bugün

yemek istediğim sanatçı, iyi ki var.
ben kısaca f.d. dediği zamanları unutulmayan başarılı sanatçıdır.
içime saklan, hep orda kal.
her solukta duymalıyım seni.

her şarkısıyla içimde, derinliklerimde büyük yolculuklara sebep olan 2 isimden biri.
13.03.2010 da disko kralı na konuk olacak olan mümtaz şahsiyet.
(bkz: bana kısaca fd de)şarkısıyla lisede baya işime yaramış şarkıcı...
acımasız eleştiri. 4 notadan 40 albüm çıkartan rock çı.
duygusuz şarkıları olmayan bir sanatçıdır.
iyi adam, hoş adam... da bayıyor artık. harika söz yazıyor, ona söylenecek bir şey yok ama sürekli tıngır mıngır nereye kadar? ben mi çok odunum anlamadım ki. iki feridun düzağaç şarkısı dinlesem sızar kalırım olduğum yerde.
sezen aksu'ya dönüşmesinden korktuğum şahsiyet. sezen aksu'yu sevmediğimi dile getirmeye korkuyorum, yakında feridun için de aynısı geçerli olacak toplumda.
çocuğuna doktor, avukat, öğretmen olmayı yasak etmiştir. nedeni ise sosyal devletlerde maddi manevi en geniş hakları onlar kazanırken ülkemizde haklarından uzakta yaşamalarını göstermiştir. bu açıklamasıyla bir kez daha gönülleri fethetmiştir. büyük insandır.
disko kralında şemsi paşa pasajı iğrençliğine katılmayarak bir kez daha gönlümüzü kazanmıştır.
son albümüyle yine harikalar yaratmış sanatçıdır. Özellikle; bir varmış bir yokmuş, rüya, sensiz, bir aşk masalı. hayatta en az 1 kere dinlenmesi gereken parçalardır.
(bkz: parçaladın bizi feridun)
sağlam beşiktaşlı.
daha öncekilerde de olduğu gibi bu albümünde de * defalarca dinlenip asla sıkılanamayan adam listesindeki yerini sağlamlaştırmıştır.

--spoiler--
kardanadam güneşe aşık olmuş.
bir sabah doğmuş güneş, kara kışa
kardanadam mutlu yok olmuş.
--spoiler--
O kısaca "F.D.".Albümü bana hediye edilince surat astığım böle hediyemi olur amk dediğim oysaki sonradan çok bağlandığım şimdilerde ise muhtemelen 8 defa geri dönüşümden geçmiş albümün şarkıcısıdır.
fd7 albümü daha öncekiler gibi çok sıkı olmuştur. ürettikçe dinlemeye devam edeceğimiz 'kaliteli' adam.

(bkz: meyil adresim sensin)

1. ağır ağır
2. mütemadiyen ağlıyorum
3. bir varmış bir yokmuş
4. rüya
5. devrik
6. hayat neden şekil yapıyor
7. aşkın önsözü ayrılık
8. sensiz
9. iz
10.bir aşk masalı
twitterda takip edilmesi bir zevk olan şahsiyet. son albümü ile yine mest etmiştir.

(bkz: sessiz ve derinden)
süper adam. sevgi ve saygı ile yıllardır takip etmekteyim ve edeceğim de.
ama son albümüne pek ısınamadım. biraz vasat geldi sanki bilemiyorum.
sözleri çok kuvvetli değil gibi. ağlamak-bağlamak-dağlamak tarzı şarkıları serdar yazsın sen değil.
ya da mizahi yazmak isteği zorlama durumlara düşürmesin. sözcüğün diğer anlamını da şarkıya katma isteği biraz matematiksel durmuş fazla hesap yapmış gibi durmuş ilk kez.
aklı fazlaca beşiktaş'ta gibi sanki.
odamdaki can yücel posterin hemen yanında yerini alan.şaraplanmak için koyduğum yastıktan bolca dinlenen,okula gidilmemeye karar verilen sabahlarda kahvaltıda bolca duyulan(özellikle eski albumlar,çünkü dijital sesler biraz can sıkmaktadır),cumartesi yalnızlığında eş dost arasında bahsı gecen,okuduğum okuldan mezun olması nedeniyle senede en az iki konser veren,gecenlerde ki dream tvdeki röportajında bursaspor şampiyon olsun timsah yürüşü yaparım diye kurduğu nükteli bağlantıyla gülümseten ağbi.
22 mart 2010 16:15 - 17:00 arası ( an itibariyle ) karmatürk'te elife'nin konuğu.

http://www.karmaturk.com.tr
yeni albümünün en sağlam şarkılarından birisi için (bkz: hayat neden şekil yapıyor)

sarılasın diye bekliyorum açtım kollarımı
anlamak için soruyorum bana mutluluk yasak mı?
radikal gazetesi'nin spor bölümünde -kısa bi dönem de olsa- köşe yazısı yazmış kişidir. hiç beklemediğim performansı gözlerimi doldurmuş, gülmekten de sıçırtmıştır. kendisinden şahsım adına özür diliyorum.

(bkz: tövbe esteban kambiyasso)
(bkz: alma mazlumun ahını çıkar iniyesta iniyesta)
(bkz: tanrım beni başkan yarat)
sözlerinin yaratıcısıdır.*
son albümünde yine kendi kendime sormayı yediremediğim soruları şarkılarıyla bizzat bana sormuş adamdır.

bu sefer de cevap vermeyi yediremiyorum feridun.. öbür albümde de bunun cevap kısmını bekliyorum senden. *
senin benim düşünemediklerimizi düşünür, yazar. hislerimize tercümandır. Sesi, tınısı o edası harikadır. mütemadiyen ağlayarak dinlediğim muhteşem söz yazarı yorumcu.
aynı zamanda futbol fanatiğidir. ntvspor ekibiyle konusur tartışır. şarkılarını zaten yazmıyorum bile. kral adam.