bugün

(bkz: dunyadaki butun fasistler birlessin kampanyasi)'nın fikir babası kabul edilen nadide yazar. ss lazio takımını türkiye ligine kazandırmak için girdiği mücadele nedeniyle ırkçı bir italyan tarafından yaşamına son verilmiştir. defalarca tecavüze uğrayıp acımasız bir şekilde öldürülmeden önce son sözlerinin,

yaşasın anti komunist dayanisma olduğu söylenmektedir.
başkalarının fikirlerine, düşüncelerine saygı duymadığı için kendisine ve düşündüklerine saygı gösterilmeyen fazla heyecanlı yazar.* Düşüncelerini, düşüncelerimi bir kenara bırakıp, insan olarak "faşizmin insanlık suçu olduğunu" ve faşizmin savunulacak bir tarafının olmadığını öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Tabii bununla birlikte "che t-shirtü, levi's, converse" muhabbettini aşması ve daha çok okuması gerekiyor. Belki o zaman faşist türkeş'i bile görebilir.
#4561812 nolu entrysi ile neyi amaçladığı anlaşılmayan yazar. öncelikle odtülelerin kimseyi inandırmak gibi bir dertlerinin olduğunu düşünmemekle birlikte hala jitem adı verilen teşkilatın varlığını yadsımak nasıl bir zihinsel bunalımın ürünüdür diye düşündürten yazar.
Sözlükteki ulu-faşitu lardan bir tanesidir.
Seri eksi oy veren kişi benim. Merak etme hepsini okuyarak verdim.*
"moderasyon tarafından, kendi başlığının altına tahrik içeren entry giren bir yazara girdiği: '' çok şey bildiğini zanneden fakat hiçbir bok bilmeyen yazar'' entry sebebi ile çaylak edilmiştir. bunun sebebi polemiğe falan sebep vermek değildir. sadece takındığım tutum ve görüşümden dolayı memnun olmayan, kendi görüşünü dikte etme çabası içinde olan bir işgüzarın aldığı karardır. zaten bundan sonrada yazmak istiyeceğimi zannetmiyorum. ben yazmıyorum diye uludagsozluk kapanacak değil ya. fakat, moderatörlerin bu tutumu devam ettiği sürece, çok kan kaybedeceği bir gerçektir. sadece tek bir görüşün hüküm sürdüğü bir sözlük olmak ise amacınız, buyrun silin bütün milliyetçi yazarları, nasılsa domain hakkı sizin. karışmak gibi bir durumumuz yok. bütün gün, çıplak türbanlı, tangalı türbanlı,kafatasçı xx, faşist bilmem ne başlıklarına müdahale etmeyen moderasyonun bu yaptığı: çifte standarttır, ayıptır."
diyen yazar.
acaba bu entrysinden dolayı mı çaylak edildi diye merak ettiğim yazar. ayar vermiş olabilir. asla alınmıyorum. orda refere edilen entryyide hayatta silmem. ayar verilir, alınır sözlük burası. kendisiyle özel mesajda da ufak bir tartıştık. sorun yok. atılmasının bu entry ile alakası olduğunu pek de zannetmiyorum. küçük bir ihtimal, bundan dolayısla çaylak edildiyse eğer gereksiz olduğunu düşünmekteyim. zaten sözlükten uçmadı, kısa sürelidir bu çaylaklık. moralini bozmasın.

(bkz: takino parmino/#4560769)
Karşı olduğu sol düşünce ile ilgili bilgi sahibi olmamasından dolayı girdiği siyasi entrylerin büyük bölümünde argo ve küfür kullanan çaylak.* Bir ara kendi başlığına, kendisi için "düşüncelerine saygı gösterilmeyen yazar" yazmıştı. Farklı düşüncelere ve bu düşüncelere inanmış kişiler ile ilgili yazdığı her entrysinde argoya, küfüre başvurup devamında o kişilerden "bana saygı göstermiyorlar" diye bahsetmesi gerçelten fazlasıyla çelişkili ve komik duruyor.*
bu yaz çıkacağımız interraille italya gezisi için beni floransadaki evine davet etmiş ince yazar. gidemesem bile şimdiden teşekkürler kendisine.
duyduğu üzüntüye saygı duyulabilir. ama üzüntüsü şu entryde savurduğu tehdit için bir bahane değildir;

başı dik bir turisttir yaban ellerde... türk olmayı şeref sanmak'tan ziyade, türklüğü ile şeref duymaktadır. bolcana, sıcak sıcak selamlarımı da ilettiğimdir.*
hollanda lalesi koklayıp, koklamadığını sorduğum yazardır*.
(bkz: lale)
düz mantık uzmanı.

(bkz: #1235113)

bu fıkrayı kendisine hediye ediyorum.
siyah kumaş pantolon, siyah kösele ayakkabı ve beyaz çorap üçlüsünü kendine tarz edinmiş arabesk insan. kendisine cengiz babadan hain geceleri armağan ediyorum. *
milleti dava etmekle tehdit edip kendi illegal kişi, oluşum ve eylemlere destek veren sonra da utanmadan "biliriz bunlar bu sölükte ceza görmez" diyebilen bir insan kendisi.

(bkz: muhsin yazıcıoğlu/#4933006)

ceza görseydi ilk şutlanması gereken sendin.
(#5380885)
(bkz: iran orda)
Başbuğ alparslan türkeş hakkında yazdıklarıyla dikkatimi çeken yazar. kendisine faşist denilmesine alışmalı ama asla faşist olduğunu düşünmemeli. kimseye öyle olmadığını kanıtlamaya çalışmamalı. ''Sen ne kadar anlatırsan anlat; Senin anlattığın karşındakinin anladığı kadardır...'' diyorum ve son olarak yazar arkadaşıma ötüken yolu yokuştur şarkısını yolluyorum ... **
eiffel kulesinde barmen ile kolbastı oynamak yerine burada oynamaya niyetlenenlere cok guzel cevap vermistir. Tebrik ederim.
pizza kulesinen dünya yı seyretmek yerine, havuz başında kasap havası oynayan yazarlara çok güzel ayar vermiştir. helal olsun!
kültür abidemiz. bilgi birikim insanı. bilgi sahibi olduğu için fikir sahibidir de aynı zamanda. bu sebeple çekinmeden atar tutar. okumaz, okuduğunu anlamaya çalışmaz, bu şekilde vakit de kaybetmez. çinle savaşılacaksa gider savaşır. ancak entrylerini okumazdan evvel hepsinin başına "dikkat sığ sulardasınız" ikazı geçmesi gerekiyor.
ataları da barış için koreye gitmiş vakt i zamanında. kimin barışı içinse artık.
ayar vereceğim derken beni ayar etmiştir.

(bkz: #5536482)
güzel yazılara imza atmış yazar. içinde türk geçen bütün yazılarının altına düşünmeden imzamı çakarım.
çin'in insanlık suçundan nemalanırken kürtleri harcamayı ihmal etmeyen sempatizan.
kürtlerle alakalı bir sıkıntısı yoktur. hedefi, tarihteki en büyük düşmanımız olan çinlilerdir. rahat olunuz.
yarın sabah ilk iş çin'e savaşmaya gidecek büyük türk büyüğü.

(bkz: hep destek tam destek)
malesef ki yüksekten uçan yazar. kendisini hala orta çağda zannetmekte. arkadaşım oku adam ol diplomat ol devlette yetkili ol sonra git çinlileri her türlü zik ama böyle asarım keserim zor o biraz.

edit: bu kafayla anca tavuk kesersiniz şansınız varsa. yoksa oda kurtulur elinizden. hadi afiyet olsun.