bugün

türkçe yamayı indirmede sıkıntı yaşayanları için bir link daha ;
bağımlılık yapan menajerlik oyunudur. tanımı çaktık sıra beşiktaş ile başarılı geçen 3 sezonumu anlatmaya geldi. aga bu yazı çok uzun derseniz direk 3. sezonumu okuyun gençler.

oyunun başında yönetime "şampiyonuz kesin hiç kafanızı yormayın" dedim ve o sezon kara mbodj dışında kayda değer bir transfer yapmadan ligde şampiyon oldum. 4lü defansın önünde anchorman 2 mücadeleci orta saha 2 winger ve 1 poacher ile oynadım tüm sezonlarımı.avrupa liginde gruptan çıkıp dinamo kyev'i eledikten sonra 2. turda benficaya elendim. kupa'da ise eskişehirspor'a gençlerden kurulu kadromla çeyrek finalde elendim. wilfried,ait fana, nangis, sanogo, lukman haruna gibi potansiyeli 5 üzerinden 4-4,5 olan gençlerle kadromu önümüzdeki yıl için güçlendirdim. harika bir scout kadrosu oluşturduğumu da ekliyeyim. bana mükemmel gençler bulup öneriyorlar bende onları ya bosman ile ya da 48 ay vade ile kadroma katıyorum.

2. sezonda yine türkiye kupasında gençlerle oynayıp erken elendim. ligde gene rahat bir şampiyonluk aldım ve şampiyonlar liginde 3. olup bu kez avrupa liginde çeyrek finalde man city'e boyun eğdim. sezonun sonunda 10.5 milyona fernandesi ve 10.75 e quaresma'yı sattım. liderim kim derseniz simao derim. 15 civarı gol ve asist ile kaptanım takımı hem sürükledi hem yılın oyuncusu ödüllerini aldı.devre arasında hamit'i 4m verip takımın tecrübeli oyuncu eksiğini kapattım. önümüzdeki yıl için ömer toprak koray günter ve emre can'ı kadroma kattım. ayrıca oyunun ilerleyen yıllarda uydurduğu oyuncularla da kadromu genişlettim 17 lik hamza dağdelen ve romario ile sağ ve sol kanadı güçlendirdim, göbeği ise de ruttier ile. almeida ise sakatlandık sonra götü toplayamadı zaten yedekti ama öyle bir düştü ki özellikleri futbolu 30 yaşında bırakacak noktada şu an.satamadım da yüksek maaşından dolayı. yedek takımla maçlara çıktı orada dahi golü yok.

3. sezon gençlerim olgunlaşmış savunmam güçlenmişti. hedefim şampiyonlar liginde gruptan çıkmak 3. olursam avrupa liginde finaldi. cenk-hamit ömer sivok ismail-kara- necip haruna- ait fana simao - wilfried ideal onbirimi nangis,pektemek, de ruttier, egemen, hamza,koray günter, emre can gibi isimlerle takviye ederek bu sezonu oynadım. şampiyonlar liginde çektiğim manu,bayern ,haifa kurası bana avrupa ligi göründü dedirtsede, manuyu ikili averajdaki deplasman golü avantajıyla geçip 2. olarak gruptan çıktım. işte olay şimdi başlıyor fm severler.
real madrid geldi 2. turda. ilk maç sahamdaydı 2.devreye 1-1 girdim ve simao'nun iki duran topu ile 50 ve 55 'te 3-1 i yakaldım. hemen oyunu soğutup profesyonelce skoru tuttum. 2. maç karşımda müthiş baskılı bir madrid vardı. inanılmaz baskılı oynadılar ve 2-0'ı yakaladılar ama şans benimleydi ve 90+ da pektemek fırsatçı bir gol ile turu getirdi. havaya uçtum ama çeyrek finalde barça geldi. ilk maç oradaydı ve 3-0'ı yakaladılar hemencecik.3-1 yaptım bir tane daha yedim ve son dakika golüyle 4-2 ile döndüm inönü'ye.barça ve real maçlarında takıma "zevk alın gençler tadını çıkarın" dedim ve rahatlattım. rövanşta da inanılmaz bir wilfried vardı ve hattrick ile 3-0 devreye girdim. sonra 4-0 ı yakaladım ama "turu geçtim ben yihu" derken son 5 dakikada iki tane iteledi villa ve maç uzadı. uzatmada nangis reis attı ve bildiğimiz yere diz çöküp yumrukları sıkıp "işte buuu" dedim. 10 yıllık fmciyim nice başarılar yakaladım ama barçayı böle elemekten çok keyif aldım. ligde fenerle tam 5 kere oynadım. biri türkiye kupası yarı finalinde 2 si playoffta gruplarda. 4g 1m aldım. galibiyetlerimin 2 tanesi 2-0dan 3-2. türkiye kupasını bu kez as takımla oynadım ve ilk kez bu yıl kazandım. ligi de üst üste 3. kez kazandım ama bu sezonun en anlatılası yanı şampiyonlar ligi ve ona devam edeyim.

