bugün

flu ile beni benden almış olan adam. neler neler ya.. bayıldım. süper olmuş şarkılar. pis kronik mutsuz seni..
şarap gibi adamdır kendileri.
sözlükte seveni çok olan sanatçıdır...çok mutluyum!
Bir gün ölürsem hiç istemeden
Ben bir ağacın altında
Ama denizi de görsün
Bırakın
Ellerimi iki yana uzatın
Hiç tatmadığım bir şeylere sarılacakmışım gibi
Üstümde hiçbir şey bırakmayın
Ben hiç çıplak kalmadım ki
Sevdiğim kadın başucumda
Saçlarımı okşasın
Uçan kuşlarıma.
Sahte dostlarıma serbest
Ama annem ne olur ağlamasın
Özler mi rüzgar saçlarımı okşamayı
Söyleyin geri getirsin rüzgar gözyaşlarımı
Ölürsem

Şimdi gel de bu adama modern çağın ozanı deme. yüreğine, yaşanmışlıklarına, acılarına sağlık ki bizle bunları paylaşıyorsun.
çok sevdiğimiz beşiktaşlı abimiz. güzel insan. on numara şarkıcı. evet.
türk müziğinin en tırt adamlarından birisi.

ya abiciğim, çocukluğumuzdan beri gözler önündesin, her sene şenliklere oraya buraya konsere gidiyorsun, az güncelle be kendini. hala, "bir kuş konsa badi parmağıma.", "bu hayat bilgisi ne ağır dersmiş hoca?" gibi sözlere sahip şarkılarla milleti coşturacağını sanıyorsun.

küçükken dinliyorduk eyvallah da, abi her sene şenliğine geldiğin okulda, hep aynı şarkılar seslendirmeye bıkmadın mı? güzel eserlerle gelsene bize?

3 yıldır okuduğum okula, 2 defa geldi bu adam. ben gidene dek de, birkaç kez daha gelir herhalde. artık millet; "feridun mu?", "abi seneye gelir o zaten o zaman dinlerim" demeye başladı.

hala biz bebekken taktığı o absürd gözlük be abiciğim. çıkar onu bir ara ya. of!

sıkıldı insanlar hep aynı, eski şarkılarından. ya sanıyor ki sürekli şenliklere çağrılmasının başarısından dolayı olduğunu mu? adamı joker olarak görüyorlar. üç gün şenlik düzenlenecekse, birisi de bu oluyor. kontenjan doluyor işte.
an itibariyle gezi parkına doğru yola çıkmış büyük sanatçı. Atatürk sevgisi ile bilinen en iyi adamlardan birisi.

ve son attığı tweeti:

--spoiler--
Bekle beni Gezi parkı ..geliyor en düz ağacın.
--spoiler--
Sevilendir. Seneler gecer sarkilarinin derinliği azalmaz.
özellikle aşık olan herkes bu adamı dinlerken kendinden bir acı bulur. geçen yıl konserine birlikte gideceğim kız beni ektiği için ve o kızın yeri bende apayrı olduğu için bana göre biraz da istenmeyen adam olduğumun şahidi gibi bir şey.
kalitedir, kıymetini bilenlere.
bir insanın her şarkısı derin anlamlar içerebilir mi? bu insan fd'yse şüphesiz içerir. hele ki o ses tonu yok mu? gözleri buğulandırır gülümseterek ağlatır...
şarkı sözü yazar gibi futbol yorumu yapan hemşerim olan sanatçı.
şarkı mı söylüyor ruhumu mu ele mi geçiriyor anlayamadığım en has sanatçılardandır .
Adamın hasıdır.
şarkılarla hayatı öğreten adamdır. kelimelerle oynamasına tapılasıdır. hep yazsın, söylesin, biz dinleyelim.
Nilufer`le yaptigi son dueti tekrar tekrar dinlenilesi guzel insan. (bkz: kavak yelleri)
hayat bilgisi dizisiyle beraber şarkılarını küçük yaşta dinlemeye başladığım adam. ilk aşkım. besteleriyle, kişiliğiyle, sesiyle beni her zaman kendine hayran bırakan kişi.
entel kuntel takılarak karı kız işlerinden ekmek yemeye çalışan akıllı bir kardeşimizdir kendisi. 5. yaş zirvesinde de sahnede girmiş olduğu tripler hala gözümün önünde kuran çarpsın. gerçi mekandan iki kızla çıkan ben oldum yine. kıyamam la sana ben. cnm.
sesi hüzün kokan sanatçı.
Kızının kendi şarkı türünü beğenmediği sanatçı .
sesinin tonunu çok beğenirim.
http://www.egonomik.com/w...agac-fun-club-507x483.jpg
Nilüferle yaptığı kavak yelleri düeti harikadır.
belki bir gece sarkisi, en iyi sarkilarindan biridir.
az önce tek başına şarkısının joytürk performansını dinlediğim adam. içim bir hoş oldu. fikret kızılokun şarkısı ancak bu kadar güzel yorumlanır dedim. şarkıyı canlandırmış adeta. şarkının sonunda ''tek başına'' derken o iki kolunu iki yana açıp da, ''işte o ben'' gibi demesi var ya...

bu kadar yalnızları oynama feridun. kendi yalnızlığımızdan bir şeyler buluyoruz sonra. bir garip oluyoruz.
güncel Önemli Başlıklar