bugün

dinler arası diyalogun başlamaya başlamasında onemli rol oynayan kişi.*
unification church'ün büyük takipçisi.
"din" ile ilgilenen biri.
cumhuriyet tarihi boyunca en büyük halk kitlesini arkasında toplamayı başarmış insandır. türk milliyetçisidir. dünyanın dört bir yanında türkçe konuşturmuş, istiklal marşı okutmuştur. tek mesele iktidar oynu olan ülkemde kıskançlıktan dolayı hazmedilememiştir kendisi. koskoca vakıf olduklarını zanneden kuruluşlar bir tane bile okulu yapıp bitiremezken yurt içinde ve de dışında yüzlerce okul yapmayı başarmış kişidir ayrıca.

Edit: Binlerce yillik Turk tarihin en buyuk haini, Turkiye Cumhuriyeti Devletinin bekasinin ve huzurunun en buyuk dusmanidir. 10 yil once yazdiklarim icin once Allahtan sonra aziz milletten ozur diliyorum.
fem dersanelerinin sahibidir.
yaptirdigi her okul, isledigi her sevap(!), verdigi her demec kesinlikle ulkenin butunlugunu saglama ve gelismesi amaclidir, asla bir art niyet icermez. ayrica, (bkz: aglayarak prim yapmak)
(bkz: bir vatanı sevmek idi suçumuz)
kendi halinde bir vaizken bir anda parlayan, ağlayan, ağlatan, bu günlerde adının sürekli cia le anılmasını benim de ilginç bulduğum eski vaiz, yeni tarikat lideri.
tarikatıyla beraber ne yaptığı bellidir.rusya da okulları kapatılmıştır şu sıralar.aynı zeka dolu yaptırımı bizimkilerin de uygulamasını dilemekteyim zira bu adamın yaptığı okul ya da dershane türü yerlere adımını atan buraların neden yapılmış olduğunu anlar!parasız çocukları okutup kendi görüşüne bağlar bu adam,zehirler insanı.yaptıklarıyla ülkeyi kaosa sürükleyen atatürk düşmanı nurcu nun sözlükteki karşılığıdır...bunca parayı da amerika dan sağladığı iddia edilir...hakkındaki davalar devam etmektedir.
hakan şükür'ün çok sevdiği bir kimse olsa gerek.
pasinlerin korucuk köyünden olan kişi.
hayatını anlatan belgeselde cem karaca nın hakkında "ben insan fikrini ve gerçek sol düşünceyi hocaefendide gördüm" dediği biri.
soru işaretleri bütünüdür...gördüğüm incelediğim kadarıyla insanların alim yakıştırması bu adama bi kaç gömlek büyük geliyor...bir vaiz bu kadaar insanı nasıl peşine takıyor...bir cemaat oluşturuyor oluşturmakla kalmayıp cemaate bir misyon yüklüyor ve bir anayasa oluşturuluyor...anayasanın da birinci maddesi hocaefendiye yüzdeyüz sadaakat...cemaat üyelerine bakıyorsun dini anlamda topluma faydalı olmaya çalışıyorlar çok güzel!şu dejenere toplumun bu tip öz verili insanlara ihtiyacı var...ama dinden bahsederken peygamber efendimizden yani kuran ı kerimin yaşama yansıması,allahın resulundan onun sunnetlerınden, hadislerinden bir kez bahsediliyorsa hocaefendinin yaptığı ve ettiklerinden 10 kez bahsediliyor...nedir bu adamı bu kadar yüceltme çabası...adama sorarlar!!!din hocaefendiyi anlatarak mı tebliğ edilir;peygamber efendimiz ve onun güzel ahlakını sünnetlerini anlatarak mı?...
önyargıyla bakan insanların tanıyamadığı kişidir kendisi alim kelimesinin yaşayan karşılığıdır..eğer söyledikleri düşünülecek olursa ilim adına ne kadar ileri gittiği görülecektir..ayrıca ülkeyi satmakla suçlayanlar onun açtığı okullar sayesinde istiklal marşımızın dünyanın her bucağında okunduğunu untmamalıdırlar..insanları kandırması söz konusu değildir çünkü bir çıkarı yoktur..tek düşüncesi islamın gür sesini dünyanın her yerine duyurmaktır..yurt dışında açtığı okullar herkes tarafından beğenilmektedir tek beğenmeyen bizim ülkemizdeki bazı kişilerdir ki onları anlamak mümkün değildir..
allah adina seriat devleti kurmak eger iyi bir seyse,eger iyi bir seyse allah adina insanlarin cebindeki parayla yandaşlarının çıkarlarını korumak,eger iyi bir seyse gencecik beyinleri yikamak,eger iyi bir seyse aydin insanlarin onunu kesmek iyi seyler yapmaktadir bu cemaatin gülü ... bir gun hesabini verecek diye umuyordum,basimizda ampul varken biraz zor gibi gozukuyor...

