bugün

bazı zevatların iyice bokunu çıkardığı durumdur.

her yerde afişler falan. neymiş?
''aman filistin zor durumda yardım gönderelim''

niye?
israil saldırıyor.

israil niye saldırıyor?

hadi onu geçtim, bu arapların ne hayrını gördük bugüne kadar da yardım göndereceğiz?

''müslüman kardeşliği'' mi dediniz?

peki, desteklediğiniz akp'nin başkanı amerikan askerlerine 'iyi niyet' temennileri göndermedi mi?
nerede kardeşlik?

ve soruyorum;
kıçını sildiği tuvalet kağıdını bile altından yaptıran zengin arap şeyhlerinin zerre sikinde midir o filistin'liler?

memlekette binlerce insan aç, bilaç ama bizim arap özentilerinin derdi filistin.
petrolle duş alan araplar varken, orta sınıf ekonomisi olan bir ülke olan türkiye'ye mi kaldı yardım götürmek?

''gebersinler'' demiyorum tabii ancak bu böyle olmaz.
önce kendi memleketinin insanına yardım edeceksin. kendi insanını hiçe sayıp derdin başkaları olursa senin yaptığın iş şaibelidir, senin vatan duyguların hasarlıdır.

zaten israil koymuş ambargoyu, izin vermiyor.

bırakın şu arap sempatizanlığını.

amerika, israil saldırıyor diye ağlayıp zırlıyorsunuz sonra gidip amerika'dan icazet alan partiye oy veriyorsunuz. onu destekliyor, alkışlıyorsunuz.

ne anladım ben bu işten?
Filistin davasından kendi soydaşları, Arap dünyası artık baymışken yada israil'den korkularına (bilen bilir "6 gün savaşları") uzak dururlarken bizim, bazı din ve duygu sömürücülerince sürekli gündemimizde kalan durum. Yardımsever Türk milleti Uygurda yaşananarı yok sayıp soydaşlarına bir kuruş göndermemişken bun durumun bu kadar önemsenmesi Türklük adına üzücü..
din istismarcılığıdır...

bu yolla oy toplamak, yüzde 47'ye biraz daha şirin gözükme amacıdır.

tabii ki mazlum filistin halkı'na acıyoruz, desteklenilmesi gerekir.

ama filistin desteklenirken de vergi borcundan dolayı esnafın, sanatkarın, sanayicinin evine, iş yerine hacze gidilmemeli, milyonlarca işsize, evsize, yoksula ve yetime de yardım edilmelidir.

filistin ve filistinliler haksız direnişleri ile yıllardır dünyanın "şımarık çocuğu" durumuna gelmişlerdir artık.

20. yüzyılın başlarından beri yahudilere toprak sata sata en nihayetinde ülkelerini kaybetmişler, zor kullanarak geri almaya çalışmaktadırlar.
pek tabiiki atalarının yaptığı yanlışlar günümüzde israil'in katlettiği masum filistinlileri bağlamaz, bağlayamaz.

lakin birileri çıkıp "van minüt" dediğinde meşru filistin yönetimi neden çıkıp da "kktc'yi tanıyoruz" diyemedi?

üstelik kıbrıs türk'ü onlar gibi toprak satmamıştı, kendi vatanlarında soykırıma maruz kalmışlardı.

neden hiçbir arap ülkesi karabağ sorunu yüzünden ermenistan'ı kınamıyor, hocali katliamına lanet okumuyor?
neden doğu türkistan'a sanki yokmuşçasına neverland mışçasına davranılıyor islam dünyası tarafından?
evleri barkları yakılan, son 80 yıldır sürekli ve sistematik bir şekilde soykırıma maruz bırakılan ahıska türkleri'ni neden kimse konuşmuyor?

varsa filistin, yoksa filistin...

dünyanın başka sorunu yok değil mi?

osmanlı'yı arkadan vuran, ingiliz'e satan arap'tan başka yardım edilecek yok değil mi?

filistin'e yardım edilsin, hem de fevkaladesi ile edilsin.
ama hakkaniyet gözetilsin...

filistin'e yardım eden bir ülkede kimse dershane borcundan dolayı intihar etmesin,
filistin'e yardım eden bir ülkede kimse işsiz olmasın, akşam evine bir somun ekmek götürebilecek miyim düşüncesi olmasın,
filistin'e yardım eden bir ülkenin soydaşları yardıma muhtaç olmasın,

ve nihayetinde,
filistin'e yardım eden bir ülkede "beni istanbul yahudilerine sorun" diyen bir başbakan olmasın...
21. yy da güçsüz bir ülkenin işgal edilip, amborgo uygulanmasından ve hem özgürlük hemde din kardeşliği diye bağıran liderlerin buna ses çıkarmamasından dolayı bu durumu kendine dert edinmiş, siyasi partilerin üstünde görüşlere sahip insanların işidir. etrafında aç olan insanları görüpte doyuracak gücü olduğu halde doyurmayanın derdi olamazdı zaten. bu onun kendi ayıbıdır.

