bugün

fatsa eğer 12 eylül 1980 döneminin en kanlı olaylarına tanık olduysa,eğer fatsada sokak ortasında gencecik cocuklar vurulduysa,eğer benim dedem ailesinin rahat bırakılması icin para,hem de inanılmaz paralar,vermek zorunda kaldıysa,evleri kursunlandıgı icin teyzem aylarca konusamadıysa,yengem abisinin kalaşnikof ile tarandığını izlemek zorunda kaldıysa,yengem ve dayım topraklarında değil istanbul'da evlenmek zorunda kaldıysa,ben yol taraflarınca kapatıldığı için 40 derece ateş ile hastaneye yetişrilemeyip,bir süre yoğun bakımda kaldı isem , karadeniz de sadece fatsaya tanklar girmiş ise terzi fikri sönmez yüzündendir .
cezaevinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden değerli bir abimiz. nam-ı diğer terzi fikri. ö. 4 Mayıs 1985
bir zamanlar teoriği pratiğe dönüştürmeyi başarmış insanlardan.gayet huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmiş fatsa halkı.bugün ölüm yıldönümü. (bkz: terzi fikri)
operasyon ile görevinden alınan sosyalist fatsa belediye başkanı.

fatsa gibi sağın kuvvetli olduğu bir yerde sol eller havada miting düzenleyebilmişti.
fatsa'da komün düzeni getirme yolunda çalışmalar yapmıştı.

fatsa'ya gelmeyen pek çok hizmet kendisi sayesinde gerçekleşmişti.
daha sonra bu başarılar ankara'nın pek tabi dikkatini çekmişti.

hatta demirel fatsa'nın çorum olaylarından çok daha ciddi bir hal aldığını söylemişti.

fatsa ap, chp, msp ilçe başkanlıkları fatsa'da komünist bir işgal yoktur açıklamasına rağmen operasyon engellenememiştir.

kenan evren şu açıklamaları yapmıştı kendisi ve dönemin fatsa'sı için.
''Orada Terzi Fikri diye biri çıkmış. Devlet benim diyor. Komite kurmuş. Fatsa'yı o komite yönetiyor. Ne yapılıp, yapılmayacağının kararını halk veriyor. Veya halk adına o komite. Yani kararı devlet vermiyor. Devlet otoritesi sıfır. Devletin kanunları Fatsa'da işlemiyor.''