bugün

insanı, insanlıktan çıkaran oyundur.

Güzide bir ingiliz kulübünde başladığım kariyerime 3 senede son verdim. Ligin ilk yarısını birinci bitiriyorum, ikinci yarısında 10. Sıra. Artık dayanamadım.

Şimdi aldım barcelonayı, başarının keyfini sürmek istiyorum. Bedelsiz oyuncu almaktan iflahım kurudu.
bir cm 4 olmayan oyundur.
fm 16 çıkmasına rağmen hala oynadığım ve en çok zevk aldığım seridir. bana en gerçekçi bu seri geliyor. halen napoli kariyerime devam etmekteyim ve müthiş zevk alarak oynuyorum. hoş fm16 yı alamadım henüz belki de artık hatalar giderlimiştir oyun güzelleşmiştir.
torrentini buldurana 40 yıl köle olacağım oyun.
2015 gelmesine rağmen hala eline su dökülemeyen oyun. öyle 8-4 gibi maçlar 4-0 dan comebackler nadir olur. sakatlık sorunu yoktur. kısaca serinin en efsane oyunudur.
hala oynanandır.

forza carlos fierro.
En iyi taktigin grid taktigi oldugu oyundur. Besiktas'in portekizlileri topladigi oyundu ayrica.
çok acayip bişeye denk geldiğim oyun. liverpool kariyeri yapıyorum ve kaleci jose reina 30 undan sonra deli gibi gelişmeye başladı. anlam veremedim amk. bilen biri varsa bi şeyapsın.
football manager serisinin en kaliteli oyunudur.
Son 5 senede çıkan en iyi menajerlik oyunudur. Grid taktik ile Napoli'yi 5 sene üst üste şampiyon yapmışlığım vardır. Tabi edinson cavani reyizi de unutmamak lazım.
Çok özlenen oyun. 2012'de muazzam bir kariyerim vardı. Oyunla ilgili tek sıkıntı 2vs1 giderken toplu adamın boş adama pas vermemesiydi. 2013 oynayamadım. 14'e başladım, 2 hafta dayandım. Nasıl oldu da bu kadar geriledi bilemiyorum. Bazı yerlerde 14'teki başarının iyi bir antrenman programıyla geleceğini söylediler. Denedim ama fazla bir şey göremedim açıkçası.
Fenerbahçe de mehmet topuz un 9 ay sakatlandigi maç bu ne mk gebe mi kaldı bu adam.
altyapımdan sergen yalçın-mehmet özdilek karışımı şöyle bir oyuncu çıkarıp yetiştirdiğim oyundur.

http://i.imgur.com/x802Oh0.jpg
http://i.imgur.com/P9HnVOw.jpg
bologna kariyerimde napoli maçında çıldırtan oyundur. dakika 80 ve 2-0 öndeyim önce bir kırmızı kart gösteriyor hakem 3 dakika sonra bir de penaltı veriyor. heh son dakikada 35 metreden cavani de atıyor. yani olmaz böyle bir şey amk ayıp lan.
son dakikalarda rakibin attığı goller nedeniyle can sıkan oyun.
fenerbahçe ile çılgın atılan oyun. lewandowski, sio ve wilfried ile dünyanın en iyi forvet hattını yaratmış bulunuyorum.
oyuncuların özelliklerine bakıldıktan sonra taktik şekillendirildiğinde daha çok keyif alınabilen oyun. örneğin hızlı savunma oyuncularınız varsa dar alanda hızlı oynayıp, ileri çıkan savunmadan da destek alarak bol pozisyon ve gol bulabilirsiniz. ancak ağır savunmacılarınız varsa, kendi sahanızda sert hamlelerle top çalıp ön libero kullanmanız, oyununuzu kabul ettirmek konusunda size fayda sağlayacaktır.
orta sahalarınızın savunması ve hücum özellikleri yüksek mi ? o zaman ileride oyun kurmanız halinde başarılı olursunuz. değilse, oyunu kendi sahanızda kabullenip daha fazla savunmacıyla oynayabilirsiniz.
ağır ama güçlü bir forvetiniz varsa, hızlı ve teknik kanat adamları onu dengeleyebilir. 4-3-2-1 oynayabilirsiniz. güçlü ve ağır bir forvet ile süratli ve fırsatçı bir forvet 4-4-2' nin en ucu olabilir.
iyi eğlenceler...
manchester city ile kolay olanı başarıp bitime 4 hafta kala şampiyon oldum. agüero 1 aydır oynayamıyor sakatlıktan dolayı ona rağmen 70 küsür gol attı. carling cup'ta finalde chelsea'yi 3-0 yendim. communty sheeld'de manchester united'ı 3-1 yendim onuda kazandım. şampiyonlar ligi'nde leverkusen'e elendim. fa cup'ta ise stoke'a elendim. oyundaki ilk sezonumdu şu work permit olmasa çok iyi olacaktı. onun yüzünden tonla para ödediğim lucas moura'yı oynatamadım. erick torres , carlos fierro , matteo kovacic , muhammed , kurt zouma , jano , lenny nangis gibi gençleri transfer ettim. erick torres u18 takımımda 1 maçta 6 tane attı şu an 6 maçta 12 golü var. çok güzel bir sezondu.
uykusuz gecelerin nedeni , harika menajerlik oyunu.
suan aynı braga gibi hissediyorum ağa, şampiyonlar liginde grubumda barca- s.moskova- montpeille çıktı. son maça kaldım. son maçlar öncesi grupta sadece 4 puan toplamıştım.
maçları yazıyorum.

