bugün

uludağ üniversitesi bünyesinde birbirinden sıkıcı ve de egoist pek çok doçent pek çok profesör yer almaktadır ancak onların toplam diplomaları figun hocanın yalnızca bir ders saatine denk olamaz kesinlikle. kendisi şiir ve de drama dersini stand-up havasında işlerken ayrılık acısı, ev kirası, gurbet sancısı gibi bilumum dertlerinizden kurtulmaktasınızdır. konu anlatırken araya sıkıştırdığı cuma vaazi tadındaki öğütleri de yıllar sonra bile hala hatırdadır. figun hoca' nın derslere dördüncü ya da üçüncü sınıfta giriyor olması oldukça yanlış bulduğum bir konudur. ilk yıllarda birbirinden bayık kimselerle naşır neşir olmaktansa figun hocayla uludağ' a başlamayı yeğlerim. hayata inanılmaz pozitif bakan bu insanı tanıma şerefine nail olduğum için çok mutluyum. tüm kalbimle itiraf etmeliyim ki ben de ' favorim figun hoca ' diyenlerdenim.
iyi ki böyle bir insanı tanımışım dedirten hocamızdır ve esprileri sevecenliği ile pek sevilir kendileri okulumuzda.yüzünde tebessümü eksik olmaz her seyi unutturur size dersinde.anaçtır aynı zamanda bi bakmışsınız figun hoca sizi kolunun altına almış nasihatler ediyor.bize de kısmet oldu tabi ki figun hocanın nasihatlerine nail olmak.günün birinde soğuk kış akşamında okulun önünde kimsecikler yokkene aldı bizi karşısına;gençler ne bekliyorsunuz burda,eve gitsenize derse girsenize ders çalışsanıza ... bi bakmışız kız arkadaş da dahil her konuda bişiler söyleyivermiş figun hoca.gel gelelim dersleri de çok eğlencelidir.nasıl geçtiğini anlamazsınız.bi de bakmışsınız 'kendinize iyi bakın yavrucuklarım' figun hoca gitmiş.sınavları da iyi olur figun hocanın.gözetmenlik yaptığı sınavlarda oturup öğretmen masasına kazak ördüğü de görülmüştür vakti zamanında.* Egelidir kendileri.çok tatlı konuşur Ege şivesiyle.beddua da eder arada ama öyle dertlendiresi cinsten değil.eee figun hoca bu;kısaca candır o,bizim bitanecik figun hocamızdır.ayrıca yardımı için de teşekkürler. kulakları çınlasın inşallah *
esprili,sevecen,tatlı dilli,itici üniversite hocası imajını tek başına yerle bir edebilecek bir hocadır..Diğer hocalar gibi öğrencilerine sadece lafta deger vermez bunu gösterir..her öğrencisini kendi dogurmus gibi hissetigini söyler.buna inanmak ilk başlarda zordu ama gördükçe tanıdım.
şiir inceleme derslerinin dünya tatlısıdır.

ders arasında gözlerimi kaşımam üzerine pat, adeta çemkirir gibi,

-kaşıma gözlerini çocuum aaaa, mikrop kapıcan sonra bak, hayır hep bundan oluyo mikrop kapıyosunuz, o eller kaleme değiyo, masaya değiyo, her yere değiyo, kaşıma çocuğum ellerini öyle, ay ben sizin anneniz sayılırım, bozulmuyosun di mi, e hep ananız babanız uzakta ne yapayım, uyarmak mecburiyetinde hissediyorum kendimi...

nutuğu ile beni mest etmiştir. hayır, sokakta görseniz yardımcı doçent demezsiniz, mahallede koltuk altında örgüsüyle figun teyzedir dersiniz.

ama hocalığı da ayrıdır.

en sevdiğim mottosu da, "şiir herkese göre farklı mıdır çocuklar. bok farklıdır. bi kanıtlarım, ağzınız beş karış açık kalır."
Uludağ Üniversitesi'nin güzide öğretmenlerinden bir tanesidir. Hatta en güzidesidir diyebilirim. Dersini almadan tanışma fırsatımız oldu. insanlık anlamında müthiş bir insandır. Eşi benzeri yoktur. Derslerinde imza alınmaz fakat herkes dersine gelir. Öğrencilere bir anne şevkatiyle yaklaşır. Lan anlat anlat bitmez mükemmel ötesi işte siz anlayın.

Aramızdaki konuşmalardan bir anekdot.
"Söylem dersini alıyo musun?, Yok hocam seneye alıcam. Ay yavrum benden al kimselere gitme." Canım yaaaa!
bir gün şiir dersinde yine şiire değilde günlük konuşmalara daldığımız anda birden durup "ben size bu dersi niye veriyorum? tabi ki vaaz vermek için veriyorum." demesini hala unutmam. ayrıca kendisi facebook'ta çok aktif bir hocamızdır, her dersi için bir grubu mevcuttur. "figun'un roman havası" adlı roman inceleme dersi için açtığı grubun adı her seferinde tebessüm etmeme yol açar. ha bir de otomasyonda derslerine açılan şubeleri kapış kapış gider. geçen dönem ekstra şube açılmasına rağmen topluma hizmet uygulamaları dersini ondan alamadığım için hala üzülürüm.
Türkiye'deki tüm öğretmenlere ( ben de dahil) öğretmen nasıl olunur? dersi vermelidir..