ayrıca bu adem torunu oldugunde on milyon insan sokaklarda aglayacaktir. bu insanlarin 5 milyonunun 10 kasim da ici sizlamamaktadir. geri kalan 5 milyonu da rant kapilari gitti diye uzuleceklerdir. simdi af da cikti bu beyefendi icin.kendisi apo'nun islerini dipten ve derinden halleden halidir. deniz gezmis'i asanlar bu adami 1500 katlı bir binanın tepesinden bırakmalı düştüğünde açılan çukura da asit dökmelidir. bence. aa unuttum,onu asanlar zaten bu zihniyetteydi. turkiye'nin yonetimindeki cogu insanin oldugu gibi...

(Birileri yukarıda söylediğimi Deniz'i asanlardan medet ummak olduğunu söyledi! Ey ahali burada açık tariz vardır,anlamayanlar da anlamayıversin)

turkce siir okutmakla bitmiyor is.Once sen medyanin karsisina gecip yasak olan bir is yaptigini itiraf et bakalim. tarikatin var senin ve bu ulkede sayginlik goruyorsun. t.c'nin asil ilkelerinden biri olan laiklikle bagdasmayan hallerde kendisi. solculara anarsik diyen zihniyetteki arkadaslarimiza sevgilerimi sunuyorum.
bir donemler red altert 2 oynardim. yuri's revenge modunda bir makine vardi. o makineye girenler yuri'nin usaklari olarak geri donerlerdi. kucuk fettullah'in da bu isi gerceklestiren (bkz: zaman) (bkz: fem) (bkz: yesilirmak) gibi bir cok makinesi var. bugun turkiye'nin tek yatili sistemine sahip olan dershanesine giden ulkucu arkadaslarimin cogunun cemaat adami olarak cikmasi da zaten bu yatili dershanelerin ne amacla kullanildigini ortaya koyuyor. kendisi yaptigi guzel planla ulkemize donmeyi de basarmistir. bu ulke nazim'i surdu,bu ulke yilmaz guney'e cektirmedigini birakmadi ama fettullah'i iktidar araciligiyla bagrina basiyor. eminim ki ataturk'un cumhuriyeti emanet armagan ettigi turk ordusu ve turk gencligi curumus ve kokusmus bagirsaklari soker bu ve bunun gibi hoca efendilerı en yakin zamanda temizler. zaten bunun en acik gostergesi de 18 mayis'ta anitkabirde olusan 150.000 kisilik kalabalikti. devaminin gelmesi dilegiyle..

pılını pırtını toplayıp gitmiştir,çağdaş türkiye'ye dönmemesini diliyorum.
cemaatindekileri de yanına almasını ve türkiye'yi araplara değil gerçekten türk olanlara bırakmasını diliyorum.

