bugün

Sports Interactive'in 2006 versiyonunu çıkardığı, 6.0.2 patchiyle en iyi performansına ulaşan, yıllardır olduğu gibi yine günlerimi, saatlerimi çalan menejerlik oyunu. CM yi yapan arkadaşların oyunu.
oyuncu transfer işlemleri,maç kazanma zorluğu ve türkçeleştirme işlemlerinde karşılaşılan zorluklardan dolayı tarafımdan rafa kaldırılan oyundur.*
(bkz: football manager 2005)
98 yılından beri oynadığım cm ve fmden beni soğutabilmeyi başarmış ve zor yapacaz derken boku çıkarılmış
olan sports interactive oyunu.
(bkz: fm 2007)
(bkz: cm 2006 ile tahtinin sallanmasi)
oynamaktan büyük zevk aldıgım..beni hep şaşırtan ve eglendiren..iyi oyuncu için kolay ,kötü oyuncu için zor olan oyundur..
yeni bir transfer söylentisi duydugumda referans olarak kullandıgım oyun.
fm de baktım abi carrusca iyi topcu..
2000'nden beri oynadığım CM serisini bana bıraktırabilmeyi başarmış oyundur..
(bkz: babam bile vazgeçiremedi)
(bkz: burdan yetkililere sesleniyorum)
Network'undeki yavaslıkla çıldırtsada ,zevkli bir oyun .Efsane cm0102'den arkadas zoruyla kopmus biri olarak oyunun zorlugu gozume carptı.Dandik oyuncuların dataları biraz fazla yüksek görunse de iyi oynayamamaları dengeyi kurmus.Bilgisayarın gene minimum atakla ulastıgı gol sayıları insanı bunaltıyor.Ibrahimovic'in sahip oldugu 20'lerle ayrı bir oha çektirdigi oyundur ayrıca.
cm serisiyle büyüyen kitleyi, oyundan soğutan sports interactive oyunu.

cm nesliyiz biz arkadaş, 15 tane atakta tek gol atıp, rakibin bir kere gelip gol atmasına alışmışız bir kere. son saniyede kupalar, şampiyonluklar kaybetmeye alışmışız. kimsenin adını dahi duymadığı, ama 3-5 sene içinde patlama yapacak olan isimsiz oyunculardan efsane kadrolar oluşturmaya alışmışız. böyle, "bastır parayı, al güçlü oyuncuyu, yaya yaya şampiyon ol" diyen fm 2006 * kesmiyor bizi.

çok kolay olmuş, çok. zevk vermiyor insana. zorlamıyor. olmamış.
galatasaray'da 2 sezon üst üste türkiye kupasını ve lig şampiyonasını alsanız, uefada falan yarı final oynasanız da özhan canaydın efendi transfer bütçesinde nuh der peygamber demez.
1-2 gün uyumadan oynarsanız eğer size böyle bir uyarı yapan oyunmuş.

(bkz: i m starting to get into this)
oyundaki mafya babasi baskanlardan Massimo Moratti'nin, takimin transfer butcesi olmamasina ragmen transfer etmek istedigim Owen'in takima yararli olacagini dusundugunden, ekstra para bulup oyuncuyu transfer etmesi gozlerimi yasartmisti.
chelsea başkanı abramovich'in devamlı uyarı yaparak 'başkanınız dünya çapında oyuncular görmek istiyor bu dileğini yerine getirmemenizden dolayı üzgün' ültimatomuna sergio ramos, gennaro ıvan gattuso bile alsamda başkanı mutlu edemedim sonunda bu konuyla kendisi ilgileneceğini iletti. ne mi yaptı? gitti christian chivu'ya transfer teklifi yaptı chivu'da daha iyibir maaşı hakketiğini söyleyip abramovich'i göt etti.
valencia'yla ilk sezon transfer yapmadan ilk 4'e rahat girilebilen ikinci sezon birkaç sağlam transferle ve gereksiz adamları göndererek şampiyon olunabilen oyun. üstelik deco, ronaldinho, messi, xavi, eto'o lu barca'ya rağmen.
Üzerinden yıllar yılı geçmesine rağmen benim için hala eskimeyen, boş zamanlarımın efendisi efsane bir oyundur. Nostalji için cm serisi daha iyi olsa da oyun bazında özellikle fm 2006 benim favorimdir.
Forvet hattında Marek heinz - ümit karan - necati Ateş üçlüsü ile çok canlar yaktığım ve ligde 100 gol attığım Güzel fm serisi

Bu oyunu 3 seneden fazla oynadım, ama hatırladım da, bir kariyermde süper Lig'de bir sezonun ardından ikinci sezon bir türlü başlamamıştı, fikstürü kontrol edip baktığımda lig maçları yoktu. Yani lig o sezon oynanmayacaktı, ben de sadece avrupa kupası maçları oynamıştım.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
güncel Önemli Başlıklar