böyle bir insanlık ayıbını kendine dert edinen yürekli insanlara selam olsun. yolları açık olsun inş.
bazı dingiller diyorki aç yatacak olan varsa mesaj atsın. ulan sayın yazar aç yatanın evinde internetin ne işi var. hayır sanki dünyadaki bütün varoşları gezmiş sadece bir hamaslı gazze kalmış gibi ahkam kesiyorsun. gemiden 24 saat canlı yayın yapıyorlarmış iyi aile! çocukları. sadece israil şu an o gemide bulunan malların 2 katı kadat 7 günde bir yardım yapıyor zaten hemde şov yapmadan. sende biraz şeref olsa milete bulgur makarna dağıtmazsın o gönderdiğin yardımlarıda adam gibi kızılaya teslim edip yollarsın.
(bkz: oylar düştükçe filistin aşkı kabaran islami medya)
bugün güney doğuda toplamda gazzenin 500 katı büyüklünde bir çoğrafyada oranın misli misli aç olan açlıktan 77 yaşındaki dederden tadele karşılığı taciz gören kızların olduğu insanlarla dolu. ulan filistinin etrafı ırkdaşları petrol manyağı araplarla dolu onlar bakmıyormu? ee türkiyenin fukarasına kim bakacak akpmi? nede olsa ölmek bizim kaderimizde var.
millet açken, euro 2016 için 920 milyon euro'luk garanti mektubunu imzalamaktan hallice olan hadise.

gülerim, ağlanacak halimize.
açlık kavramına vatandaşlık kayıtlarıyla yaklaşmak kadar aşağılıkça olamayacağı kesin bir derde düşüştür.
ardına israil'e tank modernize ettirilir ve terazide denge sağlanır.
insan olmanın özelliğini ortaya çıkarmak, göstermektir.

kör, topal belki biraz aç ama yine de yaşıyorsunuz. öbür tarafta bu imkanı bile olmayanlar var. yani sizin şikayetçi olduğunuz hayatı yaşamak için can atan milyonlar var. bir yaşam kurtarmak sizin biraz açlık çekmenizden daha önemlidir.
(bkz: israil in müslüman ülkelerce taciz edilmesi)
saçma sapan nerden tutarsan elinde kalacak bir tespittir.

şimdi devletin ekonomi politikalarını eleştirirsin anlarım. ancak gazze için yapılanları saçma sapan yerlere çekmenin hiç alemi yok. eleştireceksen bak bir daha söylüyorum, ekonomi politikalarını kaynaklarını getirip eleştir. becerebiliyorsan tabi.

ayrıca devlet üç beş kişi ile yönetilmiyor. koskoca türkiye cumhuriyeti herhalde filistinle ilgili işlere bakarken başka işleri de aynı anda idare edebiliyordur.

gerizekalıya anlatır gibi anlatayım.

şimdi dışişleri bakanlığı diye bişey var. genelde böyle meselelere o bakıyor. çok faydalı diyorlar. sonra ekomomi ile ilgili ayrı bakanlıkar var. içişleri bakanlığı var. bunlar güzel şeyler.

aslında size güzel bir inci sözlük entrysi daha güzel giderdi ama şimdi bunla idare edin.
insanların sadece filistin halkı ölüyor gibi davranmasıyla özdeş saçmalıktır.
israilli bağzı vatandaşların gemisini alıp imralıya gitmesiyle eş değerdir. imralıya gidip apoya don fanle tıbbi malzeme götüren barış severlere askerler müdahalede etmemelidir.