p.s:

bu entry 15 kere düzeltilerek canlandırılmış,kuş gibi kalmıştır.
ne olduğu milli güvenlik derslerinde anlatılan kişi.
amerika'da pensilvanya da cia korumasında bir çiftlikte yaşamaktadır. evden dışarı çıkmadığı söylenmektedir. önceleri hakkındaki davalar yüzünden dönmediği söylenmekteydi davalar düştükten sonra milyonda bir görülen hastalık ve tedavisi sadece amerikada oldu. ingiliz başkonsolosluğundan, ingiliz kültürünü yaydığı tanıttığı için ödül almıştır. kitabı olan tek tarikatın lideridir. sohbet kasetleri vardır. şiir yazar bir de albümü vardır.amerikanın istediği, ılımlı islam politikasını oturtmaya çalışmaktadır. papanın 21 büyük adamından biridir 19 unun ismi açıklanmıştır yalnız 2 tanesinin ki yoktur ve yaptığı tarifler fethullah gülen e uymaktadır. seveni çoktur sevmeyeni daha da çok.
(bkz: aşmış insanlar)*
10 yaşında Kuran-ı kerim'i hatim etmiştir.

kim ekşiledi: aq, ben mi okuttum adamı? ben dedim ona git hatip ol. ben mi dedim git hacı ol hoca ol. inna sabirin.
ona hem hoca diyen,bir de çekinmeden ardına efendiyi ekleyen şahsiyetler var oldukça,var olmaya devam edecek rejim karşıtıdır.Açtığı okullar ve özel kurumlarla gençlerin beynini yıkamaya çalışmakta ve ne yazık ülkedeki siyasi kavgalar nedeniyle bu faaliyetleri göz ardı(!) edilmektedir.Sonuç:Bu okullarda yetişen ve ya o kusumlardan maddi destek gören,Gerçekten de beyni yıkanmış,aydınlığa kavuşturulmaları zaruri bir avuç insan!
bu olay aynen arkadaşımın yaşadığı olaydır:

arkadaşım lise sonda fem dersanesinin beşiktaş şubesine yazıldı.orada ilk gittiği gün tek bir başı açık kız göremeyince şaşırdı.daha sonra sınıfa çıktığında kıza garip garip bakan öğretmenlerle karşılaştı.sonrasında kızlar biz burada böyle dolaşmayız,kendini bize uydurursan senin için daha hayırlı olur diyen birkaç kız öğrenciyle takışmış.işin garibi bu kızların çoğu dersten sonra erkek arkadaşlarıyla buluşup açık hale geliyorlarmış.arkadaşım burada 1 ay kaldıktan sonra ben böyle bir yerde kalamam diyip kavram dersanesinin beşiktaş şubesine geçmiştir.(bu olay 2002 yılında oldu.değişmiş olabilir.)bu örnekten yola çıkarak amaçlarının pek iyi niyetli olmadığını düşünmekteyim.bu kursun sahibi fetullah gülen değil midir?amaçları bu kadar iyiyse neden bu insanlar gizliden bütün mevkilerin ele geçirilmesinden bahsetmiştir?neden ingilizce eğitim?o kadar okul kurmuşsun önce türkçe öğretsene.
SON ZAMNALARDA KANALTURK SAYESiNDE GERÇEK YUZUNU GORDUGUMUZ AMA ARTIK GERi DONDURULEMEYECEK YADA DURDURULAMAYACAK GUCTE OLAN KiŞi
edit:yılgınlık gostermek yenilmektir,hiçbir sey belli değil,türk genci yarınlara umutla bakmalı
green card'a başvuran yılmaz türk ve türkiye savunucusu...
(bkz: yersen)