gs 1 s.moskova 3
monp 0 gs 0
gs 0 barca 3
barca 2 gs 1
s.moskova 2 gs 4

puan durumu da

barca 12
moskova 7
montpeille 5
gs 4

son maç barca camp nou da son dakikada yediği golle 1-1 beraber kaldı , bende 1-0 aldım ama uefa avrupa ligi yolları gözüktü. işte fikstür avantajı nedir ne değildir, yaşadım o değil bana oyunda bu kadar koydu ise, bragalılar manchesterın cimboma yenilmesi ne koymuştur he.

kura sansımı sikeyim tottehham geldi.
gecelerin dermanı oyunumuz.

tam bir başarısızlık serüveni içindeyim şu an.

3 sezonluk napolide sırasıyla 2, 3 ve 5. olduk. doğal olarak kovulduk.

nadasa bıraktık kendimizi. profesynel davranarak beşiktaşın teklfini kabul ettik.

beşiktaşın başına geçtiğimiz 11 hafta bitmiş takım 16. sırada.

o sezon ligi anca 7. bitirebildik. ertesi sezona kadro kurma sıkıntısı yaşadık. avrupadan iyi topçu getiremiyruz.

ertesi sezon ligi ilk sırada tamamlamıza rağmen, play offlarda gelen giden koydu ve 3. bitirdik. kovulduk.

ertesi sezonun 12. haftasında 10. sıradaki galatasarayda göreve çağırıldık. devraldığımız takımda bir iki isim değişikliği ve doğru sistemi kurduk. namağlup devam ediyoruz şubat ayına kadar geldik. bu sefer şamppiyonluğu kaçırmayacağız.

not: lan tam bunu yazarken bilgisayiar kapanda üşendim fm'yi tekrar açmadım ama inşallah auto save yakın zamanda kayıt yapmıştır.
2 gündür kesintisiz oynuyorum henüz bağımlılık yapmış değil.
daha yeni olduğumdan aldım manchester city'yi internetten indirdiğim grid sistemini yaptım. 61 m lik transfer bütçesi ile kadromuza geleceğe yönelik şu transferleri yaptım:
marc andre ter stegen - m.gladbach - 19 yaş
gaston ramirez - bologna ( emin değilim ) - 20 yaş
lacina traore - kuban - 20 yaş
kurt zouma - saint eteinne - 16 yaş

6 maçta 15 puan topladık güzel gidiyoruz. bir sezon grid sistemiyle oynıyım sonra kendi taktiğimi yapıcam.
güncel kadroları bulunan bir yaması olanların , ya da kullananların mesaj kutumu renkledirmelerini istediğim, yeni yamaya ihtiyaç duyduğum oyundur.
oynamasını tam olarak bilmediğim oyun. kasımpaşayı aldım oynamaya çalışıyorum. buradan gördüğüm oyuncuları almaya çalışıcağım şimdide.
yüzde 66 ile top oynadığınız, 20 şut çektiğiniz, yarısından fazlasını rakip sahada geçirdiğiniz maçtan 1-1' lik beraberlik alabileceğiniz tuhaf ama zevkli oyun.