bugün

--spoiler--
serenay bir oradasın bir burada ata'nın annesininde dediği gibi daldan dala daldan dala.
--spoiler--
bir öneri karşılığında izlediğim türk yapımı dizi.
kitabına göre bir nebze vasat ama iki tarafın da ayrı bir cazibesi var.
görsel
Serenay bu işi biliyor!
Dizi bir türk dizisi için iyidir ama kimse yabancıların standartlarında da beklemesin. Baştan senaryo klasik, fakat oyuncuların aldığı toplumsal roller biraz daha anlamlı, rollere türk dizilerine göre daha uygunlar. işte bir psikolog, bir sanatçı etik dışı hareketleri ya da sanatçı yalnızlığı açısından "mış gibi yapmak"tan fazlası. Zaten mehmet günsur ve ozan güven gibi türkiyedeki en iyi oyunculardan ikisi oynuyor.

--spoiler--

fakat yine klasik türkiye dizisinde olan omnipotent karakterler ve bu karakterlerin sırf izlenmesi için abartıldığı durumlar hala var. Gerçekçilik olarak Can manay karakteri gibi bir psikolog imkansız. Hiç bir terapiden geçmemiş( hastanede yatmak terapiden geçmek değildir), televizyon önünde terapi yapan (!) , danışanından hediye kabul eden, bu kadar tanınan, magazinlerin peşinde koştuğu, böylesine sansasyonel bir psikolog imkansız. Yani zamanın rock yıldızı ilgisi göre jacques Lacan bile, kırmızı halılarda seminer vermesine rağmen bu kadar ilgi görmedi. Ayrıca manay karakteri psikolog mu psikiyatrist mi belli değil. Bir psikolog ya da psikiyatrist bu paraları kazanabilir, fakat bu kadar popüler bir karakter olursa terapist olamaz. Terapiyle bu kadar popüler olamaz.

Diğer bir karakter olarak Duru, zaten vasat altı bir oyuncu olan seranay oynuyor. Seksi taklidi yapmaya çalışan, duygularını sanki expressionist sinemada yer alıyormuşçasına kullanan bir oyunculuk sergiliyor. Bale konusunda da pek danstan anlamasam da Bale dediğin akıcıdır, Duru'da buna uygun bir akıcılık yok. Klasik nevrozları görüyoruz kendisinde.
--spoiler--

kitabı okumadım ama kore dizilerini andırmıyor değil. Tabi ilerde ilginç bağlar kurabilir, o yüzden erken konuşmak istemiyorum ama Türk dizisi izleyecekseniz vakit kayıplarıyla uğraşmayın, bu yine aralarında izlenebilir olan.

Kamera açıları, kullanılan renk skalası çekimlerin yapıldığı mekanlar oldukça güzel. reklam konusunda ise ben böyle göstere göstere reklam yapılmasına karşıyım, Samsung reklamı mı yapacaksın, kullan minimalist bir kadraj aktör gelip nesne ile etkileşime girsin. Brekaing Bad'de bunu gördük reklam olarak olmasa bile. Zaten s8'in reklamını o şekilde yapmana ihtiyacın bile yok izlerken merak ediyorsun bu nasıl telefon diye.
(bkz: orospu duru)
9. bölümü yayınlanmış internet dizisidir.

bende izliyorum bu diziyi, kendini izlettiriyor bir şekilde, yakınlarımda olanlar izliyor, eşim izliyor, bakıyorum bazı sahnelerde bende baya baya izliyorum. öyle böyle 9 bölümdür izliyorum, kötü mü değil, çok mu iyi o da değil. Bir kere türk toplum aile birliği için uygun değil. Hayrı cinsellik bakımından demiyorum, aileler nerede? roma'ya, kafasına göre evlenmeye giden öğretmen ve öğrencisi. Yani o ortam üniversite mi değil mi anlamlandıramıyorum mesela. Şimdi duru üniversite öğrencisi mi, yoksa dışarıdan derslere katılan biri mi? üniversite olsa, öğretmen öğrenci birlikteliği bu kadar kolay mı? Bir anda ortaya çıkan araba, lüks bir villa, her yeri samsung marka son model ev eşyaları ile düzenlenmiş ev. Yani ne öğretmenisin kardeşim sen nereden geliyor bu para? Sizin ananız babanız yok mu? Gerçekten konu olsun, gidiş olsun mantık çerçevesinden bakarsanız hiç bir şekilde hiç bir parça yerine oturmuyor, ama böyle mal mal izlerseniz, öyle seranayın kalçayı görecem, bacağı görecem diye izlerseniz, hadi kızlar da mehmet günsur için izlesin, ben kendi şahsıma özge özpirinç için izliyordum ama oda konuk oyuncu arada bir giriyor işte. izletiyor dizi kendini bir şekilde işte, etrafından duyuyorsun, nette karşına çıkıyor, iyi reklam yapıyor, küfür serbest, içki, sigara bunları özlemekte var bir kenarda, serbestlik insanın doğasında var. Şimdi ben izliyorum ama yargılıyorum, orası burası olmamış diyorum ama kötü diyemiyorum, çünkü ben bu diziyi izliyorum kötü olsa izlemem ki, merak ediyorum sonra ne olacak diye.. ama bunun tersi insanlar da var, 9 bölüm izlemiş kötü diyor, o zaman izleme, ne diye izliyorsun, demek ki kötü değil işte. Kötü olan yemeği yer misin? Çok aç olman lazım survivor filan olman lazım. Yemek kötüyse bırakırsın başka bir şey yersin, başka bir şey izle. Hemde sen tercihen izliyorsun bunu, internet açıyorsun, tıklıyorsun filan, televizyonda da değil, yani izlemek istersen sadece kendi rızanla istersin.