http://www.internethaber....26&uniq_id=1153987912
Bu adamın kitaplarında ve kasetlerinde Atatürke ve laik cumhuriyete yaptığı küfür edercesine soylemleri bi takım cahil insanlar http://www.belgenet.com dan f.gülen hakkında iddianame ye girip belgeleriyle görebilirler.Ayrıca Bu iddianamede yazan belgelere rağmen beraat etmeside akp nin yasa değişikliği yapması sonucudur.
kendini bilmez insanların; korkudan türkiye ye gelemiyor hede hodo diyerek suçladığı saygıdeğer insan...
(bkz: ogren de gel)
kotuleyenlere edit: hangi akla hizmeten kotulenmis bu entry anlamadım. beyler emege saygı repleri unutmayalım *
çok büyük tiyatrocu. bir anda güler bir anda ağlar, hitabet yeteneği de falan yoktur. yarı arapça yarı farsça birazda fransızca katar karıştırır. anlamdığını bir şey sanan halkımızda "ulan adama bak ne güzel konuşuyo bea" tepkisini verir. milletimiz zaten hep bu yolla uyutulmuştur. bazı güçlerin * yarattığı, yarı tanrı moduna sokulmuş, tek bir lafı ile piyasada 7 milyar dolar oynatabilen, sorgulamaktan bihaber insaları yetiştiren, amerikan casusu olduğuna inandığım, bir darül harp lafı ile kendi cemaatini dahi aptal yerine koyan, deccal dediği amerikanın koynunda yaşayan, tarafından korunan, cia ile işbirliği içinde olduğu belgeler ile kanıtlanan, yasa dışı örgütlerinin arkasına devlet desteği almış, dış mihrakların belkide türkiye üzerindeki en tehlikeli oyunu olan, amerikanın bize önce yıkıp sonra getirmeyi planladığı ve şu an zaten elimizde bulunan demokrasi ve cumhuriyetin en büyük düşmanı, en önemlisi amerika adına çalışmıyor olsa dünyadaki en büyük müslüman cemaatlerinden birinin lideri olarak * o topraklarda bir dakika bile tutulmayacağı bilinen ve bu gerçeklere rağmen sırf kişisel çıkarlar uğruna korunan kollanan adam.
postmodern müslüman. hamasi edebiyat seven yurdum müslüman-milli potansiyelini dünya çapında yönlendiren, değerlendiren zat.
kendisi aleyhinde konusan nurettin veren piyasadan silinmiştir,halkla tek bagı olan internet siteside cokertilmiştir,oldumu kaldımı allah bilir.kendisi hakkında dava acacak olan necib hablemitogluda hayatla ilişkisi tamamen kesilenler arasında (bkz: faili belli faili meçhuller).
tarikatının 5 milyar doların üstünde bir fona hükmettiği söylenmektedir. Darbeci paşa kenan evren'in, turgut özal'ın, türkeş'in ahbabıdır bu adam. Müslümanlığı yüceltir konuşmalarında ama yüzlerce müslümanı bombalayan, son 5 yılda 180 bin müslümanı dolaylı ya da direk katleden abd'nin himayesinde bir villada keyfini sürer.Bu ne yaman çelişkidir?
laikliğin simgesi olarak gördüğü için hayatının hiçbir döneminde kravat takmamış cemaat lideri... hiçbir konuşmasında laik türk devleti ibaresi olmayan zat-ı muhterem.
çok iyi bir hatiptir.

http://www.youtube.com/watch?v=N2ZuDyMNHVo
tv de ne zaman görsem ağlayan soyadı ile tezat kişilik.
(#716269) entry içindeki entry. *
asteğmenlik yaptığım yerde sevdiğim bir asker olan çocuktan dinlediğim kadarıyla:

islami bir gazetede yazan en önemli yazarlardan birini, kendisinin yaptığı yolsuzlukları ve yediği rüşvetleri öğrendiği için gazeteden kovan ve tehdit eden, o çevreden dışlayan ve beş parasız bırakan adam.
Askerdeki çocuk kim miydi? tehdit edilen adamın oğlu.
(bkz: hizmetci)
devlet kadrolarında çok önemli mevkilere okullarından yetişmiş kişileri taşımayı başarmış Nurculuğu yaymaya çalışan laiklik ve cumhuriyet düşmanı.
yaptıkları saymakla bitmeyen şahsiyettir...
bediuzzaman said nursi'nin kitaplarını az da olsa günümüz türkçesine çevirip bir ton kitap yazan hoca...
fakir öğrencilere kalacak yer bulma maksadıyla cemaatini kurar...
eğitim yolunu seçmiştir, bu gün osym nin daha zor soru sormasına sebebiyet veren dersaneler ve okulların kurulduğu cemaatin efendisi...
cemaati yardımlarla kurduğu eğitim kurumlarından iyi para çıkarıp bugün bir çok farklı sektörde at koşturan şirketler kurmuştur...
amerika'dan cemaati(şirketler) yöneten ceo' dur artık...
çok muhterem biri, sulugözlü. saygıyla eğilirler karşısında.

