bugün

2010 yılının son çeyreğinde çıkması planlanan, fm 2010'daki genç yetenekler vs. şeklinde uludağ sözlükte başlık açtırıcı varyasyonları olacak olan garip oyun.
türkiye ligini seçen insanın, oyuna 2010-2011 sezonundan itibaren başlayacağını düşünüyorum.*
(bkz: anne ben bugün başlık parselledim)
2009(!) yılının son çeyreğinde çıkması beklenen oyun.
henüz cıkmamış olan oyundur yazarda böylelikle başlığı kaptırmadan acmıstır.devamını da bekleriz fakat menager olarak.
(bkz: football manager 2011)*
(bkz: football manager 2050) *.
2011 versiyonu tarafım tarafından doldurulmuştur.* öbür seneleri de sizden bekliyoruz.*

tanım: daha oynamadan başlığı açılmış sanal menejerlik oyunu.
biz göztepeliler olarak sonunda takımımızı alarak oynayabileceğimiz oyun. muhtemelen ekim-kasım arası çıkacaktır.
haldun üstünel sayesinde galatasaray'la rahat rahat,transfer mransfer kasmadan oynayabileceğimiz oyun.

edit:*

yoğun eksi üzerine;
(bkz: ağlama melis)
ekim sonu gibi piyasaya sürülmesi beklenen oyun,bir nevi uyuşturucu.
20 ekim 2009 günü çıkacağı açıklanan oyun.

oyundaki yenilikler için;

türkçe çevirisi için;
http://www.depplasman.com.../31249-fm-2010-duyuruldu/
Futbolculara kenardan bağırabileceğiniz aşmış oyun.
futbolculara kenardan bağırabilmek hoş bir özellik doğrusu; ama yıllardan beri oyuna eklenmesini istediğim en önemli şey oyuna hazırlanmakta olan oyuncuyla konusabilme özelliği. düşünsenize bir alıyorsunuz kewell'ı 65. dakikada yanınıza. diyorsunuz ki keita çok şımardı hep gece klubüne gidiyormuş ondan formu düşük. hadi coş da kap formayı şu siyahiden. en azından buna benzer bir şey denenebilse... o günlere biraz daha var sanırım.
oyunda yıllardır var olan eksiklikleri gidermesi halinde götlerde kıl dönmelerine sebep olabilecek oyundur. her sene olduğu gibi yine ümitsizce beklemekteyim şahsen. her oyunlarını aylar öncesinden efendime söyleyeyim sayaçlar tutturarak bekler, bir ay oynar, "eheh şunlar olmamış hoca tat alamıyorum ihihi" der bırakırdım. sıkıldığımdan değil, gerçekten oynadıkça eksikliklerin farkına varıyordum. bazı şeyler düzelsin. ortam güzelleşsin. 3d'yi siktir et sega, 2d'yi düzelt o da yeter. hadi bakalım, belki bu sene...
bir takımın taktiğini 5 6 ayardan oluşturmaktan bıkıp da yeni bişeyler getirirlerse oynayacağım oyun. yoksa fm2009 gibi 3 maç yapıp program ekle kaldırdan kaldıracağım oyun. defans önde ileride, oyun kanatlara doğru geniş ya da dar, sertlik var ya da yok bu mu lan futbol, bu kadar mı? bir de fener galatasaray alıp da yıldız alamamak var, yeter artık. fener: anelka, ortega galatasaray şimdi saydırmayın dünya yıldızı aldı bu takımlar. 15 sene önceydi o, bu takımlara yıldız gelmez, türkiye'de oynamaz olayları. artık bonservisi alabiliyorsa oyuncular da paşa paşa gelip oynuyor, yeter artık şunu yapın. bir de oyuncumuz x klupten 10milyon harçlık alıyor diyelim, biz gidip 80milyon harçlık veriyoruz bize gelmiyor, 12milyon yeni sözleşme imzalayıp kulubunde kalıyor gibi ahmakça şeyler de istemiyorum artık yeter, herkes bıktı. bunlar olursa yine oynamıcam. sahadan oyuncuya bağırcakmışız, çok gerekli değil. manager oyunu düşük bilgisayarlı insanların oyunudur. süper grafikli oyunları oynayamaz, managerlik alır başından kalkmaz. e bi maç yapıcaz 4saat bekletiyorsan ne anladım ben. oyun seri olmalı, hızlı kayıp gitmeli, bekletmemeli. 3d motoru da komediydi. fifa manager oyunun 3sene önce yapmış olduğu motoru alıp koysaydınız yine tamam derdim. ne lan o, kardeşim tasarlasa ilkokul yeteneğiyle daha mantıklı bir 3d olurdu. 2d olsun bizim olsun, saçmalıkları giderin oyundaki yeter. bir de ultimatom verince kovulmak istemiyorum, kişisel bir ricam bu da. *
yine bir takımı küme düşmekten kurtarıyorsun, yönetim seni beğenmiyor, yeni sezonda aynı kadroyla daha üstleri istiyor, transfer bütçesi vermiyor adam gibi, yanlış. yine galatasaray'da son oyunda 1milyon dolar bütçe vardı. çiklet mi alıcaz birader bak bakalım bu takımlar kaç para harcıyor her sene.
bu türkçe dil desteği olmayan oyunun türkiye satış fiyatı 90 tl olacak diyollamış.
yeni oyun videoları yayınlanmıştır:

http://tinyurl.com/kss62j
orjinal alacaklar için http://tiny.cc/fm10zavvi adresinden 17.99 pound'a önsiparişi verilebiliyor. kargo ücreti olarak ise 0.99 pound alınmakta.
saçma sapan bugların olmasını istemediğimiz yeni manager lik serisi inşallah güzel olur yahu !
az biraz kasarsak türkçe oynayabileceğimiz oyundur.
korsan rezaletinin farklı bir boyutunu da gözler önüne sermiş oyundur.

10 bin rakamı neye göre belirlendi bilmiyorum ama anladığım kadarıyla daha önce 10 bin kopyaya ulaşılmamış. sadece 15 milyon ilkokul öğrencisinin bulunduğu (1. sınıftan lise sona kadar) 70 milyonluk ülkede, böyle bir oyunun 10 bin orijinal kopya satamaması çüş dedirtiyor insana.
üretici firma tarafından yapılan açıklamaya göre manager serisinin en kapsamlı oyunu olacak olan seri. hiç kuşkusuz pes 2010'la bu yıl ki oyun dünyasına damga vuracaktır.
sadece 10bin kişinin orjinal oyun almaya söz vermesiyle oyunun içinde türkçe dil seçeneği olacaktır. cebimde para yok diyorsanız bir kaç(max. 5) arkadaşınızla birlikte para toplayabilirsiniz.

adresinden de sözleşmeye ortak olabilirsiniz.
5 kişinin ortak alabildiği oyuna pahalı diyenlere güleceğim oyundur.lütfen türkçe fm kampanyasına destek verelim.

oynanmaya başlandığı andan itibaren bağımlılık yapcağı hissi uyandıran ki önceki serilerinde bunu yaşadık , uyuşturucu piyasasına düşmesini beklediğim oyun.
türkçe çıkma ihtimali günden güne azalan oyundur. sadece 5505 kişi imza atmıştır. 3-4 gün önce bu rakam 3 bin idi. yani fena değil aslında ama süre yeter mi bilmiyorum.