bugün

cm 01 02 oyunundan sonra oynanabilirlik açısından belki de en iyi manager oyunudur.

ayrıca ilk çıktığında fikstür gerçekliğine ve wonderkid listesindeki gerçekliğe hayran kalmıştım.

birkaç örnek;

(bkz: toni kroos)
(bkz: james rodriguez)
(bkz: hugo lloris)
Eski bir oyun olmuştur, ancak hala daha gideri vardır. Hani derler ya old but gold diye, aha öyle işte.

NOt: hala daha oynayanlara, oynamak isteyenlere takım tavsiyem; başta aston villa, burnley, sheffield wed, rennes, ajaccio, valencia, athletic bilbao.
Bizzat aston villa ile 2017 sezonu sonuna kadar geldim. grafik paketleri, tema eklentileriyle daha keyifli hale getirilebilir.

Ha bu arada, zamanında galatasaray'da yarım sezon top koşturan jo, bu oyunda belkide en underrated adamlardan biri. inanılmaz bir istatistiğe sahip olabiliyor, iyi bir takım oyuncuları içinde. Altın krampon aldı bende sezonda 59 golle.
bir football manager 2005 değildir, lakin yine de tüm menajerlik oyunları gibi gideri vardır.

dirk kuyt'a dirk kuijt yazmışlar o ne lan
bugün bilgisayara yükleyip oynadığım oyun, eski fm 2010 oyuncuların yorumlarına bakılırsa bağımlılık yapacak oyun gibi geliyor bana, bakalım göreceğiz, oyunda bir bölüm dikkatimi çekti basın toplantısı yapabiliyoruz bakalım görelim...
ara tatilini değerlendirmeye birebir oyun. bi türlü indiremedim o ayrı.
messi, ronaldo, aguero, fabregas gibi oyuncuları Fenerbahçe'ye getirdiğim oyun. *
bazıları football manager günlüğü tutmaya başlamış. eğlenceli.

gençlerbirliği takımını alıp sadece türk oyunculardan kurulu kadroyla 5 yıl üstüste şampiyon olduğum fantastik oyun. *
newcastle united la başarıdan başarıya koştuğum 2016-2017 sezonunda manchester united ın ingiltere premier liginde küme düştüğü ve diyarbakırspor un şampiyonlar liginde türkiye yi başarılı bir şekilde temsil ettiği bir garip oyun.

şaka değil, tamamen gerçek.
galatasaray ı başarıyla 3 yıl çalıştırdığım oyundur.

mutlaka laınacak adamlar

jonathan cristaldo
artem milevyski

3 yıl sonunda galatasaray kadrosunda ki yabancılar

michael owen
carlos vela
micah richards
football manager 2011'deki yeni özellikleri gördükten sonra insana çekici gelmeyen oyundur.

oynadığım dönemlerde çok sağlam takımım vardı. ama arkadaşımda football manager 2011'i gördükten sonra pek de oynamak gelmedi içimden açıkçası. football manager 2011'i bilgisayarıma yüklemek istedikten sonra bilgisayarımın kaldırmadığını öğrendim, bu da fena koymuştu.

(bkz: evlat acısı)
çok değişik bi bağımlılıktır bu. tarif edilemez.
ben misal bu aralar 10.03 update yüklü versiyon ile southampton'ı aldım ve inanılmaz zevkli. birincisi lige -10 puan ile başlıyorsunuz. ben zoru severim -10 ile başlayıp şampiyon olurum diyenlere öneririm. 1-2 kaliteli transfer ile kafaya oynarsınız lig sonunda. nitekim ben de ligte (coca-cola league 1) 8 maç sonunda namağlup tek takımım ama 18.yim. Premier Lig beni bekler a dostlar.
chelsea nin alt yapısındaki gael kakuta yı cüzi miktara alıp oyunun 2013 yılında kendisini en az 20 milyon euro + ya satarak siirt köy hizmetleri bld spora can verebilecek oyun.
kakuta dan bahsedecek olursam top sürme özelliği full yani 20, hız, hızlanma dersek adam yardırıyor, bitiricilikte antreman programında şuta ağırlık verilerek 16 lara çıkartılabilir. Hemen hemen ortasahanın her yerinde oynuyor. (ofans, göbek, kanat, forvet) yeni başlayanlar için wagner love derim başka birşey demem. medyada benim kendisiyle ilgilendiğim söylentileri vardı (ben fenerbahçe manageriyim bu arada) bari bir bakayım nasıl oyuncu diye beğendim aldım 10 milyon euroya getirttim sonuç 42 golle süper lig gol kralı, avrupa altın ayakkabı ödülü, diğer sezonda ilk 10 haftada yanılmıyorsam 22 gol attı hız denge bitiricilik kendisinde bulunan en önemli özellikler uç santrafor yaparak en iyi verim alınabilir. kendisine atletico 25 milyon euro önerdi kesinlikle vermem dedim. messiden ronaldo dan daha verimli.
10 saattir aralıksız oynadığım oyun. ben de yazacaktım city i aldım falan ama millet çatur çutur almış city i.
Neyse ben de anlatayım city hikayemi: ilk sene aldım city i. sağa maicon u aldım 50 milyon euro ya, sonra bir baktım para bitmiş. O kadroyla anca 5. bitirebildim ligi. Ertesi sene sola modric i sağa lennon ı aldım. Real van der vaart ı önerdi 10 milyona. Ben de alayım dedim ama iyi ki almışım. Adam uzaktan çatır çatır atıyor. Kaleye lorris i aldım. Bence fm nin en iyi kalecisidir. O sene lig kupasını kazandım ardına da şampiyon oldum. Bu sene de defansın soluna clichy ortasına zapatayı koydum. Lennon ı d tothennam a geri verip zarate yi aldım. Estirdim desem yeridir. Bütün kupaları toplayıp şampiyonlar ligi finalinde milan a penaltılarla yenildim. inanır mısın sözlük hala ağlıyorum. Neyse kısmetse seneye artık.

