bugün

(#1264244)
türkiye'de tiyatro denilince akla ilk gelen isimlerden. memlekette oyun oynamadığı yer neredeyse kalmamıştır.

(bkz: eşeğin fikri)
(bkz: her ihtimale kadıköy)
(bkz: yaa-man)
akıl hastası tiyatrocumuz.
(bkz: varsayalım ısmaıl)
(bkz: cekılebılırsın rıfkı)
türkiye'nin en kötü mizahçılarından birisi.hiçbir zeka izi taşımayan, belaltı espriler ve inceliksiz politik hicivler yapmaya çalışarak içinde olduğu bok çukurunda diplere doğru seyrediyor.

iyi yolculuklar dilerim.
değil konuşmak, yanında öylece bulunmak bile çok ciddi bir direnç gerektiren, öfkesi güzel, çok sağlam, çok güzel adam. çok komik değil hiç.
dün geceki makina'nın konuklarından.
bir arkadasımın ferhan şensoy ortaoyuncular adını kullanarak ortaoyunu yapmayan şahıstır dediğinde yerlere yattığım gereksiz bir yazar.

(bkz: tuna kiremitçi)
(bkz: tembel deha)
küfürü virgül olarak kullanan usta tiyatrocu.
komik olduğunu zanneden,
ama komik olmaktan çok uzak olan, tiyatrocu...
fername adlı tek kişilik gösterisinden:

"derya baykal'dan kurtuldum ama deniz baykal'dan kurtulamadım."
eskiden gazetelerin elimizi siyah renge boyamasından , gazete okuduktan sonra elimizi yıkardık , simdi posta diye bi gazete var onu okuduktan sonra gidip abdest alıyoruz.. diyerek posta'ya ve haydar dümene atıfta bulunan basarılı sahsiyet. *
kuba'ya giderek komunist haci oldugunu söyleyen sahis. anlamadigim olay, islam dinine ve hicbir dine saygisi olmayan bir kisi neden haci olmak ister?
Kendisine duyulan ve sıkca rastlanan nefreti anlayamadığım, sevdiğim ve büyük bir tiyatrocu olduğu kadar büyük bir edebiyatcı olduğunu düşündüğüm değerli bir şahıstır kendisi.Şatıroğlu namıyla tanınmış bir ailedendir kendileri ve çerkezdirler.Çarşambanın en övünülesi yanlarından biridir ayrıca.
türk tiyotrosu içi çok büyük bir isimdir.tiyatrolarında halkın sorunlarını,devlet meselelerini,günlük yaşanan sorunları mizahla bütünleştirip sahneye taşıyan usta tiyatrocumuzdur.
(bkz: pasız yaşamak pahalı)
yorgun matador manindaki oyunda kendini oynayan, son hergelerden biridir ferhan sensoy. kendi tarzini gelistirmiş, kendisi türk tiyatrosunda bir cigir acmiştir. günümüze köse basinin tutan bir çok oyuncu onun tezgahindan gecmistir.

istanbul'u satiyorum oyununda dalan'i hedef almiş ve akabinde nokta dergisinde dalan'la röportaj yapmiştir.

(bkz: özgeçmiş öz bosa geçmiş)
askeri göreve çağıran, doğuda bir ilde gösterisinde bir espri içinde geçen "pkkdan bile tehlikeli" lafı üzerine tepki gösteren seyircilere yanlış anlaşıldım diyen tiyatrocu.
diğer kitapların harfleri küçük puntolarla yazıldığı için okurken zorlandığı için, kendi kitaplarını büyük puntolarla bastıran tiyatro üstadı.*
(bkz: manitu)
(bkz: ferhan sensoy okan bayulgen iliskisi)
eğilip bükülmediği için kimileri tarafından yerden yere vurulan kimileri tarafından sevilen tiyatrocu.
ayrıca agzına küfrün yakıştığı ender insanlardan biri.
pardon filmiyle bizi yerlere yatıran,filmi soluksuz izlettiren,sigara içişiyle izleyenede zart zurt sigara yaktıran şahıs.