şampiyonlar ligindeki 3. ispanyol kurbanım yarı finalde sevilla oldu. ilk maç 2-0 yendiğim sevilla'ya orada 1-0 yenilim ama cenk'e ne kadar dua etsem azdır. finalde rakibim arsenal oldu. o maçtada sakin olun tadını çıkarın gençler dedim ve ilk 15 dk hariç maçın hakimiydim. maç 0-0 bitti ve 105'te lukman haruna sezon içinde bolca çaktığı füzelerden birini çaktı ve beni benden aldı. ben bu maçı kaybetsemde sözlüğe yazmayı düşünüyordum ama o gol ile üçleme yaptım ve tadından yenmedi.

kornerlerden bolca gol buldum. kornerlerde 18 çevresine müthiş füzeler çıkarabilen harunayı koyum. ayrıca kara ve ömer kafa ile çok gol attı.son sezonda wilfried şlde gol kralı oldu 7 golle.

sezonun sonlarında bayern ve chelsea gel bizi de uçur reyiz dediler ama şl finalime 3 gün kala nereye gideyim yahu. hem ben çok zevk alıyom beşiktaş'ta. chelsea istesem alırdım zaten oyunun başında. hıh.

ha birde taraftar bana tapıyor *
fmgraphics.net sayesinde artık türkçe oynanabilecek oyundur.
(bkz: http://bit.ly/fm-2012-turkce-yama)
bozbaykuşlarla ligin altını üstüne getirdiğim oyun.
çılgın maçlarıma devam ettiğim oyun.

görsel
play off sisteminin nasıl kaldırıldığını merak ettiğim oyun.
2023'e gelip sıkıldığım oyun. başımdan geçenleri roman haline getirmeyi düşünüyorum.
bir menejerin yalnız hayatı.
kornerlerden deli gibi gol yediğim hipnotik oyun. başında geçirilen saatler insanın gözüne gelmiyor. her şey iyi hoş da eğer oyun sizin maçı kaybedeceğinize hüküm getirmişse sittin sene kazanamıyorsunuz. 83. dakikadan sonra 2-0 dan maç vermek nedir ya. rezalet anasını satayım.
son çıkan yama hakkında sevgili yazarlardan yorum istediğim oyun. yama nasıl, tam türkçe oluyor mu, bu konularda yorum beklediğim oyun.
türkçe yamasından sonra aram bozuldu bu futbol simülasyonu beyin sikilasyonu oyunla.