not: şöyle 20 maçta 50 gol atan bir forvet varsa bildiğiniz bir öneriverin yahu.(20 maçtan kastım lig *)
başı sıkıcı, kadro oturduktan sonra tadına doyulmaz menejerlik oyunudur.
2014 yılına geldiğinizde boca juniors' dan ruben ceballos'u alıp oynatınız efendim golcünün kralı oluyor bu velet.
değişik bir şeyler denemek isteyip, cska moskovayı aldım.transfer döneminde juventus eşşşek yükü parayla gelip milos krasic'i istedi satmadım.5 milyon transfer bütçesiyle anthony annan'ı aldım gereksiz adamları sattım.4-5-1 taktiğiyle lige başladım.rubin kazanı falan zar zor 2-1 yendim.sonra şampiyonlar liginde real madrid'le eşleştim evimde 1-1 deplasmanda 4-1 s*kildim.(yalnız adamlar hayvan gibiler orta sahayı geçmek bile başarı oluyor real madrid'e karşı)

ligi sadece 2 beraberlikle kapattım.rus kupasını da aldım.lig ve kupa ve şampiyonlar ligi sağolsun transfer bütçem 25 milyonu buldu.guilherme'nin bonservisini aldım.daniel carvalho'yu sattım dentinho'yu aldım.wagner love geri döndü ama adam bi türlü takıma uyamadı. roma'ya 18 milyona sattım.genç oyuncular (bkz: yuri noskov) aldım.defansa yanılmıyorsam dinamo kiev'den uzun bir stoper aldım (18 yaşında adam taş gibi taş) kystrov gibi bir şeydi sanırım.

sözleşmeyi bir sene daha uzattım.şampiyonlar liginde finale yükseldim yine şansıma real madrid çıktı.bu sefer daha umutluydum ancak arda 89'da golü atınca fena oldum.son dakikada böyle bir gol yemek kötü oldu tabii.bu seneyide lig 1.liğiyle bitirdim.

3. seneye başlamadım daha ancak şampiyonlar ligini kazanana kadar bırakacağımı sanmıyorum.
Saatlerce başından kalkmadan,sıkılmadan oynanabilecek ender oyunlardan birisi.
keyif veren menajerlik oyunu. aynı zamanda oynadığım en uzun menajerlik oyunu.. 2023 yılındayım. daha da gider bu..
tüm sürümlerini oynamama ragmen bu sürümü bilgisayaarımın kabul etmemesi nedeniyle oynayamadım... ama bagımlılıktan kurtuldum bu nedenle...
oynarken, asla ve kat'a, hiçbir zaman, never ever "bir maç daha" denmemesi gereken sanal hayat.

asla sonu gelmiyor yoksa. yapmayın evladım.

edit : imla.
andre-pierre gignac'ın çılgın attığı oyun. hangi insan evladı 25 maçta 34 gol, 9 asist yapar lan?

edit: 29 maç-44gol-10 asist oldu.*
(#9147433)
manchester city ile eşeğin damına su kaçırabileceğiniz oyun.

ilk sezon, "napak üst sıralarda bitirek mi kanka?" dedim, 50 milyon euro verdiler. arda, trochowski, aquino'yu falan aldım. transfer politikamı hiç mi hiç beğenmedim zira sezon ortasında taktiğin işlemediğini ve bir yenisine ihtiyaç duyduğumu fark ettim. bahsettiğim taktikte de ramos tipi çağdaş bekler, efendime söyleyeyim soldan sağ ayağının dışıyla orta yapabilecek adamlar olmalı. e bunların hiçbiri bende yok.

sezon sonu transfere giriştim. milevski, ochoa, anyukov, srna, danny... aldım bunları. mevkiye uygun adamlar. kadroda zaten 35-40 kişi var. sözlük işin garip yanı... 10 tane adamı satılığa çıkardım, yani transfer listesine koydum eheh, hiçbirinin talibi çıkmadı lan! sezon başında değeri 25m olan tevez'i 10'dan sürdüm ortalığa yine almadılar lan!

her neyse. bu sezonun başında da 111 milyon euro transfer bütçesi verdiler. ama sahtekârlık yaptım. şampiyon olamayacağımı bile bile "şampiyonluk için iyi para verin reis" dedim. çok göt adamım. ve şu an elimde 62 milyon euro var. fakire fukaraya dağıtayım diyorum. haftada 190 bin euro alıyorum ben zaten kendim, al mubarak reyis kontrat önerdi, "eyvallah kardeşim allah razı olsun" dedim ben de.

bu ne lan? kadroda 50 kişi var, kasada 62 milyon euro var... olm kupayı parayla alsak daha iyi değil mi...
bu oyun oynayan gençler bu oyun sayesinde saçma sapan kulüplerdeki oyuncuları bile tanır ve çevresine hava atar.
güncel Önemli Başlıklar