bugün

zynga'nın yeni oyunu, farmville'deki gibi yetiştiricilik yapıyorsunuz, fakat balık yetiştiriyorsunuz.

yem atıyorsunuz, hoplayıp kapıyorlar, çok tatlılar lan.
zynga'nın farmville ve cafe world uygulamalarından sonra cıkardığı, mantığı aynı şekilde giden bir oyundur. onlar tuttuysa bu da tutar mantığıyla çıktığı cok belli. Fish tycoon'un facebook versiyonudur aynı zamanda.

(bkz: fish tycoon)
facebook üzerinden bu aralar sık rastladığım, facebook'a renk katacak şeklinde düşünmeme sebep olan zynga oyunudur.
(bkz: geneleville)
bekliyoruz. (bkz: atyarraaville)

bir şey moda olmayıversin.
ville valo kovalayasica yeni trendin son mahsuluymus. ogrenmis olduk.
çok sıkıcıdır. Uğraşacak bir şey yoktur oyunda. Başka bir facebook akvaryum oyunu isterseniz. (bkz: happy aquarium)
Farmville gibi moda olursa muhabbeti herdaim dönecek oyundur.
(bkz: bir bu eksikti)
dün geceden beri farmville ın açılmaması sebebiyle herkesin hücum ettiği yeni oyun.
farmville yapımcılarının bir diğer numarası olup akvaryumda balık yetiştirip satmaya dayalıdır.

hiçbir zaman farmville şöhretini yakalayamayacağı aşikârdır. işler çok karışık bir kere. tarlamızda neyin ne zaman yetişebileceğini biliyor, ona göre alımını satımını yapabiliyorduk. burada yem veriyorsun. büyüyor. gelişimi duruyor. yem basıyorsun. sonra tekrar büyüyor. büyüdükçe daha çok para kazandırıyor, ne zaman satacağını sen kararlaştırıyorsun... bir tane de değil ki, en küçük tankta bile 10-15 balık var, kaçışıyor ibneler, tek tek nasıl bakayım ben hepsine? bakamadıktan sonra da bir nanesi yok zaten.

bir de tankınıza işte böyle en fazla 10-15 balık koyabiliyorsunuz. sırf farmville için zynga forumlarından 150 komşu edinmiş biri olarak, ben daha büyük tanklar için 17 levele kadar fişvil oynayıp bir 150 komşuyla da bunun için uğraşamam. artık küçük akvaryumumuzda sevimli balıklar yetiştireceğiz.

edit: küçük tankla da olsa, "gel abla gel tanesi 18 altın yea!" diye haykırmanın eğlencesi ayrı hacı ha. öyle boş beleş adamsanız benim gibi bakıverin, repimizi de verin. balık var vereyim mi?
(bkz: ich will)*
girip oynamaya çalıştığım sonra anlamayıp geri çıktığım bir zynga oyunu.
farmville kadar çok uğraştırmayan, 1 yaşına girdiği an satmanız gerekmediği için sadece girip yemlemekle çok kolay bir şekilde gelişebileceğiniz oyun.
gayet eğlenceli bir oyun ancak (bkz: happy aquarium) kadar eğlenceli olmayan akvaryum oyunudur, happy aquarium da balıkları çiftleştirip satıyorsun. fishvillede direkt yumurta atıyosun. biraz sex her zaman heyecan verir. * balıkları canlı canlı sevişirken görüyon lan öyle böyle değil.
Son günlerde Facebook üzerinden oynayanlar için epey yenilik yapmış oyundur. Balıklar hasta oluyor, hap atıyorsunuz falan...
farmville kadar tutmamış olması üzücüdür. çünkü buyüzden insan ihtiyacı olan komşu sayısına bir türlü ulaşamamaktadır. bu da oyunun bir cilvesi olsa gerek.
(bkz: otaville)
(bkz: bokaville)
facebook eklentisi, bağımlılık yapan lanet oyundur. çekici yanı, oyundaki süs balıklarının hepsi gerçektir.
farmville'in kardeşidir.bağımlılık yapar.oynanmamalıdır.
fişi çekilmiştir.
kapandığına en çok üzüldüğüm oyundur. yazık balıklarıma.
az önce kapandığını fark ettiğim akvaryum oyunu. ben o balıklara ergenliğimi heba etmiştim ya, abv zynga. neyse ki farmville hala duruyor da biraz nostalji yaşıyoruz.
Şaka maka Facebook üzerinden baya oynayanı vardı. Evet.
O zaman bilgisayar kasıyordu. internet kafeye gidip akvaryumu temizliyordum balıkları besliyordum eve geliyordum.