bugün

türkiye'yi tanımaktadırlar. ben de isterim kudüs tekrar bağımsız olsun, kurtulsun israil'in elinden ancak daha büyük problemlerle iç içe yaşıyoruz maalasef. orada insanlar ölüyormuş. burada maden ocağında kimse ölmüyor zaten. doğuda da terör yok. kuzey avrupa ülkesi gibiyiz mübarek.
518 sene önce ispanya'da katliama uğrayan yahudilere nasıl atalarımız yardım elini uzattıysa bugün aynı yahudilerin torunları tarafından katliam yapılan filistinlilere de bizler yardım elimizi uzatacağız hatta x bir gelecekte bu filistinlilerin torunları birilerine katliam yaparsa torunlarımız da o zamanki mazlumlara el uzatacaktır.
(bkz: binlerce vatandaş açken filistin derdine düşmek)
(bkz: #8204448)
(bkz: #8204705)
(bkz: #8205663)
(bkz: #8205703)
(bkz: #8205812)

bugün zaten tartışmıştık, tekrar yazasım yok.
yetenek yarışmasında kör olduğu için finale kalan darbukatöre atılan oy gibidir. insanlar oy verince kendini huzurlu hisseder rahatlar. oysa bilmezski ona en büyük kötülüğü yapıyor. sen oyunu hakedene ver yardım yapacaksanda sonra git kimse görmeden yap değilmi. insanların duygularıyla oynamak kolaydır heleki iran gibi bir ülkenin kuklalığını yapan hamas gibi bir örgütsen. aynı başka kuvvetlerin arkadan desteklediği pkk gibi.
orada insanlar ölüyor evet ama ırak'ta da insalar öldü, afganistanda da öldü, afrika da her gün onlarca insan savaştan değil açlıktan, sıtmadan, humma gibi hastalıktan ölüyorken insani yardım duyguların nerdeydi?

kendi ülkende insanlar borçları yüzünden intihar ederken, doğuda işsizlik ve cehalet ile dağa kaldırılmak için kandırılırken ve kendi ülkenden insanlar birbirini öldürme durumuna gelmişken neden önceliğin filistin??

filistin işgal altında olabilir insanlar ölümle yüzyüze olabilir ve yardım etme düşüncen insani olarak kabul edilebilir ancak müslümanlık önce kendi çevreni gör diyor. sen önce kendi ülkeni düzelt ki sıra diğerlerine gelsin. sen önce kendi ülkeni düzelt ki pkk denen kalleşlik son bulsun, artık kendi ülkende kan olmasın. oradaki insanlar bilinçsiz, ekonomik olarak zayıf diye kandırılmasın.
vatanı sistematik olarak elinden alınmış bir filistinli olsam, en büyük kırgınlığım bizden militan diye bahseden türk insanlarına ve medyasına olurdu.
israil'in çoluk çocuk herkesi bombalamasını ve gazze'de herkesin aç kalmasını hazmedenlerdir. karşı çıktıkları nedir anlamış değilim. gazze'ye yardım gitmesi mi canınızı yakıyor? israil'in sıkıntıya düşmesine mi dertleniyorsunuz? bir filistinli çocuğun gülümsemesinden mi korkuyorsunuz?

söyleyin derdiniz ne?
kendi vatanı işgal altındayken topraklarına göz dikenlerin, şimdi aynı duruma düşmesi sonucu oluşan durumdur. Hatta az bile yapmaktadırlar. En azından israil ile iş birliği yapmıyorlar.

bende yardım etmiyorum.

destekliyorum.
siyonist terör aygıtı beslemeleridir. *
an itibariyle hazmedilmiştir.

(#8207674) de dediğimiz gibi hükümet şimdi muhteşem bir protesto örneği gösterir ve two minut der. şili sahillerinden selamlar.
Bu ülkedede aç insanlar var diyen insanlar acaba dini yükümlülüklerini yerine getiriyorlarmı fakirlere yardım ediyorlarmı müslüman olanlar zekatlarını veriyorlarmıda bu ülkedede aç insanlar var diyip siyaset yapıyorlar.
edit:Kötü oy vereceğine mesaj atda kalıbını göriyim.
neden canhıraş şekilde yardım edildiği konusu anlaşılamamaktadır. Tarihin her sahnesinde bu adamlar seni sırtından vurmuştur. Topraklarını israile satarten gelip sana sormamışlardır ve sen hala neden koruma telaşı içindesin demezler mi ? Birleşmiş millet diye bir örgüt var haberi olmayanlar için onlar gerekli yardımı yaparlardı zaten. Türk bandıralı gemiyle gidip kahramanlık yapmanın alemi yoktur. Filistin sütten çıkmış ak kaşık değildir bu kadar savunulmayada ihtiyacı yoktur. Sen dön biraz ülkendeki açları doyur madem bu kadar yardım seversin.
(bkz: piece of mind ın dediğinden)
(bkz: çocukları yardım gemisiyle israile göndermek)
filistine yardımı hazmedenlerin çocukları neden israile gönderdiklerini de hazmedemezler.
(bkz: kufr tek millettir)
farkında olsunlar olmasınlar genetik farklılıklar taşıyan bireylerdir.
komşusu aç iken tok yatan bizden değildir sözünü hatırlatmak istediğim durum. türkiye'de açlık var tamam fakat oradaki insanlar bizden daha zor durumda. sonuçta müslüman müslümanın kardeşidir.
Ayrıca afganistan gariban iken kurtuluş savaşında bize yaptığı yardımlar unutulacak gibi değildir. fakat afganlar ulan biz açız, bize ne türklerden dememiştir.
(bkz: sabit düşünmeyin beyler)
okuyorum yazılanları ve acı bir gülümsemenin tadı yayılıyor yüzüme; tadı kaçıyor hissedişlerimin...diz boyu cehaletin içerisinde bilgi saçma vazifesine soyunanların garabeti bulaşıyor yüzüme gözüme...
''Bilmediğini bilmek en iyisidir. Bilmeyip de bildiğini sanmak tehlikeli bir hastalıktır.''(Lao-Tzu)...
Keşke bilmeyenlerin; susabilmek gibi bir meziyetleri olsaydı; varlıklarına tahammül daha kolay olurdu...