bugün

tecrübelerimden yola çıkarak,

- tanışabilir miyiz?

- çok tatlı gülüyorsun

- seni seviyorum

- aşkım bu akşam kaçta alayım seni?

- ben seni ararım sonra sen şimdi kapat

- konuşmak istemiyorum artık

- whatsapp engel, instagram engel, telefon açmama

- son mesaj ( siktir git artık hayatımdan)
ilk adım evresi (genelde instagram ile başlar)
Konuşma muhabbet etme
ilk romantik adım evresi
Arkadaşları ile tanışma evresi
Dışarıda bir yerde ilk defa buluşma
Birbirini çok seven çift olma evresi
ilk kavga
Seni ben daha çok seviyorum evresi
ikinci kavga
Görüldü attığında çıldırma evresi
3. Kavga
Engellenme evresi
Engeli kaldır diye normal mesaj atma evresi
Ayrılık
anti-anhedonist olduğum için tek gerçek one naytında bir quicky ile başlar ve bir gece ansızın aykuşağı sonrası dolunayda dark side'a geçer.
önyargısız ilk evre- tarafların birbirini tarttığı, birbiri hakkında çok da fikir sahibi olmadığı, kötü yanların bile ilgi cezbedici olduğu evre.

önyargıların yerleşmeye başladığı evre- taraflar birbirini artık bir miktar tanımaktadır, ancak karşıdakinin halen süpriz yapıp, şaşırtabilme potansiyeli devam etmektedir. o potansiyel uğruna ilişki bir süre daha devam eder.

önyargıların gitmemecesine kök saldığı evre- taraflar artık birbiri hakkında kesin ve kati kanaat sahibidirler. bu kanaatler karşı tarafında oyun alanını daraltır, artık en olumlu hareketler bile karşı tarafa yakıştırılamadığından kötüye yorulmaya başlar. artık şaşırtabilme potansiyeli bitmiştir. esasında bu potansiyel varsa bile muhataba birşey ifade etmez. bu anlamda esasında yoktur diyebiliriz. çünkü herşey aslında düşüncelerde mevcuttur.

birinci evrede; aldatma potansiyeli gibi kötü ve olumsuz birşey bile ilgi cezbetmeye değer bulunur,
ikinci evrede; kayıtsızlık mevcuttur,
üçüncü evrede; sadakat gibi olumlu bir davranış bile batmaya başlar.

ilişkiler bu evrelere ne yazık ki tabidir, insanlar bu davranış kalıplarına ne yazık ki mahkumdur.
oha herkes sanalla ilgili yazmış. reelde karşı cinsin ilgisini çekmek baktın sinyal var örneğin bir kasiyer için evin bütün alışverişini ordan yapmaya başlamak onu etkileyip iltifat etmek ama bunu yaparken arafta bırakmak kafasını karıştırmak karda yürüyüp izini belli etmemek. sonra tanışma gerisi meçhul benim kriterler yüksek olduğundan devamını getiremiyorum salak gibi ne kızları reddetim. evet malım.

sanalda takip et. sonra stalk la mesela neleri sevdiği ve nelerden hoşlandığını , nelerden nefret ettiğini belirle nabza göre şerbet ver.
mesela papatyaları mı seviyor hemen papatya paylaş ve güzel ve anlamlı söz ekle sonra bak görüldü yapmış mı ya da hikayesine bir emoji ya da sadece s harfi ? işareti felan yaz cevap veriyor mu baktın bunlar oluyor oltaya geliyor sonra bir fotosunu beğen ve acele etme bu işlerde. sonra yeşil ışık yandıysa yürü gitsin.
ama artık bıraktım kızların bitmeyen trip ve saçma sapan nazlarını, kabarık telefon faturasını, vücuduma aldığım radyasyon cabası. şimdi yanlızım ve huzurluyum 10 yaş gençleştim.