bugün

az önce arda'dan atar yediğim oyundur. yuh lan.

private chat özelliği katmışlar, iyi güzel. bir bakalım neymiş, ne değilmiş dedim. arda'ya baktım.

uzaktan biraz şut at koçum dedim, iyi vurursun sen, bilirim dedim. bunun benim için iyi olacağını düşünmüyorum, gerek yok kasmama, dedi bana. en azından dene lan dedim, ne kaybedersin hesabı. dediğinin arkasında duruyormuş, kabalaşmamak için de gidiyormuş şerefsiz. iyi lan!
penaltı konusunda sıkıntısı olan oyun. ya da bana öyle denk geldi.

hacı northampton'la lig kupası birinci turunda karşılaştım. 10 dakikada 2-0 öne geçtik, ilk yarı bitmeden 2-2 oldu. uzatmada 107'de 3-2 yaptılar, 114'te 3-3 yaptım. penaltılarda 12-11 ancak yenebildim ve kimse penaltı kaçırmadı bir oyuncu haricinde.

24 penaltı atıldı, 23'ü gol oldu. bu ne lan.
(bkz: fm nin her sene vize zamanı çıkıyor oluşu/#9816476)
issiar dia'nın real madrid'e gelmek istemediği oyundur.
bursaspor'la oynamanın çok kolay olduğu oyundur. gerçekte puan alıp gol atamasalar da cl de çılgın atmaktayım. milan, benfica, spartak lı grupta 3 maçta 7 puanım var. tek bir sağ bek takviyesi haricinde hiçbir şey yapmak gerekmiyor bursaspora. ah bir de ergiç'i amc yapmayaylardı daha iyiydi.

bunun dışında menejer olayı çok abartılı olmuş. her gün 5 ayrı topçuyla geliyorlar sen şampiyon takımsın, transfer yapman lazım diyerekten. lan diyorum bu kadar yabancıyı nereme sokacağım? anlamıyorlar. siktirin olm, maç yapamıyorum sizin yüzünüzden.
galatasaray'a deli gibi katkı yapmanız gereken oyun. özellikle defansa. yoksa bir cacık olmaz.
ricardo quaresma'nın beklediğim katkıyı yapmadığı, sorunlar çıkardığı oyun.
şu an itibariyle 15 maçta 5 asistle gidiyor.
guti gayet güzel.
bobo eskisine nazaran daha etkili.
holosko mahvediyor ortalığı.
sivok,ferrari gayet iyi.
aurelio ernst'den bile iyi oynuyor.
ismail, necip, rıdvan, onur gayet iyi.

bobo ve ernst kontrat yenilemek için yıllık 5 milyon avroya yakın para istiyorlar. bobo'yu liverpool filan takip ediyor, ikna edebileceğimi zannetmiyorum. ancak ernst ocağa doğru yola gelir diye tahmin ediyorum. oyuna ilk girildiğinde bobo'yu satmak akıllıca olur. yoksa beleşe gidecek adam. onu satın, iyi bir forvet alın. başınız ağrımaz böylece.
galatasaray'ın defans sorununu gökhan zan ve servet'i satıp otamendi'yi alarak çözebilirsiniz.
defansıif orta saha olarak birisi daha önce cana'yı xavi gibi yapmışlar yazmıştı kıçımla güldüm fakar harbiden öyle 2-3 sezon babalar gibi idare eder.
kale'ye kesin takviye lazım aykutu elden çıkarıp kameni yi aldım ben fakar baya tuzlu oldu kale için 3.2m
orta sahanın ortasında kesinlikle musa'yı oynatın ben barış özbek'le dönüşümlü kullanıyorum kendini acayip geliştirdi.
ileriyi konuşmaya gerek yok zaten solda arda alternatifi aydın yılmaz sağda pino 10 golu var suan alternatif olarak serdar'ı satıp berkin aslan'ı kullanıyorum daha bi numarasını göremedim
forvette ise baros ve yedeği mehmet battal ilk sezonu götürür ben devre arasında baros'u elimde tutamadım real madrid 13.5m verdi yerine eduardo yu aldım yardırıyo çocuk.
anlaşılacağı üzere galatasaray yerinde 1-2 takviye ile ligi lahat uefa yı nah götürür.
torrent'e düşmesine rağmen dvd'sini almayı beklediğim oyundur.

edüt : oyun bugün elime geçti delikanlılar. aldım galatasaray'ı, bakıyorum keyfime demek isterdim de pek bakamıyorum keyfime. olm orda barış, ayhan, mustafa olduğu sürece mutluluk yokmuş bana onu anladım. alıcı da bulamadım kerhanecilere. bi barış'ı gönderebildim mnskym. serdar özkan, gökhan zan gibi oyuncuları alarak da beşiktaş'a, babamızın oğlu olsa yapmayacağımız yardımları yaptık. gökhan'ı da gönderdim gerçi. serdar'a da alıcı bulamıyorum arkadaş. adamın tekniksel özellikleri 0 lan.