oyun ingilizceyken yarım yamalak yabancı dilimle* ne güzel geçiniyorduk. sıkıntısı olan oyuncuyla en az sorun çıkartan şıkkı işaretlemek yoluyla anlaşıyorduk. türkçe olunca ne oldu? bir baktım benim işaretlediğim bu şıklar "yapma abi, etme abi" yakarışlarıymış. adamlarda "tamam len tamam hadi affediyorum seni bu seferlik" diyerek posta koyuyormuş bana. tabi ben bunu görünce fıttırdım, kim sorun çıkartırsa kapıyı gösterdim, verdikleri cevaplara göre ekrana yumruk atacak hale geldim. sinirlerim bozuldu tansiyonum bir çıkıyor, bir iniyor. alt yapıdan çıkarıp ekmek sahibi ettiğim dünkü çocuklar 2 haftada bir gelip yeni kontrat isterim diye olay çıkartıyorlar. eğer yeni kontrat önermezsen seni arkadaşlarıma şikayet ederimler mi dersin, tapeleri serhat uluerene veririmler mi dersin, tesislerin koridorlarına işerim mi dersin... her türlü çirkeflik, her türlü pislik bunlarda. bende seni doğuran ananın amına koyayım diyerek kendimi kaybediyorum pc başında. küfür edince içim soğuyor ferahlıyorum. nitekim bu piçlere yeni kontrat önersem haftalık 4 bin kaymeye oynarken 100 bin'den aşağı oynamam ben diye diretiyor. e bunun menajeri ayrı orospu çocuğu. nerede keraneci karakterli adam varsa bu oyuna agent yapmışlar. sözleşme imzalayınca vizite parasını alıp kolonya döken adamlar geliyor gözümün önüne cinnet getiriyorum duvarlara tekme atasım geliyor. ulan zaten sözleşmeli oyuncumun sözleşmesini uzatmak istiyorum menajer 3 milyon tl istiyor. afedersin ama yarram, oyuncuyla beraber masaya oturdun diye 3 milyon mu alıcaksın? ne güzel iş sikerim kulüp menajerliğini, bende oyuncu menajeri olmak istiyorum bu oyunda. bin türlü işle uğraşıp 40 bin tl alıyorum haftalık, adam bir masaya oturup 3 milyon alıyor. e bunun bir tane değil 20 tane oyuncusu var böyle adam başı 3 milyondan ohooo...

5 kuruş harcamıyorum kulübün borcu kapansın diye, afrikadan saat satan adamları topluyorum takıma, göt zoruyla şampiyon oluyorum, kadrodaki yüksek maliyetli adamları elden çıkarıyorum, bir tek selçuk inan bela oluyor başıma. dişimizden tırnağımızdan arttırdığımız 120 trilyonu yönetim almıyor ve bu para transfer bütçesi olarak kalıyor. zaten olayın büyüğü burada başlıyor. tutup 100 bine oynayan selçuk kulüpte para bok ben haftalık 400 bin isterim diyor. bre vicdansız cristiano ronaldo real madridden 450 bin alıyor, senin bu yaptığın mantıklı mı? sen ronaldo musun? hadi sen ronaldosun, ben mourinho muyum? hadi ben mourinhoyum; ünal aysal, florentino perez mi?

sözün özü: bu oyunun olmadığını oyun türkçe olduktan sonra daha iyi anladım. özellikle sözleşme olaylarında menajerin dahil olması oyunu bok etti.
premier lig'de 10 günde 5 maç yaptıran oyun. yuh amına koyim. adamlarım telef oldu.
Mönşen gıladbah' ın 19 yaşındaki kalecisini alırsanız, üzülmezsiniz.

Muslera' nın arkasına almıştım galatasaray oyunumda, muhteşemdi. Ajax' ın zenci kalecisini kameni gibidir lan bu diye oynatayım dedim, çok üzdü beni. Bu arkadaş o yaşıyla yardırıyor, tavsiye ediyorum.

edit : Mahir sağlık' ı nasıl kimse yazmaz yahu ? Böyle kaç tane yerli forvet var ki ?
galatasaray' ın başında başladım oyuna. takım personellerim en üst seviye de antreman programlarım genel olarak 4.5 yıldız. böyle olunca da bir boka yaramaz bu elimde kalır dediğim yedekler 5 yıldız potansiyel koydular önüme. tabi personelleri değiştirirken taffarel, şaş falan hepsini kovdum tugay' ı bile kovdumiçim acıdı ama yapacak bir şey yok
tek türk gözlemcim * var. çok işe yaradığı söylenemez ama oyundaki en iyi türk gözlemcidir kendisi.