peygamber gibi maşallah. allah sahibine yemyeşil dolarlarla bağışlasın.
cık cık cık cık dediğim, kendisinin abd de her saniyesinin izletilmesinin sebebinin artık kendi alleri ile biraz güçlü bir konum yarattıklarını bilmelerindendir ki yeni bir taliban ve el kaide çıkartmayalım demek için olduğu apaçık ortada olan şahıs.
taliban ve el kaide de ona bakarsanız abd elemanı olmalarına rağmen bşraz güçlenince dozu kaçırıp sınırdan bi güzel kendi gelirlerini elde edicek sınır ticareti ve illegal ve ilabd silahlanmalarından dolayı zılgıtı yemiş kuruluşlar örgütlerdir.
her saniye değil her salise yanında bir tane adam dursun beni nasıl tatmin edicek dediğim şahıs. Neden abd diye sorup sorup kafayı yediğim şahsiyet. neden endonezya değil, neden mısır değil sonuçta abd nin orda da kontrolü had safhada ama neden sonra minare yok cami yok diye ağlamar diye soruşturduğum kafamı parçalamak anında olduğum sorunsalların öznei şahsiyet.

"beraat etti(rildi) kendileri ülkeye geri dönebilmek için, kendi eski öğrencileri tarafından" deniliyor.

önerme:
iran rusya güdümlü bir ülke idi zamanında. kendileri ordu tarafından halk içinde çıkan oluşumları bastırıyordular. ama nedense birileri pek istemiyordu kendisinin rusya nın yanında olmasını. ne mi oldu? bir lider çıktı tarikat seyhi, bu şeyh gitti, deyim yerindeyse ordu tarafından abd ye sürdürüldü. belki çoğu insan buralara kadar bilirler. sonrasını duyan var mı?
Bu zat kalkar abd den gelir ülkeye orduya karşı güzeeeeeeeeelcenek bir sivil hareket başlatır, nasılsa da halkın elinde ak47 ler envayi çeşit konvansiyonel silahlar geziniyordur ve ordu yenilir sonunda iran islam devleti kurulur. bu zat'ın ismini hala daha kimse bilmiyor, ama kendisini humeyni olarak tanıtır kendileri.

önerme 2:
ne gerek var ki anlayan analdı ben daha niye yazıyorum ki. yazsam da ne değişecek, ben hala burda öğrenci şartlarında yaşamak için ayda en fazla asgari ücretle yaşamımı sürdürmeye çalışırken oralarda uzak diyarlarda insanlar mükemmel hayatlarına devam edip ara sıra ortaya çıkıp ağlayıp sızlayıp yine paraları toplayıp robin huud olduğunu insanlara inandıracak ama nedense ben de müslüman olmama rağmen bu robin huud'dan gayri kalıcam, neden? çünkü kendi görüşlerini benimsemiyorum, çünkü benim müslüman olmam yatmiyor! inanamıyorum, müslümanlıkta ayrım varmış!!!!!! müslüman olmakla müslüman olmak varmış, offfffff ne salağım ben de yaaa!
ama bu robin huud'da biraz daha eli açık olsa, müslümanız diyoruz, mabet yerlerimize saldırılar oluyor fakat nedense hala ses yok robin'den,
müslümanları doğmadan kesiyorlar, ama ses yok onlardan, inanmıyorum onların farkı ne?
Ben depremi yaşarken neredeydi onca robin huuud, ben mağdurken insanları ölürken seyrederken bu robin huud neredeydi sorarım ben size? açıkcası ben bir tane yardım eden insan görmedim etrafımda, ezilen ezildi giden gitti
(bkz: 17 ağustos 1999)
ama bir tsunami de hemen oraya bir okul açıldı, peki neden? ordaki insanlara da dinimizi taşıyıp türk bayrağını dalgalandırmak için mi?
he yani onları taşımak biz ölürken sırtımızın sıvazlanmamasında onları haklı çıkartır. hmmm peki yani hiç mi asya odaklı bir okulda açıp oralara iyice yayılmak yoktu akıllarında acaba?
cık yoktu.
yapmayım bu entry i okuyan ve bilgilenmek isteyen sevgili okur
bu entry den alabileceğiniz en büyük bilgi fazla iyi niyetli olmamanız gerektiğidir.**
"gülen adam" da denir kendisine ama gülmenin hiç yakışmadığı yoz insan.
nihat genç in yorumu için;
http://www.karakutu.com/tv/nihat5.htm
kendisini tanıtan en iyi videolardan birisini izlemek için buyrun;

