'a göre insanın duygu ve davranışlarının temelinde 2 şey yatar. Bunlar cinsellik ve ölüm dür. Yazar ise freud'un her şeyi cinselliğe bağladığını iddia etmiştir. (bkz: dervişin fikri ne ise zikri de odur)
freud'u, şu görseldeki gibi biri sanan birinin beyanatıdır.

görsel
(bkz: abazaların freud okuma sorunsalı)
doğru bir önerme olabilir;

görsel
(bkz: abaza ile abazan ın farkını bilmeyen yazarlar)
buraya yorum yazan ergenlerden daha abaza degildir.
Neymiş kadının pipisi yokmuş diye kıskanıyormuş

Peh...

Pipisinin gelişmiş bir klitoris olmasının farkına varmış ve çok eziklenmiştir bu sebeple hepinizi trollemiştir.

Ayrıca cahildir.
çok uzağa gitmeye gerek yok var oluş bile cinsellikle oluyor ve varlığın özü buradayken olayların özle bağlantılı olduğunu söylemek pek akla uçuk bir fikir gibi gelmiyor.

ayrıca cinsellikle bağlantılı demek gene temele inip orada açıklamak demektir, cinselliği ilk güç olması da mümkündür güçlü bir etkidir.

sabah akşam patlak kız muhabbeti yapan sözlüğün bu şahsa sapık demesi de aptalcadır.
Freud abaza mı bilinmez ama burda onun avukatligi icin siraya girenler döl israfidir.