ünal başganla süre tartışma halindeyiz minik oyuncu istihdamında bir türlü anlaşamıyoruz. ben diyorum lazım lan bu o diyor ki para yok, sen de haklısın başgan ama bu önemli diyorum nuh diyor peygamber demiyor. gaziantepspor cenk tosun için 48 milyon euro isteyince saygı duydum adamlardaki hayal dünyasına, * için de 60 milyon euro istediler lan oğlum takımı değil sadece adamı istiyorum ben, ne yaptınız lan siz? *' ı valencia önerince çok sevindim hemen aldım.

daha ilk yarıyı bitirmemiş olmama rağmen başıma gelenleri anlatayım

yaya sanogo' yu aldım. baros sakatlanınca ortaya çıkıyor gollerini atıp kabuğuna geri dönüyor.
rierra ise öyle masum ki adam asistlerin kralı şahı ama hala mütevazi. mest ediyor beni, gerçi şu an psg gözlemliyor kendisini bakalım ne olacak.
servet beni delirtiyor güzel oynuyor ama sürekli daha yüksek galibiyet primi istiyor doymadı parayaipnetor, ne olur ne olmaz diye kendisiyle 1 yıl daha uzattım sözleşmeyi ama sezon sonu sözleşmesini fes ederim gibi geliyor.
hakan balta sol tarafta geçit vermiyor efendim.
çağlar' la işler kopma noktasına geldi, neymiş oynatmıyormuşum arkadaşı lan kayserispor maçında 80 de hakan balta sakatlanınca soktum oyuna 85' te direk kırmızı kart gördün ne yapayım lan ben seni *
muslera kaleye 404 gibi yapıştı 1 maç dinlensin dediğim her maçta beraberliği zor kurtarınca muslerayı kaleden çıkarmamaya karar verdim değeri 7 milyon oldu. real madrid ve inter peşinde dedim ki bırakın adamın aklını karıştırmayı ben bu adamı satmam. muslera daha çok sevdi beni bundan sonra tabi hala peşindeler o ayrı.
aykut' u satayım dedim ama adamın morali hep üst düzeyde olunca vazgeçtim.
sabri ise sağ kanatta yardırıyor. fulham gözlemliyor kendisini bende iyi bir para verirseniz neden olmasın dedim bekliyoruz.
ebue benim başımın püsküllü belası oldu, kırmzı yedi bende 2 hafta parasını kestim isyanlara geldi adam. bende yaptığım şeyden geri dönmedim morali düştü şimdi de üzerine sakatlandı bakalım ne yapıcaz bu adamla...
elmander es es maçında defanstan aldığı topla gol atınca saygı duydum, başına meteor düşmediği sürece ilk 11' in değişmez adamı.
sercan' nın futbola tepki olarak doğduğunu söyleyebilirim bir insanın her şutumu direkte patlar arkadaş anlamıyorum anlayamıyorum.
melo ise beni sınıyor sanıyorum adama diyorum ki bu iyi oynadın tebrikler, reyis ben iyi oynamadım diyor morali düşüyor. biraz tartıştık hatta morali 0 oldu adamın, sonraki maçta topal sakatlanınca ilk yarı melo 0 moralle oyuna girdi 2 gol 1 asistlik performans ortaya koydu ama adamı övmeye korkar oldum.
baytar ile yakında bozuşacaz gibi adamı oynatıcak zaman bulamıyorum.
selçık inan her serbest vuruşta kimsenin bilmediği görmediği yerlere gol atmaya doyamadı. Yine de çıktığı her maç puanı 8 den aşağı inmiyor hayranıyım adamın.

gözlemcilerinizi salın bayıra çayıra güzel adamlar bulup geliyorlar mesela benimkiler takımın finansal durumuna göre boşta olan yetenekli adamları buluyorlar. bu arada bir de deneme maçları düzenleyin deli adamlar ortaya çıkıyor mesela * diye bir şey var bende evlere şenlik, bazen rierra' yı çıkarıyorum bunun koyuyorum yerine sanırsın rierra aslında oyundan hiç çıkmamış hala oynuyormuş hissi veriyor adama.

ligdeki en sağlam defans hatta belediye' de bulunuyor. 4 lü defansın önünde 2 ön libero onun da önünde 1 orta saha oyuncusu var bildiğin piramiti kurmuş adamlar. oraya da anca elmander girebiliyor zaten.
Taraftarların gerizekalı olduğu oyun.

