bugün

kevin costner' in, yıllar önce ölen babasının hayaletiyle karşılaşan bir çiftçi rolünde başrolde olduğu nefis film. costner' in canlandırdığı çiftçi, tarlasının üzerine bir beyzbol sahası inşaa etmesi yönünde tavsiye veren sesler duymaktadır. bir süre sese anlam veremese de, çok geçmeden inşaata başlar.

--spoiler--
sahayı inşaa edersen o gelecek.
--spoiler--
başlarda ulan çocuk filmi bu diyerek az daha izlemeyi bırakacağım harika eser. zamanla ya bu filmde bir şeyler var diyerek izlemeye devam ettim ve sonunda hiç pişman olmadım. çünkü film verdiği mesaj açısından büyük bir iş yapmıştı. kevin costner da ilk defa işe yarayan bir filmde görev yapmış sanırsam.
gelmiş geçmiç en önemli filmdir benim için..moralim bozuk olduğu zaman bende placebo etkisi yapar.. burada anlatılmaya kalkışılsa anlam ifade etmez..seyretmek lazım...insan bazen içinden duyduğu seslerin peşinden gitmeli,hayallerinin....
the godfather gibi bir film. beğenmeyene etmedik hakaret bırakmıyorlar. izlemeyene ise biraz daha ılımlı yaklaşıyorlar...
Kevin Costner'in en iyi filmidir.

Eğer bir aktöre, "Al sana 5 dakikalık rol, ustalığını konuştur" dense, sanırım ulaşabileceği maksimum performans , bu filmde Burt Lancaster'in Moonlight Graham performansı kadar olabilirdi.

Akılda kalan replikleri, ağıza bıraktığı şarap gibi tadıyla , yıllarca bıkmadan izleyebileceğiniz bir başyapıt.
kevin costner'ın başrolünde olduğu, beyzbol temalı harika bir film. karakterimiz duyduğu anormal sesler üzerine beyzbol sahası yapar. bir süre sonra buraya iyi hayaletler gelmeye başlar ve olaylar gelişir.

godfather, citizen kane gibi filmlere gönderme yapması da çok hoş olmuş.
en iyi senaryo dahil olmak uzere 3 oscar a aday olmus mukemmel bir film. amerikalilar icin beyzbol cok onemli oldugu icin onlar icin tam bir saheserdir. turkiye de metin oktay ve lefter i hali sahada izlemeye benzer. kesinlikle izlenmelidir, bir de biraz beyzbol bilginiz varsa dadindan yinmez.
how i met your mother da ne kadar mükemmel bir film olduğunu vurgulamak amacıyla isminden iki kere bahsedilmiştir.
insanın içinde umut hissi uyandıran oldukça etkileyici bir film.
izlemeyen bir şey kaybetmez. izleyen de pişman olmaz.
pencereden dışarı baktığınızı sanırken aslında dışarıda olduğunuzu son anda fark ettiğiniz film.

kevin'in oyunculuğunun belki diğer filmlerine göre zirve yaptığı söylenebilir. aması var belki.
Kevin costner'ın başrolde oynadığı bir başyapıttır. O sesi duymuşum gibi birden aklıma geldi bak, akşam geleceğim bekle beni düşler tarlası.
Benim için en güzel yönü burt lancaster'ın varlığı olan, boş bir inancın gerçeğe dönüşmesiyle ilgili çocuksu iyimserlikte bir filmdir.
Ne zaman olmayacak bir şey istesem şu ünlü repliği tekrarlarım.
--spoiler--
if you build it, they will come.
Yani
inşa edersen, gelecekler.
--spoiler--
Nihayetinde bir işe yaramaz. ama söylemesi zevkli.
Murat Murathanoğlunun en sevdiği film. fb tv de tavsiye etmişti. gerçekten güzel film.

https://www.imdb.com/title/tt0097351/?ref_=rvi_tt
Kötü posteri izleyiciyi yanıltabilecek şekilde taraslanmış fakat içerik olarak harika bir konuya sahip olan spor temalı aile filmi.
Konusu beyzbol yada spor olmasına rağmen , temeli umutlarımız ve hayaller üzerine kurulu olduğundan " bu bir spor filmidir herkese hitap etmez" demek yanlış olacaktır. Aksine herkese özellikle ana babasını sevip de kaybetmiş olanlara çok şey verecektir.
Kevin costner ın çılgın attığı filmdir.