bilgi notu "1995 israil-filistin geçici barış anlaşmasına göre 32 km’lik gazze sahilinin denetimi israil’de bulunuyor. bu nedenle israil’in onayı olmadan gazze’ye girmeye çalışmak ihlal anlamına geliyor"
kendi evladın açken başkalarının evlatlarına yardım etmek gibi oldukça gereksiz ve anlamsız bir mevzudur yok konvoy yola çıktı yok ablukayı deldimi aman israil izin verirmi birde memleket gerçeğini görmeyen koca koca televizyoncular bu yardımı götüren adamları kameranın karşısına oturtup konuşmuyorlarmı işte ona deli oluyorum....
kardeşinin haline üzülmektir.
binlerce vatandaş açken bilmem kaçmilyon euroya guizayı almasını biliyorsunuz ama.
lan boş kaleye gol atamayan adamı diyorum ya milyonlarca euroya alıyorsunuz filistin e kadar batan bir şey olmadı mı?
Devletin topladığı vergilerin filistin'e aktarıldığını sanmak. Komşusu açken tok yatmaya alışmnanın verdiği vurdumduymazlığa da alışmak. Ezik dış siyasete alışıp, aman kimse bana karışmasın ben de kimseye sölemine sahip olmak. insanlık ayıbı denen cümlenin anlamını bilmemek. ilaç alamayıp küçücük bir hastalıktan ölen yakın bir akrabaya sahip olmamak. Çocuğuna süt alamamanın ezikliğini hiç hissetmemek. Sebebi bu olsa gerek bu iddianın sebebi. Ayrıca haiti müslümanmıydı yardım elini uzattık ? Güçlü ve zor durumdaki devletlere yardım edebilecek kudrete sahip bir türkiye'nin nesi kötü ? Kimseyi de kandırmayalım etrafımda günlerir açım diye gezen kimse görmedim.
istisnasız bütün araplar tarafından nefret edilen türklerin ve türkiyenin arapların kıçını yalama operasyonudur.

(bkz: kıç yalamak)
baba siz bu kadar kürtleri sevseniz 30 yıldır bu adamlar dağa çıkmaz ne kürdün evladı ölürdü nede türkün he birde orası filistin felanda değil türk haritasında gösteriyorsun adamları (yani adamlar bak haması seçebiliyor ama kürtler pkkyı seçip yönetilemiyor) yeri geliyo ırağın toprağına girp vuruyorsun azcıkta onları sevsen? ha olmamı yaa la ?
beton gibi bir vicdana sahip olmaktır. kendini kandıramaya çalışan kişilerin uğraşı olmuştur.

evet, iyidir güzeldir yardımsever olmanız. filistin halkına uğradığı zulümden dolayı destek vermeniz elbette ki güzeldir.

ama yanı başınızdaki komşunuzdan habersiz iken kendinizi kandırma arayışı içerisine girmeniz garip. ciddi anlamda düşününce de bu durumu insanın gülesi geliyor.
--spoiler--
israilli istihbarat merkezi: "amaç insani yardım değil"

öte yandan israil ordu sözcülüğü, istihbarat ve terörizm enformasyon merkezi tarafından hazırlanan bir rapora atıfta bulunarak, "filo organizatörlerinin kendilerini insan hakları savunucuları olarak göstermelerine karşın", filoya istanbul'dan katılan gemilerin hareketi sırasında düzenlenen törene üst düzey "islamcı teröristlerin" de katıldığını öne sürdü.

sözcülük, "halen ingiltere'de faaliyet gösteren hamaslı terörist" olarak nitelediği muhammed svalha ve zahir el biravi ile ürdün'deki "müslüman kardeşler" lideri hamam said'in de katılımcıların arasında bulunduğunu kaydetti.

eski istihbaratçı olan ve halen merkezin başkanlığını yapan reuven ehrlich de "filonun amacı insani olsaydı, yardımların israil aracılığıyla girmesine imkan tanır ve gazze'ye yasadışı yollardan sızma teşebbüsünde bulunmazlardı" dedi.

ehrlich, "bunların tek amaçları israil'i ve ordusunu güç duruma düşürüp hamas'a ve hamas hükümetine yardım etmek için provokasyon yaratmak" diye konuştu.
--spoiler--
kaynak:cnn türk
--spoiler--
ihh ve bülent yıldırım hakkında iddialar

merkezin raporunda, insani yardım vakfı (ihh) ile başkanı bülent yıldırım'a da geniş yer ayrıldı.

raporda, ihh'nin, "hamas'a maddi destek sağlayan uluslararası bir yardım ağının içinde bulunmaktan dolayı 2008 yılından bu yana israil'de yasadışı örgüt olarak kabul edildiği, radikal islamcı bir örgüt olduğu ve müslüman kardeşler ile yakın ilişki içinde bulunduğu" öne sürüldü.

ihh'nin hamas'la bağlantısını saklamadığı, faaliyetleri için gazze'de büro açtığı kaydedilen raporda, batı şeria'daki faaliyetlerini düzenlemek amacıyla da 2009 yılı kasım ayında üyelerinden izzet şahin'i gönderdiği ifade edildi. şahin'in yeni şube açmak için çalışmalarına başladığı ve hamas'a bağlı örgütlere ihh'nin binlerce dolar parasını aktardığı da iddia edilen raporda, şahin'in geçen nisan ayında tutuklanarak bu faaliyetlerinin durdurulduğu ve türk yetkililerinin talebi üzerine türkiye'ye gönderildiği anlatıldı
--spoiler--
kaynak: cnn türk
(bkz: dikkat çekmek) .