bugün

2012-2013'te cikmasi planlanan football manager oyunu. sabirsizlikla beklemekteyiz.
(bkz: football manager 2047)
(bkz: football manager 2069)
en favori takımı Fenerbahçe olacaktır. ligin tozunu attıracağından şüphemiz olamaz.
(#14354715)
cem yılmaz'ın dediği gibi götüm götüm ilerliyoruz, türkçe dilini eklemek için** hadi hayırlısı. en sonunda olacak gibi bu iş fakat 2013'te olacak mı oyun çıkınca göreceğiz.
bir an önce çıksa da yeniden deli gibi fm kassak. yeni bir heyecan olsa. fm 2012'yi yaladık yuttuk ezberledik yüksek lisans yaptık artık sıkılıyoruz.
ülkede her 100 fm kullanıcısından 99'unun bilgisayarında crack ürün olursa e haliyle fm firmasıda oyuna türkçe'yi eklemeyecektir.
türkçe çıkarmazlarsa yine millet korsana saldırır. ilk defa bu sene orjinal aldım ama türkçe çıkmazsa bir daha orjinal almam.
2008 serisini 4 sene oynadıktan sonra 2012'ye geçtiğim ve beklentilerimi karşılamazsa 2013'ü oynamayıp 2012'de kalacağım dünyanın en iyi teknik direktör'lük oyunudur. Bu sene türkçe çıksında yama beklemek zorudna kalmayalım.
sonunda türkçe olacakmış!

https://twitter.com/miles...status/224880773361176577
türkçe dil seçeneği de bulunacak olan oyun.
lan acaba türkçe mi oynarım yoksa alışkanlıktan dolayı ingilizce mi diye düşündürüyor insanı. kasım 2012 gibi çıkar galiba.
daha çok para geleceğini sonunda anlayıp türkçe dil seçeneğine onay vermiş jacobson yahudisi. aferin la.
türkçe gelecek oyundur. Yapımcısı türkçe yaptık bak, orjinal almazsanız darılırım valla diyor.

--spoiler--
miles jacobson:Therefore ‪#FM13‬ will ship with Turkish language -
people of Turkey, please don't let me down. ‪#Buy‬ FM13, don't pirate it.
--spoiler--
01-02 oyunu ile başladığım bu oyun serisine 12 yıl sonra türkçe olarak devam edecek olmak insana değişik duygular yaşatıyor. evet türkçe yama filan yapıyorduk belki ama bu seferki resmen hayatımızda bir dönüm noktası lan. bugünleri de görecek miydik ya rabbi?
türkçe olması ile birlikte orjinalinin alınması şart olan oyundur.
oyun türkçe olacakmış
hayaldi gerçek oldu.
Türkiye'de yıllardır orjinali en çok satılan 3 oyundan biri(diger ikisi call of duty ve pes)olan ancak yıllardan beri türkçe dil cıkarmayan sega 'nihayet' zahmet edip de türkçe dil koymaya karar vermiş.Hayırlı olsun geç kaldılar ama bu bile bir adım.
Bu sene türkçe dil desteğiyle çıkacak olan oyun.
(#16200847)
turksportal'da türkçe çeviri ile ilgili bilgiler verilmiş;

"- şu an çeviri ekibinde şu an aktif olarak 7-8 kişi mevcut.

- çevirinin şu anki oranını yaklaşık olarak %70-80 arası bir yerde olarak söyleyebilirim.

- çeviri ekibinde bildiğim kadarıyla çevirmen yok. yani çeviri yaparak geçimini sağlayan birisi bulunmuyor. ama çeviri ekibinde bulunanlardan belli bir miktarda ingilizce bilgisi ve bunun yanında futbol terimlerine yatkınlık istiyoruz.

- zaten en kötü ben (upper-Int. seviye ingilizcem var ve daha önce tv ve gazetede spor bölümünde çalıştım. şampiyonlar Ligi'nde görev aldım vs.) ve mustafa abi (ingiltere'de yaşamıştı bir zamanalar, advanced seviyesinde ingilizce bilgisine sahip) son ütücüler olarak kontrol aşamasında bulunacağız. hataları, yanlış çevirileri ayıklayacağız.

- gözümüzden kaçan çeviri hataları olursa bunları da bir sonraki güncellemede düzeltiriz.

- bunca senedir oyunda türkçe çıkması için uğraşıyorduk. sonunda bunu başardık. turksportal'ın bu çeviriyi yapamaması, yetiştirememesi gibi bir durum yok. aklınıza bir soru işareti kalmasın.

- çevirinin kaliteli olup olmayacağı hakkında aklınızda şüphe de bulunmasın. 2009'a kadar çıkarttığımız yamaları biliyorsunuzdur zaten. bBu aklınızda bir fikir oluşturabilir çevirinin kalitesi hakkında.

- çeviri, özel isimleri vs. saymazsak %100 türkçe olacak. zaten çeviriyi şu an biz turksportal adına değil, sega ve sigames adına yapıyoruz. resmi dil olarak eklenmesinin anlamı da %100 olması demek.

çeviri ekibinde yer almak isteyenler bana veya mustafa abiye (vieri) özel mesajla ulaşabilir."
artık türkçe dil desteğinin eklenmesi gereken oyundur. aga kıç kadar isveçin dil desteği var yav, bizden çok mu oyun aldılar? ibneliğine eklemiyorlar bunlar.
ekim ya da kasım aylarında türkçe dil seçeneği ile çıkacak oyundur. bu bende dahil olmak üzere tüm fm kullanıcılarını sevindiren bir haber.
6 yıldır bu günü bekliyorum.
son yıllardaki ara yüz ve oyun içi eklentiler düşünüldüğünde, sistemi iyice boşaltmanın gerekli olduğu, 15' den 45' e büyük bir kitlenin oynadığı oyun.
8 seneden beri oynamaya çalıştığım oyundur. bağımlılık denir ya. ha fm'ye karşı bende o var. bağımlısıyım bu oyunun.
bu sene bile (meslek liseli olup, lys'de ortalama bi yerler kazanmaya çalışmam) oynadım bu oyunu. lys 2 sınavındayken oyunu tatile bıraktım, twitter'dan gelişmeleri okudum, sınava girmeden önce. moral oldu valla. oyunda ilerledi, regenlerim çıktı. regenlerimi sattım. şükürler olsun dedim!

türkçe çıkacağını Miles jacobson açıkladığı zaman, artık legal yoldan oyunu edinmem gerek dedim. uygun fiyata olsun hafızlar. yoksa yine almam!
türkçe çeviri ekibine allah kolaylık versin, allah ellerine dert göstermesin. bir daha turksportal'a teşekkür etmek lazım.
bu yaz günlerinde über seviyede özlemini çektiğim fakat çıkmasına daha birkaç ay olan oyundur. duyduğuma göre türkçe dil seçeneği eklenecekmiş. allah razı olsun diyorum oyunun yapımcılarına. yaklaşık 4 yıldır oynarım. içkim yok, sigaram yok, kumarım yok, çalmam çırpmam. bi oyunum var bırakın beni mutlu olayım verin bana oyunumu ulen. *
buca alt yapısını hak ettiği kaliteye çeksinler de alalım bucayı uzun vadeli başarılar elde edelim dedirten oyun.

ayrıca necip kaleye şut atan bir topçu değil benim oyunda uçana kaçana vuruyor hem de doksana.

beşiktaş'ın gençlerini tırt yaparlarsa eğer bu ekonomi ile işler çok zor. ama ilk alacağım takım her halükarda beşiktaş olacak. kovulsam da küme de düşsem beşiktaş.