Söylemek istediğim bir nokta da reklam olayı, gerçekten aşırıya kaçırdıkları oluyor, mesela durunun kahvaltısı berbat bir reklam oldu. Ama diğer yerleştirmeler bana çok itici gelmiyor. Onu da şöyle açıklayayım, ben tv önünde 15 dk.lık reklam arası yerine 5-10 sn arası görsel reklamı tercih ederim dedim kendi kendime, aslında 1 saatlik diziyi, reklam arasında 2 saatte izlemeye çalışmak yerine, böyle ufak ufak kafamıza vurup kaldırmayı daha kabul edebilir şekilde izliyorum.

Özet olarak izleyin ama çokta şey yapmayın, ellerinden öpülesi anne babalarınızla da izlemeyin.
Bu diziyi izleyen mallar beni donuzlasın.

Tanim:saçma sapan bir dizi.
Sosyal hayatta cinsel durtulerini bastirip dizide kendi bulmaya calisanlarin dizisi.
alagabak:Deniz
izlerken sürekli yav bunlar bu kadar parayı nereden buluyorlar, bu eşyaları nasıl aldılar, bu evin kirasını kim ödüyor? diye düşündüğüm dizi. birde gözümüze soka soka samsung reklamı yapmalarından öyk geldi artık.
birçok arkadaşın da yukarıda dediği gibi hiçbir şekilde birleşmeyen parçalar çok fazla mevcut dizide.
ama izlettiriyor mu, izlettiriyor işte. ben zaten ayran gönüllü bir insanım. 6. bölüme kadar izledim galiba, devamını izler miyim bilmiyorum. kafamda arka planda lan nasıl yaa soruları dönerken odaklanamıyorum pek haliyle.
başarılı türk dizisi.. ama "türk" dizisi..

hikaye yavaş ilerliyor, arasıra çok alaturkaya bağlayabiliyor, benim gibi yabancı dizi severlerin bir anda ilgisini kaybedebiliyor bu yüzden de..

ozan güven'in efsane oyunculuğu olmasa çok da izlenebilecek bir dizi de değil diğer yandan.. tabii görüntü yönetmenini de tebrik etmek lazım; çekim kalitesi, color correction, kadraj vs. çok başarılı bir yerli dizi olarak..
son zamanlarda sosyal medyada konuşulan dizidir.

merak edip izleyemedim, dizi hakkında bilgim yok.
müziğini yapan cem öget liseden sınıf arkadaşımdır. yoksa ben dizi filan izlemem; genelde belgesel * .
Güzel dizidir. Tavsiye ederim. izlerken sıkılmazsınız. Ayrıca süresinin 1 saat olması diziyi daha akıcı yapmıştır.
Batılı tarzda yaşama isteklerini bir şeyler izleyerek tatmin etmek isteyenlerin izlediği internet dizisi. Merak edip izledim. Psikolojiye dair bir şey yok. Her şey çok yüzeysel.
Hiç izlemedim çok methetiyorlar.
internet dizisi.

Bomboş entrylerin girildiğini gördükçe "adamlar kendilerinden söz ettiriyor" düşüncesi oluşturmadı değil bende. Sevgili gençler kusura bakmayın, interaktif diziler arasında ilk ve en ciddi iştir fi. Adamlar yapmış, sen de anca boş boş konuş. Neden? Çünkü sen herkesten akıllısın. Hepimizdrn marjinal hepimizden geniş ufuklusun. Ulan adamlar senin gibi danteller tv izlemiyor diye internetten yayın yapıyor sen hala bik bik konuşuyorsun. "Türk dizileri gereksiz uzun" dedin adamlar bir saatlik dizi yaptı. Hayır neyin tatavasını yapıyorsun hala. izleme pezevenk. Bi de bu çok reklam var meselesi konuşuluyor. Güzelim adamlar amme hizmeti yapmıyor bırak da kazansınlar. Anadolu insanının handikapı da budur. Milletin cebindekini hesaplamak. Neyse fazla konuşamayacağım müsafir gelcek. Hepinizi çk öptm.

Edit: yani devam etmeyeyim diyorum bana yine yazdırıyorsunuz. Freud'den bukowski'den dem vuran saygıdeğer sözlük yazarları: psikanalizm üzerine ihtisas yapmış gbi konuşmayın. Hayır dizinin yapımcısı konumundaymışım gibi konuşuyor olabilirim; fakat mesele o değil mesele sizin yersiz, gereksiz saçma ve bir o kadar da aptalca entel pozlarınız.
uzun metraj * reklamı. *
Bayaga sacma ve gercek dısı. En azından bizim olaganımızın dısında.
Ama yeni bölüm cıksa da izlesek.
Daha hiç izlemedim. Kayıp mı?
yiyişmelerin ayyuka çıktığı dizi.
ozan güven'in savunması da ilginç "bizi eleştirenler sanki sevişmeden çoğalıyor"
bu arkadaş sanırım çoğalma amaçlı sevişiyor dizide.
artık kim kime atlar kim kimi yalar, o sizin bileceğiniz iş. ama sonra çıkıp da "bu halk bizi anlamıyor. halka inemiyoruz" diye zırlamayın.
bizim insanımıza bir şey anlatmak istiyorsan sex içerikli dizi yapacaksın. 2 sex sahnesiyle hepsi sanat estetikçisi oldu.
herkesin dilinden düşmeyen, böyle olunca da inatla izlemeyeceğim dizi. bitsin öyle bakarım.
Çok fazla cinsel seks barındırdığı söylenen dizi. Henüz izlemedim. Çok şey kaybettim mi acaba?
izlemediğim dizi.