bugün

istanbulvize ve fransa başkonsolosluğundan alınabilen vize. ancak erasmus öğrencileri yalnızca konsolosluktan alabilmekte. yeni geçilen sistemle buram buram bürokrasi kokmakta vize işlemleri. bolca depolamanız gereken belgelerde cabası. eğer öğrenciyseniz http://www.turquie.campusfrance.org sitesinden kendinize bir dosya oluşturup bu dosyayı garanti bankasına yatıracağınız 50 ytk karşılığında konsoloslukta bulunan campusfrance danışma bürosuna onaylatmanız gerekmekte. ardından yapılacak işlemler ve belgeler ise http://www.consulfrance-i...l.org/spip.php?article561 bu linkte bulunmakta.
yaz döneminde yoğunluk olduğu için günler sonra alabileceğiniz vizedir. ankara'daki fransa konsolosluğuna gitmeden önce ted koleji'ndeki campus france'a ulaşıp, randevu almanız gerekiyor. burada size bir liste veriliyor ve randevu gününde bunları veriyorsunuz ve sizi sonra konsolosluğa yönlendiriyorlar.

ankara'daki fransa konsolosluğu sadece çarşamba günleri sabah 10'dan 12.30'a kadar erasmus öğrencilerinin ve fransa'da eğitim görmek isteyenlerin işlerini yapıyor. sonra size bir gün veriliyor, o tarihte gelip vizenizi alabiliyorsunuz.
vfsglobal adlı aracı kurumdan alınabilen vizedir.

60 euro vize ücreti, 24.5 euro hizmet bedeli talep ederler. boşu boşuna tur şirketlerine 110 - 130 euro arası bir bedel ödemenize gerek yoktur.

http://www.vfsglobal.com/france/turkey/
bugün itibariyle red yediğim vize. amerikaya ve yunanistandan alınmış schengenle fransaya giriş çıkış yapmama rağmmen red yediğim vize. ayrıca bütün belgeleride eksiksiz götürdüm. mazeret olarakta belgelerimin gerçeği yansıtmadığı söyleniyor. sanırım rezervasyonlarımı beğenmediler or*spu çocukları. ama yinede 10 ülkeye sorunsuzca gitmiş gelmiş biri olarak ret yemek koydu. bidaha da basvurmam bu or*spu çocuklarına.
götü kalkmış fransızların vermediği vizedir. almanya, hollanda vizesi alıp, fransaya geçiş yapılması tavsiye edilir.
dileriz gerçekten de 3-4 seneye kadar kaldırılacak olan vize olur.

http://www.cnnturk.com/20...sladi/665984.0/index.html
bugün itibariyle verilmesi tarafıma reddedilen vize. Çift maaş, tapu ve banka bakiye bilgilerine rağmen öğrenci belgesinden dolayı ülkelerine kaçacağım korkusunun sarmış olması şaşırtıcı. ayıptır günahtır ya, görüşmeye çağırın uygun görmediğiniz, sorunuz varsa. 360 tl vize paramı da iç ettiler. mahkemeye vermeye kalkışsanız ülke hassasiyeti adı altında zeytinyağı gibi üste çıkarlar.
Alip almamanin cok buyuk bir ehemmiyeti yok.

Fevkaladenin fevkinde gider yunanistan'dan alirsiniz vizeyi, ordan cikip fransaya gecersiniz. (madem para bok o kadar.)

Hemen telasa kapilmayin yani.
almayı düşünenler gönül rahatlığı ile şu site ile diyaloğa geçebilir:

http://www.visaistanbul.com/fransa

(bkz: denendi çalışıyor)
EĞer kanada vatandaşıysanız hiÇbir Ülke iÇin vize almanıza gerek yoktur.
aslında schengen vizesi'dir o.
şirketten gelen mektup ile 1 senedir aldığım vizedir.
Banka hesabı vs. göstermeden hem de.
gün itibariyle 45 günlük aldığım vizedir.
üstelik daha önce schengen vizesi almamış olmama rağmen.
fransızca dilekçe ve başvuru formu ile egolarını okşayın derim. belki kolaylaştırıyordur. *
belgeleri doğru ve eksiksiz tamamladığınızda alma şansınız oldukça yüksek.
bir de en az 80-90 euro x kalacağınız gün sayısı kadar bir banka hesap dökümü sunmanızda yarar var.
Alması en zor vizelerden biridir. Ben daha az uğraşmak için Almanya'dan giriş yapacak şekilde schengen alarak fransa'ya geçmiştim. Bahaneyle arada bikaç ülke daha görme fırsatı oluyor böylece. Düşünenler için en uygun uçak bileti dusseldorf'a.
Oturum izni icin bilgi verecek arkadaslar araniyor bilgisi olan varsa mesajlasin beni.
Belli bir süreliğine vize işlemlerini durdurmuşlar.
vize işlemlerinde son durum nedir. bilen var mıdır ?
Olmayan sikindirik vize.

Al yunandan geç olmadı al macar geç.

Bu kadar basit.

Edit: ne sikimden alırsan al uçakla git gir çık yap sonra devam et.
Yakın zamanda Fransa’ya seyahat vizesi dışında (covid sebebiyle yasaklanan ülkeler arasında bizler de varız zaten) vize alan biri varsa bilgilendirilmeye muhtacım.