http://www.youtube.com/watch?v=x7ZzCp4eBVU
"Allahım beni insan gibi bir insan et" duasında bulunan mütevazı adam.
cüppeli ahmet hocadan daha mütavezi yaşayan, dünyanın her yerini yatla katla gezmek yerine dünyanın her yerine okul açılmasını tercih eden, kimileri tarafından çok sevilen, kimileri tarafından hiç sevilmeyen, cüppeli ahmet hoca yerine tercih edilebilecek kisi.
okulları,yurtları,
dershaneleri,hastaneleriyle
almanya'dan abd'ye yatırımlar yapan,
devletin duyarlı birim ve bireylerini ele geçirmiş,
(her nekadar elit-aydın geçinen,
yazarlıktan nasibini almamış köşe yazarlarımız
cümle içinde kullanmaya tırsıp;
bunu bir anti-algı durumuna getirseler de gerçek)
CIA kontrolündeki tarikat şeyhi..
Kendisini rejim bekçisi zannedenlerin boş zamanlarında hobi olarak saldırdığı mümtaz şahsiyet.*
keşke hiç böyle işlere bulaşmasaydı da hep imam olarak kalsaydı, eskisi gibi vaazlar verseydi dediğim zat.
yakın zamanda (bkz: fasıldan fasıla) serisindeki beşinci kitabını çıkaracak.
35 yıl boyunca kendisinin sağ kolu olduğunu iddia eden 'nurettin veren' isimli şahıs tarafından, bütün kirli çamaşırları bir bir ortaya dökülen mahzun bakışlı fukara kenesi.
1998 yılı başında genelkurmay tarafından bu kişi hakkında şöyle bir rapor hazırlanmış.

fethullah gülen in bugün hükmettiği güç.

"Yurtiçinde, 85 vakif, 18 dernek, 89 özel okul, 207 sirket, 373 dersane, yaklasik 500 ögrenci yurdu ve biri ingilizce yayinlanan 14 dergi, 15 ülkede yayinlanan 300 bin tirajli Zaman gazetesi, ulusal düzeyde yayin yapan 2 radyo ve uluslararasi yayin yapan Samanyolu televizyonu; Yurtdisinda, 6 üniversite ve yüksekokul, 236 lise, 2 ilkokul, 8 dil ve bilgisayar merkezi, 6 üniversiteye hazirlik kursu ve 21 ögrenci yurdu olmak üzere toplam 279 egitim kurulusu" bulunmaktadir.

Gülen'in müritlerinin sahip oldugu 300'e yakin sirketle 600 trilyon liraya hükmettigi hesaplaniyor. Yurtdisindaki okullarinin yillik gideri ise, Fethullahçilar tarafindan 1.5 milyar dolar oldugu açiklandi. 1986 yilinda, Özal tarafindan giyabi tutululuktan kurtarilan Gülen'in 12 yilda bu kadar büyük bir güce ulasmasinin izahi da uluslararasi baglantisidir.