bugün

Kötü olaydır. Dinlenmesi dinletilmesi gerekir.
gönülü dinliyorum diyen insanların fikret kızılok dinlediğini sandığı alan , gerçek bir dinleyeni var mı diye merak ettiğim dinlenesi insan
Sorum yok soranım yok
Yolum yok yordamım yok
Bir çıkmaz sevdadayım
Çekip vuranım yok

Günüm yok güneşim yok
Uykum yok düşlerim yok
Kin olmuş susuyorum
Bir tek sırdaşım yok

çektiğim acıların demindeyim bu akşam
Pişman desem değilim
Bir harmanım bu aksam

Her gecenin sabahı
Her kisin bir baharı
Her şeyin bir zamanı
Benim dermanım yok

gibi sözlerden de anlaşıldığı gibi fikret kızılok fanlarıyla biraraya gelinip topluca söylenecek bir sanatçı değildi, şimdi de sevenlerinin birbirini bulması çok beklenen bişey değil. zaten her şeyi paylaşmaktan hoşlanmayan tipler dinliyor genelde.
ben bir iki defa dinledim çok şükür.
Zaman zaman çok da zor degildir.
gecenin tam 3ünde zor değildir,bulunur.
gereksiz bir cabadan ibarettir. hatta iyiye dalalettir. cunku bunu dinleyen adam ılıktır, net. bir de sunu anlamadim, bulma zorlugu ne lan? isi gucu biraktin fikret kizilok dinleyen insan mi ariyorsun? issiz misin olm sen? hadi diyelim buldun, ne yapacaksin amk? ha yok, eger derdin fikret kizilok dinliyorum ayagina sozlukten manita dusurmekse onu bilemem.

(bkz: genc 31 ciler rahatsiz)
(bkz: Sevda Çiçeği)
Aslında meşhur olmamak için çaba sarf eden bir adamın dinleyici kitlesinin dar olması gayet doğaldır. Her türlü duyguyu tüketen günümüz insanının bu emsalsiz insanı dinlemesi rahmetliye haksızlık olur. Lakin dinleyeninin kalbi pamuk gibidir emin olunuz (bkz: bir harmanım bu akşam)
Selam fikret Kızılok dinleyicileri, nasılsınız.
Git başka yerde ara biz Ahmet kaya Müslüm ferdi dinliyoz .
Yadsınamaz realitedir.

inceyi gören beğene çöksün.
Sene 1995 ilk çıkma teklifi edip reddedilmistim.fikret kizilok tek başına şarkısı ile ağlamıştım.
yeni nesil o marjinal sese ve yoruma tamamen fransız.
''vurulmuşum'' da olan tılsım kendi başına bir sanattır oysa!
a.arif'in hakkı da yenmez tabiki.