genel olarak bahsedecek olursam, private chat olayı çok hoşuma gitti. ciddi ciddi oyuncuyla konuşuyormuş gibi hissettiriyor insana. antrenman programlarına gelen düzenleme de gayet iyi. oyuncuya antrenman programının yanında, zayıf yönlerini geliştirmesi için ayrıca bir şeyler yaptırıyoruz. maçta 60 dakikayı zor çıkaran bir oyuncuya o komutlardan stamina'yı seçerek kendisini geliştirme şansı tanıyoruz falan baya iyi yani. şimdilik bu kadar gençler.
3d maç motoru sıçmış batırmış oyundur. umarım yakın zamanda çıkacak yamayla biraz olsun düzeltirler.
3d maç motoru rezalettir. futbolcular koşmuyor kayıyor. bacakları kimi zaman hareketsiz kalıyor.
miroslav stoch'un çılgın attığı oyun.
niang'ın da maşallahı var.
ilk sezon fenerbahçe'yle hiç transfersiz şampiyon olmamak zor gibi.
ya da teknik direktörleri epey sağlam o yüzden bilemedim şimdi.
kesinlikle en zor fm oyunu.

arkadaş hayatımın en başarısız dönemini yaşıyorum. takımda herkesin g.tü başı ayrı oynuyor. sıçıcam ha!
kornerlerin çok etkili olduğu oyun. ilk sezon yakın direk taktiği ile carvalho'ya 15-20 gol attırabilirsiniz.
private chat olayı çok iyi olan oyun.lakin 2010da her oyuncuya antreman programı yapabildiğimiz kısmı bir türlü bulamadım.eğer bilen varsa bir el atsın.
ilk 5 maçın hepsini kazandım adamların moraller süper.1maç yenildim hepsi bi anda küme düşmüş gibi moraller yerlerde.soradan takımın götü toparlayana kadar canım çıktı.
bokum gibi olmuş oyundur. acil patch gereklidir.amk oyununda artık rakip gol atamıyor kaleci volkan sürekli kendi kalesine gol atıyor.arkadaş 1-2 tamam neyse 4-5 tanede atılmaz ki amk.
v11.1.0 patchi çıkmış oyun.

yama sonrası gelen değişikliklerin listesi;

edit: bu arada barış özbek, ayhan akman, mustafa sarp ve servet çetin elimde kaldı. satılık listesine koyup ederlerinin yarı fiyatına takımlara önersem de alıcısı çıkmıyor. bu bir bug ise ben böyle gerçekçi böyle mantıklı bug görmedim arkadaş.
yeni çıkan patch ile bazı zorlukları ve saçmalıkları aşması dilenen. şu an baştan başlıyorum. değişiklikleri elimden geldiğince bildireceğim.
3d'de futbolcuların kaymaktan nihayet vazgeçtiği oyun. en azından öyle söyleniyor, patch işe yaramış. birazdan deneyeceğim ama maç yapabilecek duruma geleceğimi zannetmiyorum. yeni kariyere başlayacağım, 3 gün sürer lig maçına kadar gelmem, takımı kurmam falan. hehehe.
11.1 yamasıyla birlikte 3d motoru da biraz adam olan oyun.

henüz yorum yapmak için erken sayılır ama benim şu ana kadar gördüğüm acayip eğlenceli, gülümseten bir 3d motoru. saçmasapan hareketler olmadığı gibi heyecanlanmanıza sebep olup "lan vurun lan!" dedirten, tüm bunları yaparken bir de utanmadan gerçekçi olan pozisyonlarla karşılaşabiliyorsunuz.

ama tabi bunda en sevdiğim takımlardan biriyle, başka bir sevdiğim takıma karşı hazırlık maçı yapıyor olmamın ve iyi oynamamızın etkisi de büyük. yaşasın duisburg, yaşasın châteauroux!

edit: ikinci yarının başında saçmasapan iki gol yedik. skeyim böyle motoru. uehuehe. şaka lan. çok güzel goller yedik yani, tebrik ediyorum rakibi.
sevenlerini allah kurtarsın serisinin son oyunu. 6 yıl önce bırakmış olup, efsane ve süper zevkli olmasını kabul etmeme rağmen tasvip etmiyorum.
yeni patch adeta football manager 2012'dir. bu kadar değişiklik yapacaksanız niye 2011 diye çıktı oyun arkadaş.
ilk başlarda aşırı güzel gelen ama ilerleyen zamanlarda sıkan oyun.
11.1 yamasını gördükten sonra 11.0 versiyonunun şaka olduğunu düşündüren oyun.