bugün

ulusalcılığı dışında kral adamdır...aynı zamanda arkadaşımla aynı soyadı paylaştığından,arkadaşımın doya doya baba demek istediği insan.profesör.öğetim üyesi

sınavlarında not açıktır
biraz fazla bol keseden atıyor hissi veren, sempatik, öğrenci dostu profesör.
öğrenci dostu hocamızdır bütün okul çok severiz kendisini, sınavlarında notların açık olması da ayrı bir güzelliktir.
yıldız teknik üniversitesi sbui bölümüne devletler hukuku dersi veriyor gibi görünen fakat 2 dönemdir hiç uğramamış olan profesördür.
marmara hukuk'un en babacan en karizma hocasıdır.öğrenci dostu olmasıyla bilinir.jean reno'ya da acayip benzer.
Facebook sitesine göre milliyetçi bir köşe yazarı olan Oben Özaydın'ın yazılarının hayranıdır.
marmara hukuka girdiğim ilk sene bizlere "hukuçuluğun ilk kuralının insanı ve ülkesini sevmek" olduğunu söyleyen değerli kişiliktir.
Şu anda Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'ndeki görevini de bırakmış olan ve hep öğrencinin yanında yer alan müthiş insan.
ekşisözlük entry'lerini kendisine sesli okuduğumda gözleri dolarak, "babam öldüğünde dahi ağlamadım. öğrencilerimin bu söyledikleri beni çok duygulandırıyor. özür dilerim seni de üzdüm" diyerek, o an hayatımın en kutsal insanı olan ve "hayatının en unutamadığın anı nedir?" sorusuna artık bir cevap bulduğum, insan değil, başka bir şey olan değerli hocam...

karşınızdakini onun gibi birisinin varlığına inandırmanız çok zordur. inandırana kadar karşınızdakinin çeşitli manalar içeren bakışlarına maruz kalırsınız. Abarttığınızı, duygusal değerlendirdiğinizi, daha öğrenecek çok şeyiniz olduğunu ima eden bakışlar... Bu nedenlerle Ferit Hakan Baykal'ı anlatması imkansızdır, tanıyanlar şanslıdır...

Onun siyasi görüşleri benim için manasızdır. O bir hümanisttir. Karşılıksız sever. bunu test etmenin en güzel yolu, elindeki herhangi bir şeyi istemektir. Arabasını, evinin anahtarını, ne bileyim işte yardan gayrı neyi varsa her şeyini... bunlar insan olmadığına dair büyük veridir. suistimale çok açıktır...

Doktorların teşhis koyamadıkları bir sağlık problemi yaşamaktadır. Zekasının sınırları olmadığına inandığım Ferit Hakan Baykal'ın, bu hastalığı kendi beyninin yarattığına dair ciddi şüphelerim vardır.
ogrencisi olması şart değil, Yanına yaklaşan herhangi birinin onun mükemmel bir insan olduğu elektriği ile çarpılacağı garanti olan saygıdeğer kişilik.
10.09.2016 tarihinde hayata veda etmiştir. Cenazesi Marmamara Üniversitesi ilahiyat Fakültesi camiinde düzenlenen cenaze töreni sonrasında, Kanlıca mezarlığında toprağa verilmiştir.

Bayramın ilk gününe denk gelen bu cenaze töreninde kendisini sevenleri yalnız bırakmamıştır.
çok kıymetli , çok milliyetçi bir insandı . allah rahmet eylesin .

Prof.Dr. Ferit Hakan BAYKAL, Marmara Üniversitesi

https://www.youtube.com/w...amp;ab_channel=btpantalya