Ajax ile dışarıda real madrid' i geriden gelip 2-1 yenmişim, maç güveni idare eder. Sikerim öyle taraftarı. Amsterdam piçleri sizi.

edit : yavşak amsterdamlılar buradada buldu, eksiliyor beni. ibnesiniz oloom.
12.2 yaması hala torrent'e düşmemiş, bizi üzmüştür kendisi.
duy sesimizi skidrow reyiz.
oyunda 2015 senesine geldim hala wonderkid cıkmadı. arkadaş napmam lazım ne güzel fm 2010 da sene 2015 te kadromun tamamı wonderkidti bu oyunda bulamıyorum bu nasıl iştir ne kadar sinir bozucu ya.
dinamo zagreb'ten çok iyi gençler alabileceğiniz bir oyundur. hatta oyunun başında serbest olan eski antalyaspor'lu djehoua'yı alırsanız bomba gibi bir takım olur. tabi küçük takımlar için geçerli bu durum.
geçtiğimiz günlerde steam ve amazon'un yaptığı kampanyalar ile 11-12 tl'ye satın alınabilen oyun. hal böyle iken hala birilerinden yardım uman insanların olduğunu görmek garip doğrusu. bütün sene oynayacağın oyuna 12 tl veremiyorsan oynama arkadaş.

türkçe yaması çıkmış ayrıca. ama yama hatalar ve yanlış cümlelerle dolu. yama sürecini ilgili siteden de takip etmiş biri olarak farklı kişilere bölüm bölüm çevirmenin yamayı kötü kılacağı kanaatindeydim ki öyle de olmuş. yine de çabaları için siteyi ve yönetimini tebrik etmek lazım.

ancak "x team finally lost" cümlesini "x team finalde kaybetti" diye çevrilmiş görünce sildim direk yamayı. *
üniversite gençleri arasında vize ve final zamanı daha fazla oynandığı klinik deneylerle kanıtlanmış oyun.
anlamadığım grup maçlarında gerek deplasman gerek içerde 3 5 attığım avrupa takımları bana ilk veya ikinci turda deli gibi fark atıyor. soğudum resmen oyundan.
bu oyuna 5 lira olsa para verilmez arkadaş. kaç yıldır türkçe yapacağız diye süründürüyorlar milleti, tabi crack kovalar millet yap türkçeyi koy oyuna, bırak 5 lirayı 50 lira olsa çatır çatır verecek millet halbuki parayı.

not: tamam sözüme geldiniz alıyorum bu yıl (bkz: football manager 2013)
sade ve bağımlılık yapan bi oyun.

uzun süredir ispanya ikinci liginde cebelleşiyorum. türkçe yamanın da çıkmasını bahane ederek türkiye ligine yöneldim hafta sonu. beşiktaş'ı aldım. tavsiye bekliyorum. hangi oyuncuları alsam. bridge ile koreli bi golcü var yaşlı onu diyor koch'da ben genç oyuncu seviyorum. yerli oyuncu tavsiye edin gençler. evet.
kevin de bruyne ve darwin quinteronun bir maç bile kötü oynamadığı oyun.

kevin in 19 asist 12 golü var.
quintero nun 39 golü 6 asisti.

34. haftayı bitirdim play-off a zımbırtısı ile uğraşıyoruz.
Birkaç oyuncu ismi paylaşalım.

Quintero forvette dosta güven, düşmana korku salar.
Marco Reus sol açıkta gizli forvet oynarsa rakip kaleciye eldiven astırır.
christian eriksen orta sahada ileri uç oyun kurucu olursa quintero' ya 10 gol fazladan attırır.
Shaqiri sağ açıkta gizli forvet oynarsa rakipleriniz üzülür.
Van der wiel sağ bekiniz olursa hücumdu savunmaydı bırakın onlar düşünsün, siz sikinizin taşağınızın keyfine bakın.
Stoper olarak kabzımallarla oynamayın, kyriakos papadopoulos ve toby alderweireld oynasın. toby' nin pas özelliğini görüp oha çekebilirsiniz.
Sol bek dünyada kalmadı. Ama Gabriel silva gibi türünün son örneklerinden birisi var tabii, tavsiye ederim.
ruben yttergard jenssen' i alıp top almak için geriye gelir diye antrenman yaptırırsanız, orta sahada oynatırsanız pas trafiğinizi kendisi yönetir. sakatlanma ihtimali için 1-2 milyona mats rits' i alın tabii.
her yönüyle geliştirilmiş ancak duran top bugı ile boka sarmış efsanevi serinin son üyesi olan oyundur.
güncel Önemli Başlıklar